Skocz do zawartości

24 Pułk Ułanów.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z akcji prostowania granicy w rejonie Jaworzyny, w 1938 roku.
Z racji tego, że kadr nie jest dobrej rozdzielczości, a na ten przykład Kolega Jendrass narzeka na słabą jakość moich wrzutek i ma kłopoty z odróżnieniem konia od samochodu , oraz człowieka od motocykla, wyjaśniam:od lewej widoczne samochody, a w pobliżu kręcą się ułani zmotoryzowani pułku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej dystansu formoza58 ;)

Na zdjęciu droga Podspady-przeł. Zdziarska, ujęcie wykonane w zasadzie już przed samym wjazdem na przełęcz. W tle po lewej stronie charakterystyczna skała to Kýčera 1287 m npm. Po przebudowie drogi kilka lat temu układ nieco się zmienił, ale widoczek ten sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans prawie full to wyznaczyłeś Jendrass swoim żywiołowo nieprzemyślanym i zaczepnie niesprawiedliwym postem w wątku o 7 TP.Są inne formy wymiany zdań, choćby korespondencją mail- ową, a nie robienia teatrum" w wątku tematycznym grzecznie i z uśmieszkiem gejszy, która za chwilę wbije człowiekowi szpilę z koka . No ale cóż, jak wspomniałem... zaistniałeś :-(
Wierz mi, ja nie muszę. Jestem skromnym żuczkiem", bezinteresownym wolontariuszem, robiąc to co lubię od kilkunastu lat :-) A, że czasami ( nie nagminnie, jak To przedstawiłeś), zdarzają się fotografie bardzo marne, to póki nie pojawią się może z czasem ich znacznie lepsze odbitki, to udokumentować... bezcenne.
Nie mam do Ciebie urazy, ale będę ostrożny i zachowam dystans wg. Twojego zachowania ;-)

Zdjęcie przedstawia ułanów pułku podczas manewrów pomorskich, z przydzielonymi im na ten czas salamandrami" piechoty. Jedno z tych zdjęć, na którą lepsza będę czekał z nadzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna fotka. Jednak to wydaje się nie defilada z manewrów pomorskich 1937 roku, która odbyła się w centrum Bydgoszczy, a zbiórka w ramach defilady przed Karolem II w Warszawie. W tle widać bardzo charakterystyczne dla Pól Mokotowskich maszty z flagami i zarys trybun. Sprzętowo 24pu jechał w defiladzie dokładnie w konfiguracji co na foto - PF621 i sam.ter. wz.34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim wyrażniej widać maszty, tyle że brak ściany drzew za nimi. Pewnie pułk sprzętowo jechał w tej samej konfiguracji tak w Warszawie, jak i w Bydgoszczy, tyle,że ja nie podałem w opisie, że to defilada w Bydgoszczy, lecz ułanów pułku podczas manewrów pomorskich. Ale spierał się nie będę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj kolumna pułku wg. opisu na manewrach pomorskich. Stoją na drodze, już wzdłuż masztów w konfiguracji ze ścianą drzew, jak na mojej" fotografii. Ale, gdyby to było Pole Mokotowskie, byłby szpaler masztów po obu stronach drogi i brak drzew ( lub krzewów) widocznych od prawej strony.
Zważywszy, że defilada bydgoska była niemała, przed nimi defilowała piechota i to w dużej ilości, kawaleria i artyleria. Może widzimy tutaj jej ogonek", tym bardziej, że ułani jeszcze są tutaj delikatnie mówiąc na spocznij. Gdyby to była ostatnia prosta przed trybuną, zniknęły by kozły kbk i siedzieliby na ciężarówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie