Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ostatnia część najlepsza:)

Yeti,po przeczytaniu tego skanu nie uważam tego za przegięcie.
tym bardziej w momencie gdy każdy nr telefonu jest przypisany do osoby..

jak króliki będą wyłapywać:)

z drugiej strony wystarczy że w miejscu zamieszkania czysto i można szukać meteorytów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....z drugiej strony wystarczy że w miejscu zamieszkania czysto i można szukać meteorytów .

co ma znaczyć czysto ? u każdego kto ma wykrywacz kilka lat można znaleźć coś co byle biegły może nazwać zabytkiem nie mówiąc już o policjancie , dla którego zardzewiały bagnet i podkowy to muzealne eksponaty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie istnieje coś takiego jak przedawnienie ścigania.
Dla występków" zagrożonych karą poniżej 3 lat wynosi ono 5 lat.
Dotyczy to przestępstw. Do 1.01.2018 poszukiwanie jest wykroczeniem a posiadanie zabytków (nawet takich hmmm... ziemniaków") nie jest prawem zabronione. A przynajmniej nic o tym nie wiem.

A czy karanie wsteczne za wykroczenie jest prawnie usankcjonowane czy to tylko partyzantka?

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bardzo dobrze zrozumiałeś. Bo pozwolenie mogło być jednorazowe. Ogólnie ustawa daje wiele możliwości organom ścigania- ścigania ludzi pasjonujących się historią zwanych potocznie detektorystami, kołacze mi i bardziej obraźliwym jeszcze. Dodatkowo 8 pkt tego pisma będzie polem dla popisu konserwatorów, którzy będą się rozwodzić czy zatrzymane elementy kolekcji są zabytkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym roku jak na swojej 5h działce zgubi się klucze od drzwi to bez stosownych pozwoleń wykrywaczem nie można ich bedzie szukać.Do domu nie wchodzic czekać na pozwolenie konserwatora.A po otrzymaniu pozwolenia w trakcie szukania kluczy zabierać wszystko co znalezione bo jest własnościa panstawa.Znaleziska trafią do konserwatora bedą podlegać ocenie przez specjalistów.
Ile zabytkowych gwozdzi ,kapsłe z jakiego polmosu,kluczyki od jakiego piwa, obrecz z 0,5cm drutu miedzianego? moze bransoleta z epoki brązu, boratyna z jednej stony wytarta jaka koronna czy litewska itd.
Sporo pracy bedzie i bezrobotnych ubedzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne to wszystko.
Rewolucja dobrej zmiany daje w kość (jak ktoś tu pięknie napisał wyruchała") własnym wyborcom z miasteczek i wsi. Bo przecie to większość na forum, jak wcześniej zapewniano.

Pozostaje wam otrzeć łzy, posmarować solidnie tyłek środkiem na otarcia, coby złagodził ból istnienia, i chyba zapisać się do WOT. Żeby strój moro nie zatęchł w szafie :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy musi być.Po każdym włączeniu kompa wyświetla mi się reklama robotnego serwisu i namawia do podjęcia pracy w Czechach.Wiemy od kolegów że u południowych sąsiadów kopanie jest bezstresowe.Może to Czesi chcą napędzić sobie robotników z Polski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightmare777 cyt. PS. Na innych forach piszą, że to rzekome pisemko niebieskich to fake. Archeobeton ma ubaw po pachy :-)"

I tak zaczyna się plotka, sami się nakręcamy. To pismo to nie fikcja. Obyś się gorzko o tym nie przekonał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się pewnie narażę. Ale mam to gdzieś. Tak czytam sobie co piszecie i w cale się nie dziwie ze macie gacie pełne. Ale od początku. Po tym co widziałem od pewnego czasu dałem sobie spokój łażeniem. Powód ? Bardzo prosty. Całe pielgrzymki kopaczy. Gdzie się nie pokarzą kopacze to syf. Porozkopywane dołki po lasach, dziury na leśnych drogach, pokopane zasiane pola no i handel na potęgę.
Także się nie dziwcie ze to kogoś w końcu zdenerwowało.
Teraz wielki płacz i zgrzyt ze zakaz. I dobrze. Sami jesteście sobie winni.
Oczywiście nie mogę tego powiedzieć o wszystkich bo wiem ze są tacy co chodzą max 2 osoby i jest porządek. Szkoda tylko że przez pajaców cierpi całe środowisko.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 21:32 04-12-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie