Skocz do zawartości
formoza58

Kawaleria II RP- Bramy koszar

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o tyle ciekawy, że jak się ogląda bramy koszar ( w tym przypadku jednostek kawaleryjskich), zadziwiają one różnorodnością wzorów. Oprócz standardowych, klasycznych drewnianych, malowanych w biało- czerwone pasy, wiele zachwyca swoim wyglądem i orginalnością.I tak, po kolei...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie spotkałem się niestety ze zdjęciami przedstawiającymi bramy wjazdowe do koszar 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Bielsku lub w Starogardzie Gdańskim. Może ktoś podzieli się materiałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobny wątek już istnieje . Co prawda raczej ogólny.http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=696393#1855020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, wiem, ale jak piszesz jest ogólnikowy,dotyczący koszar wszelkich broni WP II RP.Zapoczątkowany przeze mnie wątek dotyczy tylko i wyłącznie bram koszar kawaleryjskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeurocza brama wjazdowa do koszar 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich w Suwałkach. Znajdowała się naprzeciwko odsłoniętego w 1930 roku pomnika Szefa Honorowego, płk. Jana Hipolita Kozietulskiego. Na kolumnach stały wykonane w piaskowcu czapy szwoleżerskie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sporo jest natomiast w temacie kolejnej perełki", tj. bramy wjazdowej do koszar 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Suwałkach.
Na tym zdjęciu w trakcie budowy wraz z stojącym naprzeciwko wznoszonym pomnikiem Szefa Honorowego pułku, gen. józefa Dwernickiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gotowa brama w pełnej okazałości, podczas wizyty w pułku Prezydenta Ignacego Mościckiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjazd żołnierzy 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. z koszar przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, lata 30, wł. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Foto z książki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetna sprawa,pierwszy raz widzę bramę do koszar 7 PSK.Z pułków strzelców konnych,zagadką są dla mnie jeszcze 3, 4 i 6 PSK...
To raczej wyjazd z koszar oficerów Wielkopolskiej BK ( wśród których jest generał) na chyba bieg myśliwski Hubertusa".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi