Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

les05

Ale my nie krytykujemy.
Dziwimy się kwiat młodzieży akurat jego wybrał na sztandary i w chamski sposób akurat w Hajnówce sobie maszeruje. Wiem, wiem... tłumaczą się, że to dla "Inki".
Ale jeśli nie byłeś na tamtych terenach, to polecam- porozmawiasz z tambylcami. Ja, bardziej na północe, w okolicach np Rajgrodu, Jedwabnego, Radziwiłowa, itp miałem okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti w sedno!

les05
Oczywiście, że nie wiem jakbym się zachował, w końcu: "wiemy o sobie tyle, na ile nas sprawdzono". Jednakże, w historii polskiego podziemia, także tego po 1945 r. jest wiele postaci, które są zdecydowanie mniej kontrowersyjne od Rajsa, wystarczy poszukać i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekśniegu

Młodzieży nie zrozumiesz, oni ciebie pewnie też nie. Inne pokolenie, młodsze, inaczej widzi historię i własnych wybiera bohaterów. Nic na to nie poradzisz. 

Ja bywam co roku ale nieco bardziej na zachód-Kolno-Pisz-Orzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magius28

Na pewno są mniej kontrowersyjni bohaterowie. Ale oni wybrali tych bardziej. Może dlatego, że byli bardziej kontrowersyjni, to jest pociągające i może im bliższe. Na zasadzie, że Kmicic jest bardziej pociągający niż Wołodyjowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05

Za III RP zakłamywano historię wyklętych?? Gdzie i kiedy?? Rozpoczęto wreszcie rzetelne (na tyle na ile to możliwe) badania tematu, rozpoczęto poszukiwanie mogił, Komorowski (wbrew opinii wielu historyków) ustanowił Dzień Żołnierzy Wyklętych, gdzie tu zakłamywanie??
Jeśli już, to raczej dziś mamy powrót do PRL-owskich metod zakłamywania historii, tyle że wahadło poleciało w drugą stronę.

Edytowane przez magius28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się dziwić coraz popularniejszemu w świecie poglądowi, że Polska to kraj antysemicki, a Polacy cyt: "antysemityzm wyssali z mlekiem matki"??
Mnie to osobiście boli, bo coraz trudniej mi znajomych ze świata przekonywać, że tak nie jest, a zwolennicy tych tez dzięki działaniu właśnie dostali kolejny argument do ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 10:16, Tyr napisał:

Z tym antysemityzmem to jest tak, że to nie ten jest antysemitą, kto nie lubi żydów a ten, którego nie lubią żydzi... 

Zarówno antysemityzm jak i filosemityzm, to stan patologiczny. Ludzie są rozmaici - barany, mędrcy, dziamdziole czy żule są elementem każdej nacji bez wyjątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

Macie rację wszędzie znajdzie się lewizna i komuchy...

Jak i hipokryci z pełną gębą frazesów, pokątnie dojących społeczeństwo, gromadząc dutki na srebrne wieże, pomniki i inne zbytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej z tym piciem. Nie mówimy o patologiach, ludziach z problemami, oszołomach tylko o osobach, którzy składają hołd bohaterom. Zawsze w pobliżu znajdą się ci, którzy przy okazji chcą zaistnieć w mediach. Chcą sobie wyrobić nazwisko, jak widać robią to skutecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05

Jak znam życie, na czele wrocławskiego marszu są Rybak i Międlar.

Zgadzam się z tobą, wyjątkowo*, że to patologia, ludzie z problemami i oszołomy**, ale te dwa indywidua robią za twarze imprezy. Podobnie, jak Rybak, który w tym roku odwiedził, ku radości uczestników i organizatorów, Hajnówkę.

 

* do czego to doszło...

** ja bym dodał jeszcze, że wyjątkowe kanalie

 

PS A wiesz, kogo i czym odznaczono w tym roku w Hajnówce? To już nawet nie jest śmieszne, a mocno żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 litości, błagam.
Organizatorem dzisiejszego marszu ku czci wyklętych we Wrocławiu jest  Jacek Międlar, zaś współorganizatorem (podobnie jak manifestacji z 13 grudnia 2018 r.) niejaki Roman Zieliński.
Z czego, oprócz przewodzenia wrocławskim kibolom, jest znany pan Zieliński?? Ano z tego, że swego czasu popełnił "książkę", zaś swoje "dzieło" zatytułował: "Jak pokochałem Adolfa Hitlera".
Ale nie, oczywiście obaj panowie nie mają nic wspólnego z brunatną zarazą, absolutnie nie są antysemitami, a jedynie miłującymi pokój i prawdę polskimi patriotami.

Edytowane przez magius28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magius

To, że niejaki Roman Zieliński pokochał pana Hitlera, co w tym złego. Miłość nie wybiera. Należy kochać, a ty nienawidzisz. Jeśli nienawidzisz, to już przegrałeś. A on jeszcze książkę o swojej miłości napisał. Toż to intelektualista i do tego literat. Nie skreślaj niejakiego Zielińskiego tylko dlatego, że pokochał innego pana. Chyba, że jesteś homofonem. A to wstyd. Nie wiem, czy w naszej zjednoczonej Europie będzie miejsce dla takich jak ty.

Dlatego radzę, przytul Goeringa albo może Goebbelsa, ten był bardziej kochliwy i opisz swój nowy związek, a nie zazdrościsz innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie