Skocz do zawartości

Apel do poszukiwaczy skarbów"


koss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
koss, to jest forum poszukiwaczy. każdy poszukiwacz wie, że kurhanów się nie rozkopuje i nie kopie się na stanowiskach. nie każdy kto ma detektor to poszukiwacz. z detektorów korzystają również złodzieje i hieny cmentarne i myślę, że to na ich forum powinnaś napisać ten apel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koss- zauważ też w jakim dziale założyłeś wątek. Może tego nie wyczuwasz, ale większość z tu piszących robi sobie zwałe. To nie znaczy, że to pochwala, bo takiego wpisu tu nie zobaczysz i nikt tak nie myśli. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej i nie próbuj wzbudzać w niewinnych ludziach poczucia winy. Winnemu obciąć to i owo i mi nic do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zardzewiałe gwoździe (sprzed roku, czy dwóch), śruby lub części od maszyn rolniczych (niezabytkowych) można zbierać bez pozwolenia. Pewnie są i tacy, których to interesuje, choć niekoniecznie na tym forum.
Ale czy pan chodzący po polu z wykrywaczem metalu, który znalazł monetę sprzed paruset lat ( niezabytkową ? ) też nie potrzebuje
papierów (czyt. pozwolenia) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się w owej polskiej rzeczywistości" - NIE można zbierać bez pozwolenia. Pewnie są i tacy, których to interesuje, choć niekoniecznie na tym forum."

jak grzebiesz ze sprzętem" większym lub mnieszym :) to lipton
jak grzebiesz nawet na kurę" to lipton

wszyscy grzebiąco/ryjący to bandyci i handlarze, a jak bandyci, to na pewno pijacy też.

ci, co rozkopali... to albo aborygeni (miejscowi), którym chrustu na opał zabrakło, albo debilna gimbaza, ostatecznie hieno podobne indywidua - poszukiwacz tak by się raczej nie stoczył i nie zeszmacił. Dziki pewnie też tego nie rozryły... chociaż podobno w lesie większe szkody robią poszukiwacze niż dziki... a to w sumie ciekawa opcja :)

kto był kiedyś w lesie i widział co dziki potrafią, ten wie o czym myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesłi kotś wie czego szuka, potrzebuje na to pozowlenia z WKZ jeśli nie wie, czego szuka, nikt takiego pozwolenia mu nie wyda. A co ktoś zrobi z rzeczą znalezioną , to jego sumienie.. oczywiście zawsze można zanieść do starosty i po roku odebrać jako własność ( nie dotyczy broni i amunicji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród ostatnich wpisów pod tematem, który założyłam, pojawiły się posty zupełnie niemerytoryczne (nic nie wnoszące do wątku). Dodatkowo próbuje się obrazić, ośmieszyć i poniżyć moją osobę.
Postanowiłam odnieść się do tychże wpisów.


- ta-ten-to o nicku koss"
Żeby aż takie problemy mieć z określeniem rodzaju. W języku polskim wystarczy spojrzeć na końcówkę czasownika. Jeśli ktoś pisze 'napisałam', 'zapytałam' to bez wątpienia mamy do czynienia z kobietą. Jedyne właściwe wtedy określenie brzmi a koss". Sugeruję czytanie ze zrozumieniem.


- ie wiem dlaczego, ale podświadomie kojarzę koss z którymś klonem bagnetss... pamiętacie ????"
Skoro pisząca to osoba sama nie wie dlaczego, skąd inni mają to wiedzieć. Ja też ie wiem dlaczego".
Z kłopotami z podświadomym kojarzeniem" proponuję udać się do specjalisty...od podświadomego kojarzenia". Może pomoże. A może już nie pomoże. Jednak warto spróbować.
Zupełnie świadomie nie kojarzę sobie żadnych agnetss". Bagnet łączy mi się tylko z jakimś nożem (nie wiem, czy o to chodzi).
pamiętacie ???" Nie pamiętam, absolutnie nie pamiętam. Mało tego, że nie pamiętam, to szukać i sprawdzać też mi się nie chce. Możliwe, że są tacy co pamiętają, ale nikt się nie odzywa.

-Mody....przecież macie możliwości ???"
czyt. Mamusiu Kalemu ukradli krowę. Tu jedynym słusznym rozwiązaniem jest założenie krótkich spodenek (mogą być dodatkowo podkolanówki) i pójście do piaskownicy. Dla lepszego efektu można się jeszcze umazgaić".

-jakiś trol-archeo raczej"
Może mafia, kartel narkotykowy lub kgb ze wschodu. Proponuję przemyśleć jeszcze inne opcje. Po co szerzyć poczucie zagrożenia?

- ie wieżę, że kobita archeolog"
Tu nie mogłam połączyć wieży z panią archeolog. A ...może wysoka i dlatego. Czyżbym wspominała, że jestem archeologiem ? Chyba nie. Skąd takie wnioski? Jeśli podświadomość podpowiada radzę jak wyżej. Ewentualnie proszę również, jak koledzy, postarać się czytać ze zrozumienim.



Widzę, że zbyt długie przesiadywanie przed monitorem i usilne robienie z siebie specjalisty od wszystkiego" negatywnie na wielu wpływa.
Ponieważ śniegu ostatnio dostatek proponuję chociażby starszej, samotnej sąsiadce odśnieżyć posesję. I staruszka będzie zadowolona i ozum-ek" dotleniony. Nie ma sąsiadki? Już odśnieżone?
Można do lasu pójść. Sarenki łatwiej jedzenie znajdą, gdy będzie odśnieżone. Też pożyteczne zajęcie. Do przemyślenia.

Serdecznie pozdrawiam w tych smutnych czasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie