Skocz do zawartości

Komputerowiec z Wrocławia na gwałt,


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby mało, to jak widzę, jeszcze jakaś zaraza się przyplątała...

Muszę zrobić klona dysku, który jest fizycznie uszkodzony, choć jeszcze działa. I teraz się okazuje, że programy do tego wymyślone wyją i nie dają rady, jako ie kompatybilne z Win-32" obojętnie, co to ma znaczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się zesrał też dysk, taki z laptoka, za zewnętrzny mi służył... 10 lat zbierania zdjęć poszło.... w pizfiuuuuu... i brak doktora do reanimacji.
do speców od przywracania nie dam, bo się z kasą nie wyrobię za kilka giga odzysku...


żal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dysko postawiony na nogi czyli bad sectory usunięte i dane relokowane t w czym problem przenieść na inny dysk? Chyba ze chcesz prawdziwy klon wraz z systemem i programami.Trzeba klonować sector by sector po prostu.

http://www.dobreprogramy.pl/XXCLONE,Program,Windows,46518.html

Korzystałem działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (15603 / 833) 2017-01-09 18:33:05

Nie sądzę, żeby Cie było stać tera na dobrego z Wrocławia - wiem, bo wysyłałem dysk do odzyskiwania danych i kopiowania tamże właśnie :(
Ale można by samemu popróbować, tylko trzeba wiedzieć:
1. Z jakiego na jaki dysk chcesz przenosić (HDD, SSD)?
2. Jaki system (XP?) jest na dysku?
3. Czy jest możliwość podłączenia dwóch dysków do komputera jednocześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Stary dysk ma problem z głowicą- w każdym momencie może definitywnie pokazać komunikat Pocałuj mnie w ..."

2/ Stary dysk jest postawiony na XP

3/ Próbowałem fefnaście różnych programów- w większość, przy próbie instalacji pojawiał się komunikat, że Nie jest zgodny z Win-32" obojętnie co miałoby to znaczyć.

4/ Nowy może być niemalże dowolny, z tym że najlepiej dla mnie byłoby to sklonować na zewnętrzny.

5/ A dziś, dodatkowo, ubawiłem się jak norka- próbowałem kupić używany laptop, parametry w zasadzie bez znaczenia, ale z zainstalowanym XP. I zonk... Win7, Win8, Win10 do wyboru do koloru... XP nie ma, można zainstalować za co łaska, nie mniej niż...

Grhhhhhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nie znam się , nie orientuję , zarobiony jezdem. Ale.... Jak mi truchło padło to podpowiedzieli mi dobrzy ludzie tak :
1 padło do torebki foliowej.
2 na noc do zamrażarki
3 rano pod kompa i kopiuj.
Oczywiscie , banan na mojej niewyjsciowej facjacie był ..... (każdy może wpisać co chce).
No cóż , zrobiłem jak mówili i ....... szlag mnie trafił , załadziało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę uporządkujmy, bo teraz to jak w ustawie skarbowej - nikt nic nie wie.
Chcesz zrobić klona dysku, na którym hula XP i interesująca Cię aplikacja, ze względu na to, że powtórna instalacja na świeżo na innym dysku wymusi ponowną autoryzację?
Klonowanie - Partition manager lub podobny prog - spowoduje, że uszkodzone sektory też zostaną sklonowane.
Przy czym po klonowaniu może się okazać , że aplikacja i tak mówi - cmoknij mnie" - bo autoryzacja jest liczona nie z samego dysku, ale z kilku komponentów kompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie