Jump to content
Sign in to follow this  
YARD

V Piknik Militarny w Rydzynie, 26-27. 08.2017

Recommended Posts

V Piknik Militarny w Rydzynie
Miejscowość: Rydzyna
Miejsce: Zamek w Rydzynie
Data rozpoczęcia: 26-08-2017 10:30
Data zakonczenia: 27-08-2017 20:00
Organizator: Zamek w Rydzynie

Opis wydarzenia:
Zapraszamy 26 i 27 sierpnia br. na piątą edycję imprezy plenerowej z udziałem Wojska Polskiego, grup rekonstrukcyjnych, wystawców i sprzedawców wyposażenia wojskowego. Całość jak co roku, otwiera w sobotę Parada wojskowa o godz. 10.30, jadąca ulicami Rydzyny w kierunku Zamku. Tam nastąpi uroczyste powitanie i otwarcie Pikniku. Podczas dwóch dni Pikniku, odbędą się dwie potyczki rekonstrukcyjne: w sobotę o godz. 14.00 będziemy oglądać wkraczanie wojsk Ludowego Wojska Polskiego i obronę mostu przez wojska niemieckie, a w niedzielę o godz. 13.00 próbę rekonstrukcji walk przy zdobywaniu mostu na Renie.
Podczas Pikniku w sobotę zostanie również otwarta V Wystawa: Militaria I i II Wojny Światowej", na której prezentować będziemy ok 500 różnych eksponatów- część z nich będzie prezentowane po raz pierwszy.
Podczas Pikniku będzie można sprawdzić swoją sprawność strzelecką na ustawionej w parku strzelnicy obsługiwanej przez Wojsko Polskie. Będzie również paintball, gdzie będzie również możliwość sprawdzenia swoich sił. W parku ponadto będą zjeżdżalnie i baseny dla dzieci oraz stoiska z wyposażeniem militarnym i antykami. W trakcie Pikniku odbędą się pokazy uzbrojenia, konkursy i przejażdżki pojazdami militarnymi. Będzie również możliwość wyrobienia osobistych dokumentów wojennych Całość imprezy jest bogato komentowana przez profesjonalnego komentatora wojskowego. Udział w Pikniku jest bezpłatny.
Zapraszamy posiadaczy lekkich pojazdów militarnych oraz grupy rekonstrukcyjne do włączenia się w imprezę. Wszelkie zapytania pod numerem 667-424-524.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information