Skocz do zawartości

Sylwetki żołnierzy II Korpusu- zdjęcia.


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
W dniu ‎2017‎-‎09‎-‎25 o 12:44, formoza58 napisał:

Wódz Naczelny, gen. Sosnkowski dekoruje żołnierzy 3 DSK. Na tę okazję na ramieniu generała naszyta naszywka dywizji.

3_kapac1.jpg&x=800

Fajna (ta wielkooczkowa) siatka na hełm. Nieczęsta. Amerykanie też ich czasami używali, pytanie tylko (bez odpowiedzi badaczy historii), czy poprzez oficjalne pozyskanie tych siatek, czy raczej ściąganie z commonwealthowskich rannych i zabitych, bo Amerykanom siatek brakowało na frontach MTO i ETO, w każdym razie ich dostawy były nierytmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak upolował zdjęcia Polaków z jakimiś elementami amerykańskiego oporządzenia i/lub wyposażenia to byłbym wdzięczny. Takie rzeczy miały miejsce, tylko nikt już nie wie, skąd się to brało - czy z grabieży amerykańskich rannych lub zabitych, czy z „machniom”. Ale pewnie brało się to ze wszystkiego, co wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamierzam robić :classic_smile: Właśnie dlatego tak pilnuję tego wątku. Miałem zasoby takich fajnych zdjęć z US szpejem na Polakach, ale jak to z rzeczami w komputerze bywa sfajczyły się. O ile pamiętam to chyba Polacy i ogólnie commowealhowcy używali też amerykańskich ładownic pistoletowych do .45, bo one do BHP też pasowały.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ogarnę się nieco i może się coś znajdzie. Ja dokumentację trzymam  kilkunastu  "maluśkich skrzyneczkach" i tam jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia lub zniszczenia. Chociaż, z użycia trafia się czasem smutny " hopel- mopel" i wtedy " smutek"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w maluśkich czarnych skrzyneczkach „renomowanej firmy”, której USB podobno się nie utleniają i nie zaprzestają kontaktowania. Po czym zaprzestały. To usłyszałem od „fachowca”, że „no kto kupuje dyski zewnętrzne tej firmy, dam panu takiej firmy, że nigdy w życiu styki się nie utlenią”. Kolejna „renomowana firma” za spore pln i utlenienie tak samo szybkie, jak we wszystkich „renomowanych firmach”. I tak to leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie