Skocz do zawartości

Poszukiwacze skarbów zejdą do podziemia?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
hmm...
https://www.facebook.com/SHP.BATORY/posts/1536213219748141
Panowie, wróciłem z komendy. Już zapewne wiecie co mi się przytrafiło. Ciężko mi o tym mówić, ale powiem... Nowy wykrywacz skonfiskowany jako "narzędzie przestępstwa zarzutów nie usłyszałem. Zostałem przesłuchany jako świadek. Ktoś życzliwy doniósł, że posiadam w domu wykopane zabytki. Policja oczywiścię nie wiedziała co jest zabytkiem a co nie, wiec panowie po rozmowie z naczelnikiem stwierdzili ze zabiorą wszystko... Moje pytanie było proste? A jak zabierzecie z podwórka pługi i sieczkarnie ważące kilkaset kg... Odpuscili, zaplombowali pokój, w czwartek ma przyjechać konserwator zabytków w celu ustalenia czy znajdują się u mnie jakieś zabytki. Przepis mówi, że wszystko poniżej 1945 roku jest zabytkiem..Wiec skończy się pewnie na tym ze nawet zabiorą butelki po niemieckim piwie i postawią mi zarzuty kradzieży.. uzasadniając to, że okradłem Skarb Państwa (bo wszystko co w ziemi należy do państwa).. Coś co zbierałem 12 lat, straciłem w jeden dzień... ale kocham to co robię i nawet jak zabiorą mi wszystko, to nie odbiorą mi wspomnień i przygód które przeżyłem."

jest ciąg dalszy:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1975697832672428&set=p.1975697832672428&type=3&fref=mentions
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja tam już czekam na policję. Kawa wstawiona, niech sobie szukają Komnaty Bursztynowej.

Biorąc pod uwagę, że według ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w sumie wszystko jest zabytkiem, mogą się przypierdzyndzlić nawet do 10 Groszy z 1980 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie bzdury. Przeczytaj sobie ustawę.

2. Nie defetyzm. Złożyłem podanie i będę kontynuował swoje hobby. Nie biadolę jak co inni o tym, że źle, że rząd niesprawiedliwy i wszystko do d... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu wypisujecie, sami sobie napędzacie stracha, prawie nic w ustawie się nie zmieniło, doszło tylko pozbawienie wolności do 2 lat".
U ustawie piszą o zabytkach, a my nie szukamy zabytków.
Niech jakiś konserwator uzna za zabytek monetę lub odznakę z fastyką, to go posądzę o propagowanie faszyzmu.
Zawsze mam taką monetę przy sobie na wykopkach.
Chodziłem, chodzę i będę chodził z wykrywaczem, nic tego nie zmieni.
Tu na forum na pewno jest jakiś konfident, który dorzuca paliwa do ognia, nie będę go słuchać i dalej robię swoje.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis, ta zmiana prawa nie ogranicza się do siania paniki :( Wykroczenie , to wykroczenie a przestępstwo to przestępstwo. Jest inaczej traktowane i przez wymiar spr. i psiarskich i społeczeństwo. Po nagłośnieniu w mediach kilka razy ostrzegano mnie , żebym uważał na spacerach" i przyznam się ,że nie mam pewności ,czy z czasem jakiś dobry obywatel " nie rzuci donosu. Dlatego wolałem przekazać do anku" swoje drobiazgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diggerek pełna zgoda. w tej ustawie dla osób nieposzukujących zabytków nie zmieniło się prawie nic, większe zmiany przyniosła ustawa o rzeczach znalezionych bodajże sprzed 2 lat. a farmazony, że w myśl ustawy wszystko jest zabytkiem, czy że wszystko przed 45 jest zabytkiem, to już totalne nieporozumienie. szkoda tylko, że niektórzy z nas z różnych względów muszą poznawać praktyczne aspekty działania tych prawnych bubli w boju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szutnik ja wiem jaka jest różnica, tyle że najpierw trzeba komuś udowodnić poszukiwanie i podsiadanie owych zabytków.
To, że banda oszołomów próbuje naginać fakty o definicji zabytku do swoich potrzeb to już raczej przejaw desperacji i kalekiej ustawy.
Zbieranie całej pełnej amunicji czy istotnych elementów broni też jest przestępstwem, a jakoś nie widać żeby policja za każdym tego typu pokazanym szajsem od razu leciała z wywieszonym jęzorem.A przez ostatnie lata przewinęło się tego na forach czy giełdach pierdyliony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kwalifikacji czynu zabronionego to sprawa zasadnicza a nie prawie nic się nie zmieniło".
Jeszcze ważniejsze jest wydanie instrukcji dla służb mundurowych. Wcześniej reagowali oni na zasadzie uznaniowej, czyli w zasadzie nie reagowali. Teraz dostali wytyczne że mają działać i co konkretnie mają robić oraz na jakie argumenty nie reagować.
Pozamiatane :)
Powodzenia w działaniu wg a moim zdaniem".
Na marginesie, bat na TATAŁAJSTWO ryjące w ziemi w celach choćby i tylko częściowo zarobkowych był wyczekiwany i pożądany. Szkoda, że porządnym normalnym ludziom oberwało się rykoszetem. Ale tak to już jest. Internet też nie był kloaką dopóki echnika nie zeszła pod strzechy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż oni se mogą w tych służbach działać, skoro okoliczności przyrody w których zwykł występować eksploratorus kontekstus-degradus są raczej niezbyt sprzyjające egzekwowaniu czegokolwiek.
Co najwyżej chodzenie po polu na widoku będzie można zaliczyć do sportów ekstremalnych - tu polecam ćwiczyć biegi przełajowe:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie