Skocz do zawartości

Kolekcje Klamer vol.XXI


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam miło mi , cele ? raczej nie , to życie i przypadek kieruje moją kolekcją co się trafi to jest , trochę kiedyś się rozbujałem uderzyłem w I i II wś dzisiaj postąpił bym inaczej :) nigdy nie udam mi się zebrać 100% kolekcji jest to nie możliwe jeżeli dojdę do 30-40 % to będzie sukces :) - no ale coś trzeba robić - lubię karmić trolle :) a tych nie brakuje :) pozdro huk100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Kolekcją nazwać się tego nie da, raczej stanem posiadania na potrzeby rekonstrukcji historycznych, niemniej pokazuję, bo chyba jeszcze nie było takich klamer.

 

Wszystkie widoczne na poniższym zdjęciu to klamry amerykańskiego lotnictwa wojskowego z międzywojnia i II wojny. Nie są to klamry produkowane przez aparat państwa. Są to klamry nieoficjalne, ale tolerowane przez US Army we wspomnianym okresie (tak jak nieoficjalne szewrony lotnictwa wojskowego z „uskrzydlonym śmigiełkiem). Lotnicy te klamry bardzo lubili. Były one wytwarzane przez prywatnych producentów i wstawiane do wojskowych sklepów PX, gdzie każdy lotnik mógł za pól darmo kupować różne dobra dofinansowywane przez państwo.

 

Od góry:

 

1. Klamra US Army Air Corps z okresu międzywojennego.

2. Klamra US Army Air Forces z II wojny światowej (wersja złota).

3. Klamra US Army Air Forces z II wojny światowej (wersja srebrna).

Klamry USAAC i USAAF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie