Skocz do zawartości

Pociągi Pancerne cz.8


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowując ulepszoną galerię pociągu pancernego nr 13, tak mnie tknęło, że gdzieś w zbiorach spadkobierców dziadków z Wehrmachtu znajdują się tabliczki z orłem PKP z lokomotywy i tendra tego pociągu... A zapewne także z niektórych innych.

(Tak na marginesie: nie, żebym się czepiał, ale po co nam cztery czy pięć aktywnych tematów o pociągach pancernych, niewiele różniących się zresztą nazwami, skoro i tak wszystkie zdjęcia, z wojny bolszewickiej, lat 30. czy 1939 roku,idą do obojętnie którego?... ?)

Edytowane przez Mi.Der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mi.Der napisał:

Tak na marginesie: nie, żebym się czepiał, ale po co nam cztery czy pięć aktywnych tematów o pociągach pancernych, niewiele różniących się zresztą nazwami, skoro i tak wszystkie zdjęcia, z wojny bolszewickiej, lat 30. czy 1939 roku,idą do obojętnie którego?... ?)

Ano po to, ponieważ cztery założone przeze mnie wątki obejmują  lata 1918- 1939, do końca sierpnia 1939 roku. Natomiast Bodzio umieszcza przeważnie nasze pociągi pancerne z września 1939 roku plus  międzywojnie pokazujące się na aukcjach. I w ten sposób niejako uzupełniamy się w temacie ?  Jeśli zerknąć uważniej do treści tych naszych wątków, to raczej pozornie niewiele się nazwami różnią. Natomiast  zgadzam się, że wszystkie łączy  termin "  Polskie Pociągi Pancerne" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, formoza58 napisał:

Ano po to, ponieważ cztery założone przeze mnie wątki obejmują  lata 1918- 1939, do końca sierpnia 1939 roku. Natomiast Bodzio umieszcza przeważnie nasze pociągi pancerne z września 1939 roku plus  międzywojnie pokazujące się na aukcjach. I w ten sposób niejako uzupełniamy się w temacie ?  Jeśli zerknąć uważniej do treści tych naszych wątków, to raczej pozornie niewiele się nazwami różnią. Natomiast  zgadzam się, że wszystkie łączy  termin "  Polskie Pociągi Pancerne" .

Zgoda, tyle, że sęk w tym, że nie do końca jest zachowana konsekwencja we wrzucaniu zdjęć, przez co czasem trudno jest coś znaleźć, zwłaszcza, że nie wiadomo nawet, ilu tematów szukać i na której stronie forum będą ? . Bo Polskie Pociągi Pancerne w walce, 1918- 1921, "Polskie Pociągi Pancerne 1918- 1939." i "Polskie Pociągi Pancerne 1921- 1939 " w znacznym zakresie się pokrywają... Może powinniśmy zakończyć drugi z tych wątków i nic tam nie wrzucać, żeby nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie