Skocz do zawartości

Piasta z bębnem, ciężarówka?Czołg?.Niemcy II WS


Władca Cieni

Rekomendowane odpowiedzi

jak na piastę to w ogóle dziwny jest ten pancerny dystans między płaszczyzną przykręcenia felgi (8 śrub) a tym 'bębnem' hamulcowym

z Opel Maultier to potencjalnie mógłaby być piasta koła napędowego gąsienic - ale też chyba nie ma tam takiego dystansu

przejrzałem 8 śrubowe ciężarówki niemieckie i do niczego tego nie udało mi się przypasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst - okolice leśniczówki przy skrzyżowaniu dwóch starych traktów komunikacyjnych(jeden jest dziś asfaltowy), trafione przy pierwszej linii drzew zaraz za rowem od asfaltu, zakopane po jaja.Na pierwszym zdjęciu widać drut kilkukrotnie owinięty wokół tej piasty po czym szedł on w kierunku asfaltu, może to jakieś obciążenie prowizorycznej blokady drogi.Po drugiej stronie sprawdzałem i nie było drugiej piasty :)
W 1939 stało tu sporo naszego wojska min WBPancMot - sporo zostawili, najbliższe znaleziska wrześniowe były 10 metrów od piasty.Później, z racji że to wylotówka w strone większego miasta mógł być tu rozmieszczony posterunek niemiecki.Później tłukli się tu owi niemcy z ruskimi którzy jakąś jednostką stali tu jakiś czas o czym również świadczą znaleziska w terenie.

Tak więc Wrzesień, Niemcy albo Ruscy...kolor farby świadczyć może o militarnym pochodzeniu.Dzięki z góry za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak, zarowno leżący do góry kołami autobus, jak i ciężarówka zniszczona na tym zdjęciu to Fiat 621, to co znalazłeś to najwyraźniej przednia piasta od tego samochodu

swoją drogą ciekawy wątek o kupie części do Fiat 621 jest tu:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=546181#1351782

kolega Pająk zdaje się posiada nawet katalog części - pytanie czy da się z nim jeszcze skontaktować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie