Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Magius... A Ty chcesz się przekonać, że Yeti istnieje? Zwłaszcza, że Ty chyba ze Stolycy zDolnego Śląska jesteś...

Yeti to Yeti, a sasquatch to sasquatch. 
Yeti, że istnieje, to się już przekonałem, choć to hektolitry kawy i piwa temu było, a i kontakt raczej przelotny, więc sklerozę krajanowi wybaczam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

PS A na marginesie nieźle brzmi cytata z AK, którego jakby mogli, to by nawet po -nastu latach oskarżyli ? Znaczy się już można Go za człowieka miarodajnego traktować?

Dałem ci cytata gościa z twojego ideolo, mogę wrzucić tekst Macierewicza, jak ci Kwachu nie pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mi pasi, ani nie... po prostu taka lekka schizofrenia.

A Człowieka z obłędem w oczach będziesz cytował, gdy obiecuje, że już za raz, za momencik o polsko-ukraińskich, czy:

"W tym roku 2016 będzie ich dwa, w roku 2017 będzie ich osiem, potem jedenaście"

"Pierwsze dwa śmigłowce (...) na przełomie stycznia i lutego zostaną dostarczone polskim siłom specjalnym. Jeżeli chodzi o pozostałe, czyli 14 śmigłowców, które zostaną nabyte w tym roku, to jesteśmy w trakcie wybierania oferty, jaka napływa od trzech przedsiębiorców, którzy zgłosili się do tego konkursu, tzn. od Mielca, od Świdnika i od Airbusa"

itp

itd

Pointa

"Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w piątek wartą 1,65 mld zł brutto umowę na zakup czterech śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej wraz z pakietem szkoleniowym i logistycznym oraz sprzętem medycznym. Maszyny mają być dostarczone do końca 2022 r."


"Ceremonia przekazania Wojskom Specjalnym czterech śmigłowców S-70i Black Hawk odbyła się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego"

8 sztuk wyceniono, łącznie, na c.a. 2,3 mld... już pal licho netto czy brutto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, balans napisał:

Yeti, nie przekonasz tych, którzy są świecie przekonani, że naszą rolą jest robienie za lokaja USA, wojna z Rosją o Krym [ktoś z naszych ma tam posiadłości?], a nasz przemysł powinien się ograniczać do produkcji palet drewnianych, krasnali ogrodowych, ławek patriotycznych i sztandarów z Matką Boską.

A odnośnie Caracali i Kuwejtu, to jak na razie wychodzi na to, że ktoś w Libanie liczył na Bakszysz w wysokości 60 mln euro, a do dziś nie dostał...

Wstawiam ponownie, bo z nimi nie ma dyskusji na argumenty, bo nikt im nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i to się nazywa polityka bez przekrętów. Czego nie rozumiesz?"

Że miast 50 szt = 13,3 mld ( brutto, gdzie VAT wraca do US ) + offset nijak ma się do 8 sztuk, bez offsetu za 2,3 mld...

A o polityce bez przekrętów możesz, np. PFN czy PCK porozmawiać...


PS Balans.. "białe jest białe, a czarne jest czarne"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Że miast 50 szt = 13,3 mld ( brutto, gdzie VAT wraca do US ) + offset nijak ma się do 8 sztuk, bez offsetu za 2,3 mld.

- cena jednostkowa jest zbliżona

- offset sprawdziliśmy przy zakupach F-16 z żałosnym rezultatem

- lepsze jest 8 szt latających niż 50 szt rdzewiejących

- lepiej zamawiać sprzęt produkowany w Polsce niż nie wiadomo gdzie

- naszym sojusznikiem jest USA, Francja przehandlowała nas w 1939 i zdradzi nas dziś

- ćwiczymy na poligonach Polsce z wojskami USA na sprzęcie USA a nie francuskim

- Black Hawk jest śmigłowcem przyszłościowym a Caracal nie jest

- nie możemy robić z siebie durniów, i być tak traktowani przez międzynarodówkę 

i można tak w nieskończoność ale wiem, że niektórych nie da się przekonać, bo oni już tak mają - nie bo nie, żeby zrobić na złość PiS-owi są w stanie przyjąć każde gówno a jak przychodzi z Francji, to nawet polubić. Nie mówię tu o tobie, bo wiem, że ci to wisi, płacą ci w końcu za co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les...

1/ "cena jednostkowa jest zbliżona " a wydawać się mogło, że matematyka jest uniwersalna i obiektywna...

2/ "lepsze jest 8 szt latających niż 50 szt rdzewiejących"  Dowody?

3/ "lepiej zamawiać sprzęt produkowany w Polsce niż nie wiadomo gdzie" To może jednak sprawdź ofertę off-setową od Francuzów.

4/ "naszym sojusznikiem jest USA, Francja przehandlowała nas w 1939 i zdradzi nas dziś" No cóż...

5/ "ćwiczymy na poligonach Polsce z wojskami USA na sprzęcie USA a nie francuskim" I co ja mam na to odpowiedzieć?

6/ "nie możemy robić z siebie durniów, i być tak traktowani przez międzynarodówkę " Ubawiłeś mnie jak norkę... Dowodem na ten pkt niech będzie San Escobar, 27:1, Orban i wiele, wiele innych

"nie bo nie, żeby zrobić na złość PiS-owi są w stanie przyjąć każde gówno" No tak- wszystko przez ostatnie 5 lat, to wina Tuska- łącznie ze znikającymi wpisami na Twitterze PAD2015...


 "Nie mówię tu o tobie, bo wiem, że ci to wisi, płacą ci w końcu za co innego. " Nie oceniaj każdego wg siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

5/ "ćwiczymy na poligonach Polsce z wojskami USA na sprzęcie USA a nie francuskim" I co ja mam na to odpowiedzieć?

odpowiedz, że oczy Macierewicza cię podniecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ekspertem nie jestem, nie znam się na tym, więc nie będę jednoznacznie oceniał, czy lepszy byłby Caracal czy Black Hawk. Mnie interesuje jedynie to, że o ile w przypadku Caracali było przynajmniej z grubsza wiadomo co kupujemy i za ile, o tyle w przypadku Black Hawk'ów nie wiemy praktycznie nic, a i cena wcale nie jest jakaś okazyjna, o czym już w kwietniu 2019 r. pisała Polityka.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1791170,1,pis-kpil-z-ceny-caracali-kupil-smiglowce-duzo-drozej.read

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magius28 napisał:

Ja tam ekspertem nie jestem, nie znam się na tym, więc nie będę jednoznacznie oceniał, czy lepszy byłby Caracal czy Black Hawk. Mnie interesuje jedynie to, że o ile w przypadku Caracali było przynajmniej z grubsza wiadomo co kupujemy i za ile, o tyle w przypadku Black Hawk'ów nie wiemy praktycznie nic, a i cena wcale nie jest jakaś okazyjna, o czym już w kwietniu 2019 r. pisała Polityka.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1791170,1,pis-kpil-z-ceny-caracali-kupil-smiglowce-duzo-drozej.read

Po pierwsze to nie kupiliśmy Black Hawki, ale Bida Hawki. Black Hawki to kupiła Słowacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 19:14, les05 napisał:

naszym sojusznikiem jest USA, Francja przehandlowała nas w 1939 i zdradzi nas dziś

Odniosę się do tego punktu, bo pozostałe są, mówiąc delikatnie, mało poważne.

Otóż Francja nas nie przehandlowała w 1939 roku, bo wywiązała się z podpisanego z nami sojuszu, wypowiadając Niemcom wojnę. A to, że nie była do niej przygotowana, to trochę inna bajka jest [Sztab francuski oceniał, że aby przejść do ofensywy potrzebują 3 miesięcy]. Niestety my już po tygodniu przegraliśmy wojnę, bo nie udało nam się utrzymać tzw. Linii Wielkich Rzek, a Niemcy praktycznie otoczyli już Warszawę. 12 września 39 zebrała się w Abbeville francusko-brytyjska Najwyższa Rada Wojenna, która uznała, że wojna w Polsce jest już przegrana i dopiero wtedy odwołali przygotowania o ofensywy.

Natomiast odnośnie USA, to ewidentnie przehandlowali nas w Jałcie, acz z drugiej strony patrząc, to nic "na papierze" nam wcześniej nie gwarantowali. A o tym jak się współcześnie wychodzi na sojuszu z USA, to się całkiem niedawno przekonali Kurdowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę postępy, kiedyś twierdziłeś, że przegraliśmy w 3 dni dziś już w 7. Jeszcze taki mały szczegół. WOJNĘ TO MYŚMY WYGRALI. Chyba, że chodzi ci o kacapów to fakt, że to na wygraną nie bardzo wyglądało. Francuzy mieli czas od Anschlussu i Czechosłowacji więc nie wstawiaj głodnych kawałków. USA ewidentnie przehandlowały nas razem z kacapami i na ich polecenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

Odniosę się do tego punktu, bo pozostałe są, mówiąc delikatnie, mało poważne.

Otóż Francja nas nie przehandlowała w 1939 roku, bo wywiązała się z podpisanego z nami sojuszu, wypowiadając Niemcom wojnę. A to, że nie była do niej przygotowana, to trochę inna bajka jest [Sztab francuski oceniał, że aby przejść do ofensywy potrzebują 3 miesięcy]. Niestety my już po tygodniu przegraliśmy wojnę, bo nie udało nam się utrzymać tzw. Linii Wielkich Rzek, a Niemcy praktycznie otoczyli już Warszawę. 12 września 39 zebrała się w Abbeville francusko-brytyjska Najwyższa Rada Wojenna, która uznała, że wojna w Polsce jest już przegrana i dopiero wtedy odwołali przygotowania o ofensywy.

Natomiast odnośnie USA, to ewidentnie przehandlowali nas w Jałcie, acz z drugiej strony patrząc, to nic "na papierze" nam wcześniej nie gwarantowali. A o tym jak się współcześnie wychodzi na sojuszu z USA, to się całkiem niedawno przekonali Kurdowie...

Sęk w tym, że nasi sojusznicy już kilka miesięcy przed wojną ustalili że żadnej większej pomocy dla Polski nie będzie. O tym jak będzie wyglądać sytuacja na froncie po tygodniu walk nie mieli wówczas pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stosunku naszych sojuszników do nas świadczy to, jak zachowywali się szefowie sztabów Francji i Wlk,Brytanii w Moskwie latem 1939 r. I to z jaką dokładnością szef sztabu armii francuskiej przekazał Rosjanom najważniejsze dane o naszej armii, które uzyskał w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tyr napisał:

No, widzę postępy, kiedyś twierdziłeś, że przegraliśmy w 3 dni dziś już w 7. Jeszcze taki mały szczegół. WOJNĘ TO MYŚMY WYGRALI. Chyba, że chodzi ci o kacapów to fakt, że to na wygraną nie bardzo wyglądało. Francuzy mieli czas od Anschlussu i Czechosłowacji więc nie wstawiaj głodnych kawałków. USA ewidentnie przehandlowały nas razem z kacapami i na ich polecenie...

Widzę, że się nerwowy robisz. Swoją drogą to sympatycznie byś się czuł, gdyby ci ktoś wyjechał od PRZEKÓW? Bo to równie obraźliwe określenie jak kacapy, tyle że o nas.

Bo po prawdzie to przegraliśmy w 3 dni przegrywając Bitwę Graniczną, po której to nastąpił "wyścig" polskiego piechura z niemieckimi czołgami - kto pierwszy opanuje Linię Wielkich Rzek. Jak myślisz kto ten "wyścig" mógł wygrać i dlaczego nie my?

Pisząc o przegranej wojnie, miałem na myśli Kampanię Wrześniową 39, bo zgadzam się, że wojnę jako taką wygraliśmy w 1945 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała strategia by nie przychodzić Polsce z pomocą powstał  na pocz. 1939. Plan hitlera opierał się na ataku w pierwszej kolejności na Francję. Gwarancje miały jedynie dać nadzieję i pchnąć Polskę do wojny a w rezultacie jej jak najdłuższy opór i czas dla zachodu.

Ps. Przeki nie jest pejoratywnym określeniem jak szoszoni a ja jestem oazą spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Julekcezar napisał:

To zakrawa na cud, że wam się jeszcze nie znudziło pisanie tyłu postów i wkładanie tak dużo czasu w dyskusje o polityce... Mniejsza że na forum dla poszukiwaczy. 

Po 20 latach na forum też zaczniesz pisać o polityce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tyr napisał:

Cała strategia by nie przychodzić Polsce z pomocą powstał  na pocz. 1939. Plan hitlera opierał się na ataku w pierwszej kolejności na Francję. Gwarancje miały jedynie dać nadzieję i pchnąć Polskę do wojny a w rezultacie jej jak najdłuższy opór i czas dla zachodu.

Trochę upraszczasz, ale z grubsza można się z tym zgodzić. Ale należy pamiętać, że:

1. Hitlera można było powstrzymać w 1938 roku przed Monachium. Francja nawet kombinowała z utworzeniem koalicji z udziałem Polski, Czechosłowacji i ZSRR, ale Polska się nie zgodziła. A w 1939 roku Hitler był już zbyt silny, z czego Francja zdawała sobie sprawę, a Polska nie.

2. Gwarancje Francji miały na celu niedopuszczenie do potencjalnego sojuszu III Rzeszy z Polską, o co bardzo zabiegał Hitler, a Polska grała na zwłokę. Te gwarancje nie były całkiem "papierowe", bo jednak Francja wypowiedziała Niemcom wojnę. A to, że Francuzi zdawali sobie sprawę z tego, że nie będą w stanie wywiązać się z gwarancji jakie nam dali, a przynajmniej nie w tak krótkim czasie, bo do wojny są nieprzygotowani, a myśmy to kupili, to tylko świadczy o słabości naszej dyplomacji.

3. Wojnę w 39 roku tak naprawdę sprowokowali Brytyjczycy, udzielając nam gwarancji, które tak naprawdę prawie nic nam nie gwarantowały, ale za to rozwścieczyły Hitlera. To wtedy Hitler podjął decyzję o ataku na Polskę. Swoją drogą brytyjska dyplomacja to wtedy było prawdziwe mistrzostwo świata - w 39 roku skierowali Hitlera na Polskę, choć ten planował atak na Francję, a niecałe dwa lata później udało się Brytyjczykom wypuścić Jugosławię na wojnę z Niemcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tyr napisał:

Julek a ty jesteś poszukiwaczem?

Tak, ale nie kopaczem, poszukiwac można nie tylko w ziemi, choćby na strychach, na razie zbieram innymi metodami niż kopanie, choć bym chętnie został także kopaczem. Niezbyt mi się widzi tłumaczyć się co robię z wykrywka w lesie, a potem po sądach latać. Zaś legalne poszukiwania mnie nie interesuja z uwagi na brak możliwości zatrzymania wykopanych gratow. 

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie