Jump to content
Sign in to follow this  
d007

Dewastacja polskiego schronu bojowego OWŚ w Łaziskach Górnych

Recommended Posts

http://www.profort.org.pl/stowarzyszenie/aktualnosci/barbarzynskie-dzialania

Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura w Mikołowie. Czekamy na efekty. Niestety jest to kolejny przykład na to jak w Polsce traktowane są zabytki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budowla opisana w informacji z linku stanowi własność prywatną i nie jest zabytkiem w świetle prawa, a tylko bywa nazywana zabytkową".
Członkowie Pro Fortalicium" są w pełni świadomi sytuacji prawnej i zgłaszając zamurowanie schronu jako przestępstwo wprowadzą prokuraturę w błąd.

Cała ta informacja stanowi przysłowiowe icie piany" dla odwrócenia uwagi od własnych poczynań.

Sytuacja braku ochrony prawnej schronów OWŚ jest świadomie wykorzystywana przez Pro Fortalicium", które prowadząc emonty" zniszczyło już wiele bezcennych informacji o wyglądzie polskich schronów bojowych.
Na przykład pancerne drzwi, które wcześniej zdemontowali z opisanego w zgłoszeniu schronu, przemalowali na różowo, niszcząc ich oryginalną barwę...

Bezmyślność i barbarzyństwo, słowa którymi Pro Fortalicium" szafuje w informacji z linku, cechują chyba raczej ich samych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ Panie Jerzy. Był Pan członkiem tego stowarzyszenia i jego viceprezesem. Czyżby chciał nam Pan powiedzieć, że pod Pana okiem członkowie stowarzyszenia dokonywali niszczenia obiektów zabytkowych ? Pewnie Pan powie, że za Pana czasów to nie ale jak już Pan odszedł to dopiero się zaczęło. Czyli jak to jest ? Czyżby jakieś żale pozostały ?
A może jak Pan taki wylewny to Pan napisze tu w jakich okolicznościach opuścił Pan stowarzyszenie ? Opluwać na prawo i lewo, pomawiać i szkalować to Pan ma odwagę ale odwagi zabrakło kiedy trzeba było przeprosić pewne osoby za swoje poczynania. A może te ataki na Pro Fortalicium służą aby właśnie odwrócić uwagę od Pana poczynań jakich się Pan dopuścił będąc viceprezesem ? Kto tu bije pianę ?
Po drugie jeżeli chodzi o schron w Łaziskach i jego dewastację. Nie będę tutaj przytaczał definicji zabytku bo Pan dobrze ją zna i ma Pan pełną świadomość, że przedmiotowy schron jednak podlega ochronie prawnej. Przepisy prawa chronią wszystkie zabytki, nie tylko zabytki wpisane do rejestru zabytków. Właściciele i posiadacze zabytków zobowiązani są do opieki nad nimi, w sposób opisany w ustawie, bez względu na ich stan zachowania czy fakt wpisu do urzędowych rejestrów.

I na koniec podaję link, gdzie można zobaczyć wórczość" Pana Jerzego pozostawiając to ocenie forum.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2034175080136136&set=pcb.1973712312904170&type=3&theater

Miłego dnia życzę
d007


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 07:13 13-09-2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information