Skocz do zawartości

Pociągi Pancerne cz.8


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka z akt sądowych.

Archiwum Państwowe w Suwałkach. Akta Sędziego Śledczego powiatu Suwalskiego Nr 27/24. Sygnatura dawna: K 174/1924, I Wydział Karny Sądu Apelacyjnego w Warszawie Nr 1 K 67/24

Akta Sądu Okręgowego w Suwałkach w sprawie [karnej] Adolf Fraenkla [zam. m. Bielsk, Śląsk Cieszyński], oskarżonego z art. 636 cz. 2 Kod. Karn. [o umyślne nadużycie władzy, jako komendant stacji Suwałki w 1919 r. spowodował wysłanie z pociągiem pancernym "Kaniów ze stacji Suwałki do Grodna 8 wagonów z ładunkiem prywatnym zamiast wojskowego i inn.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak  nieco  poza  wątkiem ale  przeglądając  stare wątki dot pociagów panc.  zauważyłem  w cz. 3  że 16 marca 2006 artur135 wrzucił skan platformy z katalogu Reichsbahn 1945 oferując również podesłanie  go w lepszej rozdzielczości  na priv. chętnym. Próbowałem się ostatnio z nim skontaktować  tutaj ale nie odbiera wiadomości i w związku z tym  mam  pytanie : czy ktoś  z pozostałych forumowiczów skorzystał wówczas z jego  oferty, ma ten skan  i mógłby sie nim podzielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.12.2019 o 19:28, formoza58 napisał:

Z warszawskiej wystawy w Muzeum Kolejnictwa.

Niemiecki pp nr.10 w styczniu 1945 roku w Chęcinach.

 

bodzio pazer zug 10 checiny stycz 45.JPG

Raczej nie, biorąc pod uwagę, że PZ 10 został zniszczony w czerwcu 1944 w Kowlu, a pod Chęcinami w styczniu 1945 zniszczono PZ 10, który według wszelkich publikacji, PZ 10 miał wagony dawnego I Marszałka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krzysztof115 napisał:

Ten artykuł pochodzi z 1928 r. Zdjęcie zostało wykonane jednak wcześniej, prawdopodobnie jesienią 1920 r. lub  w 1921 r. w Poznaniu.

Tego szukałem - potwierdzenia, że na początku miał dwa wagony typu I. W konsekwencji podejrzewam, że zdjęcie podpisane jako 1920 rok w "Mundur i Broń", z wagonem "Groźnego", pochodzi z późniejszego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie