Skocz do zawartości
  • 0

Oznaczenia na śrubach (w tym gwiazda Dawida) - jacy producenci?


pająk

Pytanie

Przy okazji sprzątania starej szopy po mistrzu motocyklowym i jednocześnie mechaniku, wszedłem w posiadanie skrzynki ze śrubami, które były zbierane prawdopodobnie od lat 30. na zasadzie przyda się". Niektóre mają ciekawe oznaczenia, proszę o id, może ktoś zna producentów, ew. przykładowych odbiorców takich śrub (ja orientuję się tylko, że BMW używało śrub Verbus). A może ktoś podpowie datowanie?
Tutaj od lewej: Komax, Y2, ESKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji sprzątania starej szopy po mistrzu motocyklowym i jednocześnie mechaniku, wszedłem w posiadanie skrzynki ze śrubami, które były zbierane prawdopodobnie od lat 30. na zasadzie przyda się". Niektóre mają ciekawe oznaczenia, proszę o id, może ktoś zna producentów, ew. przykładowych odbiorców takich śrub (ja orientuję się tylko, że BMW używało śrub Verbus). A może ktoś podpowie datowanie?
Tutaj od lewej: Komax, Y2, ESKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lewej: KASCHE (?), TR, W1C, BISPOL BIELSKO. Ostatni producent wiadomy, dwa środkowe być może nie są oznaczeniami producenta tylko jakimiś starymi określającymi klasę śrub czy coś w tym stylu, nie wiem, nie rozpoznawałem do tej pory takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie