Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2020 o 19:05, les05 napisał:

Twoje tzw. fakty istnieją tylko w twojej głowie.

1. Jak fakty nie pasują do głoszonej ideologii, to pozostają jedynie osobiste wycieczki. Wy "prawdziwe prawdziwki" już tak macie, taki sort...

2. Czesi nie byli wtedy jeszcze w sowieckiej strefie wpływów, a ponieważ to Stalin wyznaczał granice, to nie mieli szans na "wyprostowanie granicy".

3. Mam tam rodzinę i pamiętam, że jeszcze w latach 60-tych wszyscy tam żyli "na walizkach", bo byli przekonani, że Niemcy odbiorą sobie te tereny. Temat granic tak naprawdę zakończył się dopiero w 90 roku, gdy to Niemcy pod naciskiem Francji, z wielkim bólem doopy zresztą, uznali nasze granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tyr napisał:

A tak z ciekawości spytam. Czy cokolwiek, komukolwiek pomogłeś gdziekolwiek na forum? Rośniesz nam w oczach na artołyteta forumowego;) 

Domniemywam, że to do mnie? Czy pomogłem komuś? Tego nie wiem, należałoby sprawdzić przeszło 5k moich postów, ale raczej nikomu nie zaszkodziłem. Dawniej zresztą udzielałem się w innych wątkach, bo mnie interesowało lotnictwo, broń pancerna i marynarka wojenna. Oczywiście w działach dotyczących np. monet, kamieni szlachetnych, czy bagnetów też miał bym coś do powiedzenia, ale są młodsi, którzy posiadają wielkie bazy danych w kompach, więc sobie odpuszczam.

Odnośnie "artołyteta" forumowego, to mogłeś sobie darować tą złośliwość, bo akurat nasze polskie autorytety [w tym religijne] z ostatnich kilku dekad, to mi się bardzo źle kojarzą. Ja tylko staram się z dystansu i doświadczenia życiowego, jakie się nabiera po dość długim życiu, zwracać uwagę zbyt rozpalonym głowom, że świat nie jest czarno biały i że dzielenie i skłócenie Polaków jakie uprawiacie tam na prawicy, do niczego dobrego nie doprowadzi. Bo rządzącym tak naprawdę chodzi o to, żeby się dorwać do władzy i dorobić się milionów i dać przy okazji dorobić się swoim kumplom, rodzinie i lobbystom. A im ktoś bardziej obnosi się publicznie ze swoim patriotyzmem i religijnością, to przeważnie większą szują się okazuje. Oczywiście i w tym przypadku są wyjątki, w postaci różnej maści fanatyków, ale oni tylko potwierdzają regułę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się powołuje na grossa i neguje udział społeczności żydowskiej w kolaboracji z sowietami to podtytuł Kłamstwa silniejsze niż śmierć chyba tyczy jego twórczości... Zeznania żydówki gdzie nazywa zapędzonych do getta "ocalałymi" zamiast tymi którzy pozostali w mieście. I w tedy proste liczenie 3000 - 370 daje liczbę pomordowanych? Jeśli to nazywasz meritum i prawdziwością to nie mam pytań...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

"Senator PiS Jana Maria Jackowski przekonuje, że personel medyczny powinien być objęty szczególnymi zasadami ochrony. Jednocześnie głosował przeciwko poprawce, która wprowadza obowiązkowe testy dla pracowników służby zdrowia. - Głosowałem zgodnie ze stanowiskiem klubu. Dlaczego? Bo jestem członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaretz w tytule o "wstępnej zgodzie Polski na zwrot utraconego mienia". Tymczasem w artykule czytamy...

– Rządząca krajem partia Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się skrajnie prawicowym próbom blokowania państwa przed zrealizowaniem amerykańskiego projektu odszkodowań za mienie skonfiskowane podczas II wojny światowej – czytamy w dzisiejszym artykule izraelskiego dziennika "Haaretz".

Potem podkreśla jednak, że politycy partii rządzącej "powątpiewają, czy Polska powinna obawiać się zalewu roszczeń o odszkodowania". – Ponieważ amerykańska ustawa nie wyróżniła Polski i nie określiła, w jaki sposób wymóg ten powinien być egzekwowany – czytamy.

Izraelski dziennik zwrócił uwagę, że obóz partii rządzącej przegłosował projekt w pierwszym czytaniu, aby okazać "szacunek dla inicjatywy obywatelskiej".

– PiS wcześniej ostro krytykowało projekt ustawy, twierdząc, że jej pomysłodawcy, związani ze skrajną prawicą, chcą podważyć partnerstwo Polski z USA – dodano.

Obywatelski projekt "STOP447"

Obywatelski projekt ustawy o ochronie własności w Polsce przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego ("Stop 447") poparło 200 tys. obywateli w odpowiedzi na amerykańską ustawę "Just 447".

Reprezentant Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonywał podczas środowej debaty w Sejmie, że ewentualna realizacja "bezpodstawnych roszczeń majątkowych wysuwanych wobec naszego kraju, oznaczałaby gospodarcze trzęsienie ziemi".

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zapewnił, że problem mienia bezspadkowego w Polsce "faktycznie nie istnieje". Według niego, ustawa 447 nie wiąże się z powstaniem żadnych konkretnych roszczeń wobec jakiegokolwiek kraju i nie przewiduje sankcji

http://www.tysol.pl/a46602-Haaretz w-tytule-o -wstepnej-zgodzie-Polski-na-zwrot-utraconego-mienia-Tymczasem-w-artykule-czytamy-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzi chcą mieć własne muzeum Holocaustu

Rząd Szwecji przygotowuje projekt ustawy o utworzeniu muzeum Holocaustu. Artur Szulc, szwedzki historyk i autor książek na temat Zagłady twierdzi, że instytucja może przedstawiać Polskę w złym świetle.

Szwedzkie ministerstwo kultury chce, aby muzeum było depozytariuszem pamięci o ofiarach nazistowskiego ludobójstwa. Przyszła instytucja kultury, ma również pełnić funkcję edukacyjną. Gromadzić świadectwa ocalałych i przypominać o roli Szwecji podczas II Wojny Światowej oraz krótko po jej zakończeniu. Ma również pokazywać, w jaki sposób, zdaniem autorów projektu, próbuje się obecnie zakłamywać Zagładę europejskich Żydów.

- To właśnie w projekcie o muzeum, Polska postrzegana jest jako negatywny przykład. Obawiam się dlatego, że muzeum będzie mogło być wykorzystywane do osiągnięcia celów politycznych - powiedział Radiu Szczecin Artur Szulc, szwedzki historyk polskiego pochodzenia.

Władze muzeum mają zostać wybrane do 1. stycznia 2021 roku. Instytucja ma rozpocząć działalność rok później. Prawdopodobnie muzeum powstanie w Malmö, gdzie w październiku, szwedzki rząd chce zorganizować międzynarodową konferencję na temat antysemityzmu.

http://radioszczecin.pl/6,404417,szwedzi-chca-miec-wlasne-muzeum-holocaustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie