Skocz do zawartości
  • 0

Niemieckie łóżko koszarowe.


mar02

Pytanie

Witam Szanowne Grono,
Dzisiaj w terenie pewien gospodarz pochwalił sie składanym, stalowym łóżkiem.
Wg niego miała to byc pozostałość po stacjonujących wojskach niemieckich.
Łóżko jak widać z możliwością dostawienia kolejnego nad nim, gruba, nitowany stal, z hakiem.
Niestety nie znalazłem nic podobnego co mogłoby tłumaczyć jego pochodzenie.
Spotkaliście sie z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobne były również u mnie w jednostce. Na haku wieszało się wyposażenie czyli najpierw chlebak, następnie plecak, ale tylko w razie W" czyli w przypadku spodziewanego alarmu. W czasie pokoju" wyposażenie magazynowane było w gaciowni". Przebywał tam mundur wyjściowy, komplet nowego mora", chlebak, OP 1, plecak, buty do munduru wyjściowego i drugie buty do tego nowego mora. Broń, maska, całe wyposażenie do broni (ładownica, magazynki, przybornik, oliwiarka) było przechowywane w magazynie broni. Mundur codzienny" na noc musiał być ułożony w kostkę" i połozony na taborecie w nogach łózka. Zimą na tym haku powieszona była kurtka, zimowe moro na wieszaku. Te sprawy to chyba zależały od jednostki, w każdej było inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuje to co zasłyszałem. Niestety nie udało mi sie odszukać żadnej tabliczki, zastanawia mnie ten hak. W sumie wszystkie łóżka są do siebie podobne, czy to LWP, czy więzienne. Dysponujecie jakimiś informacjami o niemieckich łóżkach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I armia niemiecka i LWP i WP i nic tu nie stoi w sprzeczności choć przychylam się do opinii przedmówców iż jest to typowe łóżko koszarowe Wojska Polskiego których to bez liku zapewne do dzisiaj stanowi podstawowe wyposażenie sal budynków koszarowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie