Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
... wracając do meritum tego wątku, nasuwa mi się coś absurdalnego na myśl... mianowicie, dlaczego rolnicy mogą niszczyć kontekst i stanowiska maszynami i środkami chemicznymi a poszukiwacze nie mogą ratować przedmiotów przed zagładą???
Środki chemiczne i urządzenia rolnicze są chyba zdecydowanie bardziej agresywne niż łopatka i wykrywacz...Czy rolnik przed każdym zasiewem musi mieć zgodę od WKZu?
Betonowe łby które stoją za tą nieszczęsną nowelizacją nie mają na celu ratowania zabytków, tylko zazdrość dupska ściska, że nie mogą mieć wszystkiego dla siebie !!
Zastanawia mnie także co z kolekcjami, które zbieraliśmy latami i nie chodzi mi tu i jakieś cuda wianki" mające ogromny wpływ na losy świata, tylko o kolekcje monet, guzików, medalików i innej drobnicy! Mając w domu wykrywacz będziemy posądzeni o kradzież! Mając w domu noże, siekiery,widły itp. będziemy mordercami ??
Pseudopatrioci z panującej władzy to zwykłe świnie przy korycie (nie ubliżając świniom), które nawet polskiego złotego (PLN) upodlili klepiąc go z metalu który rdzewieje ... Wiem, że ma nie być polityki, ale niestety całe to zamieszanie jest mocno podszyte polityką, szkoda tylko, że tak bardzo nieudolną i szkodliwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jeszcze inna kwestia.
Mieszkam w Szczecinie, jeżdżę czasami do Niemiec na poszukiwania.

Co zatem z rzeczami, które znalazłem po tamtej stronie? Jak nasi agenci specjalnej troski udowodnią, że 10 Pfennigów jest z gleby polskiej lub niemieckiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cud że tego gagatka ze Śremu nie ukamienowali za sprzedaż monetki... 5lat za kradzież dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury, w tym boratynki to normalnie akt laski ... a mówili wyjedz do Anglii mówili... Swięta inkwizycja archeo będzie teraz występować jako oskarżyciele posiłkowi i sądowi rzeczoznawcy w jednym... żaden złomiarz i poszukiwacz- oszukiwacz meteorytów już nie ujdzie sprawiedliwości. A w instrukcji obsługi wykrywacza nie ma wzmianki ze urządzenie służy do poszukiwań zabytków" nawet takich nieokreślonych.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie