Skocz do zawartości

Ostrowo - Krąg kamienny (woj. Pomorskie)


Raciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Sołtysem wsi Ostrowo znajdującej się w województwie pomorskim powiat pucki. Na początku roku ogłosiłem konkurs pn. Sołectwo Ostrowo na starej fotografii". Przy okazji od jednego z mieszkańców dowiedziałem się że w małym zagajniku widziano kiedyś krąg kamienny (do dziś widoczny 1 kamień).
Na początku nie wierzyłem ale poszedłem z tym mieszkańcem i odkopalismy razem 4 dodatkowe kamienie. Były one w równej odległości od kamienia centralnego.
Sprawę zgłosiłem lokalnemu muzeum ale pozostało bez odzewu. Działka na której znajduje się znalezisko jest gminna, a że Burmistrz jest miłośnikiem historii więc nie widzi przeszkód dokonywania prac na tym terenie.

W związku z powyższym prosiłbym jakąś osobę posiadającą georadar o kontakt w celu potwierdzenia czy faktycznie jest tam pod ziemią cały krąg. Nie chce wszystkiego kopać Łopata aby nie zniszczyć stanowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zgłoś do konserwatora, a sam już nie tykaj nie oodkopuj, żebyś sobie bidy nie napytał ze słynnego paragrafu 108 i 111 ust o ochronie zabytków, a wójtowi przekaz Art. 110. 1. Kto będąc właścicielem lub posiadaczem zabytku nie zabezpieczył go w należyty sposób przed uszkodzeniem, zniszczeniem, zaginięciem lub kradzieżą, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie