Skocz do zawartości

Mały obóz jeniecki w lesie, a budowa drogi


luk2030

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas rozmów z przedwojennymi mieszkańcami wsi w której mieszkam, dowiedziałem się w czasie wojny aby skrócić drogę z stacji kolejowej do drogi głównej powstał mały obóz dla jeńców którzy mieli utwardzić drogę wykładając kamienie. Jeszcze kilka lat po wojnie koło obozu miała się znajdować się siatka, którą wojsko pozwoliło wziąć gospodarzowi. I mam pytanie do kolegów czy jest może jakieś opracowanie lub dokumenty gdzie można poszukiwać informacji o tym obozie (miał kształt trójkąta znajdował się pomiędzy drogami leśnymi), z tego co jeszcze wiem to jak był budowany to z wsi wożono materiały na budowę, ale nikt nie potrafił powiedzieć ile osób było, jakiej narodowości, znam ogólną lokalizację, a poszukuje informacji pod co o podlegał, pozdrawiam i dziękuje.
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z przedwojennym mieszkańcem wsi (ur.1934) nie wiedział ilu było jeńców jedynie powiedział, że narodowości rosyjskiej, których pilnowali 4 strażnicy i 1 policjant, a co się stało z nimi to też nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie