Skocz do zawartości

Iwan Groźny i rosyjski Maciej Stuhr


grba

Rekomendowane odpowiedzi

Gubernator orłowskiej obłasti Wadim Potomskij - inicjator postawienia w mieście Orzeł pomnika Iwanowi Groźnemu, popisał się wiedzą na temat cara...

Iwan Groźny wypowiedział kiedyś zdanie: winny jestem śmierci syna, ponieważ nie oddałem go lekarzom kiedy trzeba. Kiedy byli w drodze on zachorował, oni jechali z Moskwy do Petersburga."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wiedzy historycznej mierzymy w stuhrach, jest to nazwa jednostki obowiązująca w Polsce, w Rosji występuje pod nazwą potomskij.

Ów gubernator Potomskij, z wykształcenia oficer wojsk rakietowych, stwierdził, że w dziejach Rosji są trzy najbardziej oszkalowane postaci: Iwan Groźny, Piotr I i Stalin".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir litości..

a z linku:
odtwórca jednej z głównych ról w szkalującym Polaków filmie "Pokłosie,"

Hłe hłe,prawica muss sein..

Czyli jednak dobrze mówiłem że ktoś chciał ogłosić światu że nie lubi innego
Takie to polaczkowe*

(po lekturze J.Głowackiego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczkowatość polega na tanim moralizatorstwie i gadaniu wokół do słabszych towarzysko, patrzcie jakie z was: tu inwektywa.

My w Polsce mamy coś, co mają wszystkie liczące się kraje, jest to tzw. kasta kreatywna. Najlepsi, najmądrzejsi, najwspanialsi ludzie, crème de la crème, potrafiący wymyślić nie tylko idee, książki, role aktorskie, postacie kultury masowej ale także niektóre zmienić w rzeczy praktyczne: drogi, mosty, maszyny, samochody, ubrania, potrawy, etc, itp. itd... Na końcu mamy przekleństwo XXI wieku czyli PR, z którym trzeba bardzo uważać żeby nie przesadzić.

Niestety, nasza kasta kreatywna, w wielu sprawach skrewiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Hebda jak udowodnisz prawdziwość stwierdzenia Stuhra:

-... Przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze i to jest super. To jest najlepsze, co mogło Polskę spotkać"
to możesz mi zmienić nick na polaczek" ,jak ci się to nie uda, to ty zmienisz nick na niewiemalesiewypowiem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla Stuhra prawda historyczna nie istnieje. Dla niego najważniejsza jest prawda wiadomych mediów.
Przez takie wypowiedzi ludzie bezideowi(mimir, celna definicja), nie interesujący się historią, a mający go za autorytet biorą te dyrdymały za prawdę.

Nie to jest jednak najistotniejsze.Pytanie brzmi, czy robi to celowo, czy jest takim idiotą? Osobiście obstawiam to 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem sobie tego Stuhra darować, ale zachciało mnie się pana S. jako wzorca ignorancji...

Wracając do Rosji.

Członek Rady Federacji Rosji senator Dimitrij Sablin stwierdził:
Antyrosyjskie siły chcą nam na przykład udowodnić, że Katarzyna II to Niemka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie