Skocz do zawartości

Gulfstream G550 dla polskich Sił Powietrznych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
społeczeństwo... przynajmniej ta gorszego sortu" (chyba) albo/lub całkowicie lewicowo zindoktrynowana na stronie MON-u daje propozycje nazw dla tych cudów techniki...
zasadniczo się im nie dziwię...

http://wiadomosci.wp.pl/mon-oglosilo-konkurs-na-nazwy-samolotow-dla-vip-ow-chyba-nie-tego-sie-spodziewali-6123578095712385a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yety. Ani ze mnie kobieta tym bardziej zła ani konsument herbaty, a co ja chory aby napary z ziól pijać?. Konkursa ogłosiła czerezwyczajka to i w szlachetnym odruchu pomysły życiowe i z doświadczeń innych natchnione podsuwam.Jako że ci co tych ostrzeżeń nie posłuchali i dziś ich znaczenia przekazać nie mogą, ja to czynię niniejszym ku przestrodze tych co na pokład będą wsiadali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1100 zgłoszeń wpłynęło do MON w konkursie na nazwy dla pięciu samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie. Ministerstwo chce, by nazwy były uniwersalne oraz zrozumiałem w Polsce i na świecie, a także honorowały wielkich Polaków - dowiedziała się PAP.

.... Kryterium honorowania postaci historycznych spełniają m.in.: Jan Paweł II, Batory, Chrobry, Grot-Rowecki, Śmiały, Kaczyński, Piłsudski, Kościuszko (był on patronem samolotu PLL Lot, który rozbił się w Lesie Kabackim w Warszawie w 1987 roku), Żołkiewski, Dmowski, Kukliński, Krasnodębski (od twórcy dywizjonu 303 płk. Zdzisława Krasnodębskiego), Skarżyński (płk. Stanisław Skarżyński to pierwszy Polak, który przeleciał nad Atlantykiem), Skalski (Stanisław, najlepszy polski as myśliwski z czasu II wojny światowej), Sikorski, Anders, Pułaski, Poniatowski, Jadwiga, Skalski, Inka, Żwirko, Moniuszko, Paderewski i Mieszko. ....."

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-samoloty-dla-vip-ow-beda-nosily-imiona-wielkich-polakow-tego,nId,2396114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem dwie propozycje zrozumiałe szczególnie na rodzimej ziemi a rozpropagowane poprzez pewną komisyję w świecie szerokim.To byłby skandal gdybym nie otrzymał pierwszej nagrody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając prymitywne żarty.

Nie za bardzo rozumiem sens nadawania imion tym maszynom szczególnie, że są to w sumie małe samoloty i żadnego splendoru to nominowanym nie przyniesie. Szczególnie przy postaciach formatu JPII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie