Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

Tawariszcz szutnik wot ja proczitał. https://natemat.pl/118637,jan-hartman-zwiazki-kazirodcze-sa-zle-i-toksyczne-bo-sa-zakazane-a-nie-odwrotnie i chyba mi starczy... W każdym języku jest na to określenie a w angielskim zaczyna się na mater i coś tam coś tam.  Nie rozumiem co ty tam bredzisz o macy, o żydówkach i Nowych Atenach a nadto nie wiem gdzie widzisz łgarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro panowie mogą sobie bez zająknięcia mieszać komunizm z postępową lewicą i socjal-liberalizmem, to skąd oburzenie, że ktoś miesza konserwatywną prawicę z faszyzmem?? Filozofia Kalego??

Idiotów nie brakuje nigdzie, ani po lewej, ani po prawej stronie, w wyciągacie Hartmana, a u siebie macie Rybaka z Międlarem. 

Edytowane przez magius28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci o tę postępową lewicę i liberałów europejskich, którzy są odpowiedzialni za sprowadzenie nachodźców i zamachy? Może tych co paradują z gołymi dupami na tęczowo, wymyślają gender i zaciekle walczą z kościołem, wartościami i tradycją europejską? To kiedyś było, nazywało się platformizm ale się nie sprawdziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zamachów, w zdecydowanej większości, nie przeprowadzali obecni emigranci, lecz potomkowie emigracji wcześniejszej (najczęściej 1 lub 2 pokolenie), za błędy popełnione w przeszłości się płaci. Po drugie, zmusza cię ktoś do paradowania z gołą d... na tęczowo, tudzież przyjęcia gender?? Zakazuje Ci chodzenia do kościoła?? Nie wydaje mi się. 
Ponadto, a może przede wszystkim, z kościołem nikt nie walczy, co najwyżej wyraża zdumienie, że wciąż są ludzie dający się klerowi bezkrytycznie wodzić za nos. Czym innym jest natomiast narastający sprzeciw wobec nadużyć, zbrodni i rozpasania kleru. 
Tradycja europejska?? Tradycyjna Europa, to kontynent wiecznych konfliktów i wojen, dzięki tej "lewackiej" integracji wymyślonej po 1945 r. mamy najdłuższy w dziejach Europy okres względnego spokoju, to źle??
Wartości?? Jakie wartości?? Tradycyjny model rodziny, z akceptacją dla przemocy domowej?? Dziękuję nie skorzystam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

" Czy chodzi ci o tę postępową lewicę i liberałów europejskich, którzy są odpowiedzialni za sprowadzenie nachodźców i zamachy? "

Marcin... wprost nie wierzę.

Może, dla odmiany, coś merytorycznie, choć znów niekoniecznie zgodnie z tematem wątku.
Sprawdź, mianowicie, skąd w Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, itp wzięły się potężne diaspory imigrantów z Afryki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Afryki?;)  Magius a pomyślałeś ile będzie onych w Europie za- 1-2 pokolenia. Do łażenia z gołą nikt mnie nie zmusza, ale to strasznie nieestetyczne, niesmaczne patrzeć na to. Oki niech se tam w domach co chcą robią i przestaną się ekshibicjonować na ulicach. Ludzie- ciemnota jedna, dają się klechom wodzić za nos i nie chcą by dziecko miało dwóch tatusiów, i chłopców w sukienki przebierać. Wsteczniactwo, zaprzaństwo i two normalnie. Pewnie magius żałujesz, że ten okres dobrobytu lewackiego nie trwał już od 1920? Co do przemocy to jak cię żona bije to zgłoś gdzie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tyr napisał:

Pewnie magius żałujesz, że ten okres dobrobytu lewackiego nie trwał już od 1920?

I znów mylisz komunizm z socjal-liberalizmem i lewicą.Powtórzę, jest to tak samo uprawnione jak wrzucanie wszystkich na prawo od centrum do jednego worka z faszyzmem. 
 

23 minuty temu, Tyr napisał:

ale to strasznie nieestetyczne, niesmaczne patrzeć na to

A kto cię zmusza patrzeć?? Nie chcesz, nie oglądaj i problem z głowy. Wolność zgromadzeń!!! Skoro Międlary, Rybaki i inne ONR-y mogą swoje cyrki uskuteczniać, to dlaczego nie środowiska LGBT??
 

 

26 minut temu, Tyr napisał:

Ludzie- ciemnota jedna, dają się klechom wodzić za nos i nie chcą by dziecko miało dwóch tatusiów, i chłopców w sukienki przebierać

Choćbyś na rzęsach stawał i uszami się wachlował, homoseksualizmu nie wyeliminujesz, to zjawisko występujące naturalnie w przyrodzie, także w świecie zwierząt, osoba homoseksualna zaś jest dokładnie takim samym człowiekiem i ma dokładnie te same prawa, co osoba heteroseksualna. Oczywiście Waszym zdaniem lepiej, żeby sieroty dorastały w bidulach, gdzie można je łatwiej indoktrynować, niż w kochającej rodzinie, nawet mając dwóch tatusiów czy dwie mamusie. O sukienkach nawet szkoda gadać, bo nie ma to nic wspólnego z genderyzmem, a jest jedynie powielaniem bzdurnej, kościelno-godkowej propagandy.

Na szczęście (choć raczej nieszczęście, patrząc na losy dzieciaków) w naszym grajdołku powoli rusza lawina ujawniająca skalę nadużyć i zbrodni popełnionych i popełnianych przez kler na przestrzeni lat, albo się nasz episkopat opamięta i pójdzie drogą proponowaną przez Franciszka, albo kościół w Polsce skończy tak samo jak w Irlandii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magius28

W sumie to może być ciekawe z pkt widzenia psychiatrii lub seksuologii, dlaczego ludzikom się wydaje, że przyjdzie pogrobowiec AH i zniknie np problem pedofilii, średnio z nim związany problem homoseksualizmu, a pojawi się za to wolność głoszenia poglądów*.

A dlaczego seksuologów? Bo zazwyczaj, poza "śmierć komunie", to właśnie odniesienie do preferencji seksualnych ma być linią podziału prawica/lewica.

 

* oczywista oczywistość jedynych słusznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzieci pytać przed adopcją czy chcą mieć dwóch tatusiów, czy traktować jak bezwolne istoty skazane na decyzje innych? Ciężko nie zauważyć tych marszów idąc po mieście... Co do pedofili to widziałem jedynie doniesienia, że w KK. Nie widziałem natomiast badań i doniesień w stosunku do innych grup społecznych czy zawodowych czy religijnych. Trąbią jedynie o KK a fakty mogły by was nieźle zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

Za chińskiego boga nie wiem, co ma wspólnego seksualność z odrodzeniem ruchów neohitlerowskich w Polsce..

Ale " czy traktować jak bezwolne istoty skazane na decyzje innych "

Masz rację- równie dobrze znieśmy obowiązek szkolny na poziomie podstawowym, masowe bezrefleksyjne chrzczenie dzieci, itp. A na początek proponuję przestać zmuszać dzieci do mycia uszu i zębów.

" Nie widziałem natomiast badań i doniesień w stosunku do innych grup społecznych czy zawodowych czy religijnych. Trąbią jedynie o KK a fakty mogły by was nieźle zaskoczyć. "

Nie wiedziałem, ale mogą Was zaskoczyć... dobre ?

 

PS Marcin- ale masz świadomość, że żenujący się robisz?

 

PS II Ale doceniam, że nie wspomniałeś o pedofilii w gminach żydowskich. A już takie porównania widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti również pojęcia nie mam, co ma piernik do wiatraka, zwłaszcza, że dziś już wiemy ponad wszelką wątpliwość, że przynajmniej część dygnitarzy NSDAP miała skłonności, powiedzmy, niezgodne z oficjalną linią partii. 

Tyr, każdy psycholog i pedagog powie Ci, że to czego przede wszystkim potrzebuje dziecko do poprawnego rozwoju, to poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, tego nie zapewni żaden bidul. 

Dodatkowo, po pierwsze, pedofilia występuje oczywiście nie tylko wśród kleru, tyle że to właśnie kler przez lata stworzył machinę ukrywania i zapewniania bezkarności dla księży pedofilów, w świetle dziś znanych faktów można już z dużą dozą pewności stwierdzić, że w ramach kleru funkcjonowała i funkcjonuje ni mniej ni więcej, tylko mafia pedofilska o potężnych wpływach i możliwościach działania. Po drugie, pedofilia to tylko jeden z grzeszków kleru w Polsce, żeby wspomnieć, tak dla przykładu, tylko Komisję Majątkową. 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzasadnieniu ustnym sędziego Piotra Kozłowskiego,  do wyroku uchylającego decyzję burmistrza Hajnówki, o zakazie Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych słyszymy między innymi:

"Wolność zgromadzeń chroni także takie demonstracje, w których drażni się lub obraża osoby przeciwne ideom lub hasłom tam propagowanym. Drażnienie, a nawet obrażanie grup narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych przeprowadzeniem zgromadzenia, znajduje się w zakresie ochrony wolności zgromadzeń - dodawał sędzia."

No to, to  by było na tyle w kwestii zwalczania mowy nienawiści, tak powszechnie deklarowanej, przez wszystkie siły polityczne i środowiska po zabójstwie Adamowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magius28

 

Możliwości są dwie- albo Kozłowski  doskonale wie, z której strony wiatr wieje, albo opuścił zajęcia z filozofii, gdzie mógłby usłyszeć, że "Wolność jednostki kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa innej".

 

PS Kolejny przykład, że historia kołem się toczy i Martin Niemöller miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les...

Jak mawia klasyk- piszesz co wiesz, ale czy wiesz, co piszesz?

Zwłaszcza, że Bury w śledztwie specjalnie się nie popisał*.

Ale polecam lekturę:

" Nie kwestionując idei walki o niepodległość Polski prowadzonej przez organizacje sprzeciwiające się narzuconej władzy, do których należy zaliczyć Narodowe Zjednoczenie Wojskowe należy stanowczo stwierdzić, iż zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. "

https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html

 

* choć nie mnie oceniać- lepiej by to mógł np Rekin zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mi tam o Burym pisać. Ja tylko o tym sędzim, który idee demokracji chciał uskutecznić, a uczynił wielki absmak tobie i innym. Imć Kozłowski miał taką czelność demokracji się przysłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz, jak Ci pasuje, to demokracja cacy?? Ot ciekawa wolta. Jak środowiska LGBT chcą demonstrować, to demokracja im to umożliwiająca jest be, bo to obraza dla religii i prawdziwych patriotów. Jak banda oszołomów chce czcić mordercę, to już cacy, bo on nasz.
Swoją drogą, to też ciekawostka.  Bury, na którego rękach jest krew kobiet i dzieci z Zaleszan, Puchał Starych, Zań czy Szpaków, to bohater, ale dowódcy sotni z Dominopolu, czy Zagajów to zbrodniarze. Czym się te mordy różnią?? Tym, że na Wołyniu ginęli Polacy, a z rąk Rajsa głównie Bałorusini?? Tym, że tam dowódcą był Ukrainiec, a tutaj Polak?? NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY!!! Zbrodnia pozostaje zbrodnią.

Z resztą też bardzo ciekawe i doprawdy wielce "chwalebne" jest zachowanie Waszego bohatera, po aresztowaniu. w 1948 roku, ale o tym, jak wspomniał Yeti, najlepiej mógłby opowiedzieć, wydany przez Burego, Rekin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrodnia jest zbrodnią i nikt jej nie pochwala. Pragnę tylko zauważyć, że na ocenie wyklętych, w tym Burego, Ognia i in. kładzie się długi cień komunistycznych łgarstw, które były pielęgnowane przez 50 lat PRL-u. UB, SB i cały komunistyczny aparat  czuwał nad fabrykowaniem tomów akt, relacji, opisów, zeznań, wspomnień, abyś mógł z czystym sumieniem uznać Burego za bandziora. I jak widać ich trud nie poszedł na marne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku Kurasia rzeczywiście masz rację, bo mamy jedynie słowo przeciwko słowu relacje są sprzeczne i nie ma żadnych bezpośrednich dowodów, że mordy dokonane na ludności żydowskiej były rzeczywiście inspirowane przez Ognia, a nie były jedynie samowolką jego żołnierzy, o tyle w przypadku Rajsa wątpliwości nie ma. Nie tylko relacje świadków są wyjątkowo spójne, ale również sam Bury po aresztowaniu, licząc że w ten sposób uratuje życie, złożył bardzo obszerne zeznania, wydając przy okazji swoich podwładnych, z Kazimierzem Chmielowskim na czele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło ci do głowy, że w śledztwie, gdyby chcieli, to Bury przyznałby, że w akcjach uczestniczyli również Marsjanie i potwór z Loch Ness. Techniki przesłuchań uczyli się od najlepszych. A ty łykasz wszystko co UB wytworzyło na jego temat. Nie ty jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łykam, tylko porównuję z efektami aresztowań innych oficerów i żołnierzy AK i NSZ. UBP nie tylko Rajsa dorwało.  Nie wszyscy poddani śledztwu i torturom sypali. Rajs próbując ratować życie, nie tylko wydał całe, ukryte w Karpaczu archiwum, ale także zdradził konspiracyjne kontakty i adresy. W sumie, w wyniku jego zeznań, UBP aresztowało około 30 osób, z Kazimierzem Chmielowskim "Rekinem", zastępcą Rajsa, na czele. 

Edytowane przez magius28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie