Skocz do zawartości

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy


michaelos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Panowie, ktoś z was spotkał się z takim cudeńkiem? Zastanawiam się nad skutecznością tego wynalazku. Przykładowy link do sklepu. https://www.militaria.pl/tickless/ultradzwiekowy_odstraszacz_kleszczy_tickless_dla_ludzi_pro10-203_p44694.xml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedyś kupił coś takiego na komary - rano wkurzony i pogryziony ćpnął ów wynalazek do kosza.

Nie jestem też przekonany, czy ultradźwięki nie są w jakiś sposób szkodliwe dla człowieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny pomysł na wyciąganie kasy od frajerów...pomijają, że krew pobierają wszystkie stadia rozwojowe, że kleszcz nie gania za żywicielem tylko na niego czeka. Ze kieruje się zmysłem chemicznym to nie słyszałem aby ultradźwiękami można było blokować receptory chemiczne.
Poza tym kleszcze nie posiadają układu słuchowego więc niby czym mają odbierać" te ultradźwięki.?? No chyba że zadaniem takiego urządzenia jest wprowadzenie kleszcz w wibracje?
Tyle w temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carabus, pełna zgoda, lepiej bym tego nie napisał. Z moich obserwacji im więcej DEET tym lepiej, choć i z tym w naszym socjalistycznym kraju coraz trudniej. Fipronil jest w tej chwili chyba najlepszy ale drogi(stosować na ubranie-1 miesiąc ochrony).
Jest w kroplach dla psów np. Fiprex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jakie tam ultradźwięki, wódka starczy 😁
Część artykułu jednego z portali
Jeśli twój zwierzak złapał kleszcza, to spirytus i wódka pomogą łatwiej się go pozbyć z jego skóry. Kleszcze nie znoszą alkoholu, dlatego należy nim posmarować kleszcza i najbliższą okolicę. Dzięki temu pasożyt zacznie się wycofywać, a ty znacznie łatwiej go usuniesz. Wódka i spirytus pomogą się pozbyć plagi muszek owocówek. Wystarczy rozpylić w powietrzu alkohol kierując płyn w stronę owadów, aby po chwili muszki padły."
No to po jednym .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie