Skocz do zawartości

Pod Grunwaldem rozpoczynają się badania archeologiczne


maksiu

Rekomendowane odpowiedzi

@karolsawiak Cały Twój plan bojkotu idzie w pi..du przez mały szczegół. Nie namówisz do bojkotu chętnych zza granicy. Kto w ogóle powiedział, że bez nas sobie nie poradzą? Nadmienię jeszcze, że to nowe prawo to skutek niedofinansowania archeologii więc nielogicznym byłoby żądać wynagrodzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie żeby co, nie jestem przeciwny współpracy charytatywnej, ale na Boga! Niech to ma wymiar synergii, zaufania i przyjaźni, nie zaś kwa mać gnojenia ze strony środowisk konserwatorskich i archeo. Wiadomo - fajnemu sąsiadowi, to i można pomóc naprawić samochód, płot pomalować czy naprawić ludwikowską serwantkę, zwłaszcza w ramach własnych zainteresowań. Ale czy roszczeniowej mendzie też? Niestety są ludzie, którzy chętnie w ramach podlizania się pomagają takiemu iefajnemu sąsiadowi". Uważam, że gdyby środowisko poszukiwaczy w sposób jednoznaczny i stanowczy zbojkotowało takie formy współpracy, może ktoś polazłby po rozum do głowy. No trzeba mieć trochę honoru. Może najlepszą nauką byłoby z definicji trzepanie zbiorów wszystkim uczestnikom takich imprez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy prowadzą poszukiwania, mające pomóc w dokładnym zlokalizowaniu miejsca bitwy z 1410 r.

http://www.tvp.info/39042020/skarby-na-polach-grunwaldzkich


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:25 18-09-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym po rozmowie z dyrektorem z muzeum G. byłem wręcz pewny że za trzecim razem udało się znaleźć na liście i na jesień ruszyć na pola Grunwaldu . Ktoś powie parcie na szkło i lans , wręcz przeciwnie , mam wolny czas to czemu nie i chciałem zobaczyć czy ja taki drobny zjadacz chleba się dostanie do tego grona pewniaków . Więc z przykrością mogę poinformować że lista pewniaków istnieje i taki zjadacz chleba się nie dostanie . Tak panie dyrektorze słabość pan ma ale nie do tego co trzeba , wiemy o co chodzi . Szkoda dzwonienia i szkoda pisania . Tym razem mam ich głęboko w dołku. A tak z ciekawości czy widzieliście ten kamień u gospodarza w Grunwaldzie? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atylla z całym szacunkiem ale posiadanie wolnego czasu nie wystarcza by kopać pod Grunwaldem.Trzeba być fachowcem i mieć dorobek z 3-4 ostatnich sezonów tam.Znalezc np 20-30 militariów dla Muzeum na polu bitwy.Z całym szacunkiem ale nabór był w 2014 było wtedy myśleć.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex a o jakim ty mówisz doświadczeniu? obsługi wykrywacza czy krzyżackiej monety nie potraktować jako monopol? na swój sposób wiedzę posiadam nawet znalezione artefakty lężą w paru muzeach , żadnych dyplomów nie zbieram , nie piszą o mnie w gazetach , siłą rzeczy jak człowiek interesuje się historią to natrafia na różne media. Co do naboru to chyba lepiej jak jest więcej osób , ale niema co się martwić jeden bełt miej a więcej , niech prymusy zdobywają swój Grunwald .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustosunkuję się co do zdjęcia ,nie zajumałem go nikomu z aparatu czy innego telefonu ,skopiowane zostało z forum publicznego ,jeśli autor sam nim się chwalił nie widziałem w tym nic niestosownego ,ale rzeczywiście jak chłopaków to boli to do usunięcia ,kolejna sprawa to przeczytałem posty i nie widzę powodu do aż takiego zagniewania ,nikogo nie obraziłem z imienia i nazwiska , co nieco wiem o tej imprezie i w wielu punktach nadal sie z tym zgadzam co napisałem ,podkreślam w moich wypowiedziach nie było żadnych wycieczek personalnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie na szkło a może jakieś dofinansowanie?
Wszak jak ich mniej na polu,to na więcej lat czesania starczy

Strach pomyśleć jakby się zleciało 200 chłopa,jeden sezon i pole przefiskane

Jak na specjalistów od all metal to wyniki liche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie