Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 31


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 423
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeddurgh Ops....właśnie temu ma służyc min. to forum..Może budynki istnieją do dziś...lub ktoś je pamięta....to nadal pisanie historii polskiego lotnictwa okresu kampanii 1939 roku...
Bodziu wyłowiłeś kolejną fotkę seryjnej Mewy"...przyda się do modelu 3D.Pzdr.Hornet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet 2018-02-08 21:05:35 i 2018-02-08 21:07:47
Jedburgh_Ops 2018-02-08 21:17:16

Na zdjęciach widoczna próba ewakuacji kilku nieukończonych samolotów RWD.8 (bez silników) z Białej Podlaskiej (PWS) do Lwowa.
Z podpisów na niemieckich zdjęciach wynika że porzucone wraki znajdowały się w okolicach Chełma.

Zdjęcie naszego samolotu - część 24/Hornet 2014-06-19 20:47:58
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/rwdpare.jpg

PKL, tom IV Wrzesień 1939, cz. 2, str. 207 - dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornecie i Spiricie,

Bardzo dziękuję za słówko komentarza do mojego zdziwionego postu o erwudziakach 8 w środku wsi i skąd one się tam wzięły, bo przecież nie z powietrza. Zdjęcia tego miejsca są niesamowite. I te dwie babinki patrzące na to wszystko, jak na UFO, co dla takich wiejskich babinek II RP zapewne nie było zbyt dalekie od spraw ET :-)

Nadal mnie fascynuje, skąd cztery (co najmniej) samoloty wzięły się w środku wsi, kto je tam zatargał, ale to już trzeciorzędna sprawa. Co innego jest ważne. Te zdjęcia mają kolosalną wartość dla „odkrywców”, bo pokazują dzisiejszy sens chodzenia od chałupy do chałupy i pytania, czy nie zostało w gospodarstwie coś z wojny.

Mentalność chłopska jest identyczna na całym świecie – mentalność typu „wszystko się przyda”. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić chłopskie taczki-samoróbki z kołami od RWD 8, dyszle z zastrzałów, cięgna i dziesiątki innych elementów płatowca wykorzystane w gospodarstwach do wielu celów.

Dzięki i pozdrowienia

JO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło"!
Ostatnie zdjęcie zamieszczone przez Kolegę Horneta bardzo niedawno, dosłownie kilka postów wcześniej, 22 stycznia. Ile razy powtórzone zostało ( jak wiele innych) w pozostałych trzydziestu częściach wątku... jeden Bóg raczy wiedzieć :-( Może więc należy sprawdzić ( tak dla przyzwoitości) czy nie ma dubli, chociaż w tej ostatniej części giganta"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 11.09.2017 o 15:58, Hornet napisał:

Wrak Karasia..ponoć koło W-wy???

Jakby kogoś interesowało to jest więcej zdjęć Karasia rozbitego w Drewnicy (obecne Ząbki).

Mam nadzieję, że ich nie zdublowałem bo szukałem na forum.

111677209_KaraDrewnica1.thumb.jpg.900c4e60a31ecfa62b970244f86de398.jpg47398201_KaraDrewnica2.thumb.jpg.df9aa9b73f3fe81ad13131e9a5446b4b.jpg

722125607_KaraDrewnica3.thumb.jpg.327bc8918b3a8217eb23fc04215c1cdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie