Skocz do zawartości
  • 0

Zdjęcia niemieckich żołnierzy


marcin698687

Pytanie

Czy na podstawie umundurowania jesteście mi w stanie rozszyfrować np stopnie wojskowe z której/ jakiej kompani / formacji są ci żołnierze? i czy jesteście mi w stanie przetłumaczyć opisy pod zdjęciami? - mogę przesłać każde zdjęcie osobno.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia wyżej są własnością mojego brata. w mojej kolekcji posiadam sporą ilość zdjęć tego typu. niestety ale nie potrafię je zidentyfikować ( brak opisu ). jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc w identyfikacji np mundurów / gdzie były zdjęcia robione dodam je na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żołnierze wczesnego wehrmachtu, widać naramienniki trójkątne starego wzoru, mundury M36 z białym orłem, okres do 1940 roku max. Na zdjęciu 4 i 7 widać naszywke specjalizacji łączności, może z jakiegoś nachrichten abteilung. Zdjęcia 9,13,15,16 to RAD Reicharbeitsdienst.
Nie ma nic tak charakterystycznego żeby rozpoznać jednostkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha na zdjeciu grupowym nr 14 na naramiennikach żołnierze mają numer pułku, jeśli jakims cudem udałoby Ci się zobaczyć numer to można więcej powiedzieć.
Na naszywkach łopatach" RAD np ze zdjęcia 9 nad opaską z wiatraczkiem tez będzie numer więc też można więcej znaleźć co to za budowlańcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie