Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tyr napisał:

Lepiej ty mi podaj gdzie putin ma dobrą prasę... Będzie szybciej;)

Bardzo dobrą prasę ma w Izraelu na ten przykład. Mało tego, Żydzi właśnie dzisiaj u siebie odsłonili z udziałem Putina spory pomnik ku czci "Ofiar blokady Leningradu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Wszystkie inne nadają, że putinowi odbiło... ..."

I podajesz, że pojawiają się komentarze do oświadczenia MM. Gdzieś napisali, bo nie zauważyłem, że "putinowi odbiło"? Pomijając "Het Laatste Nieuws" i tytuł "Kłamstwo. Warszawa kontratakuje po tym, jak Putin oskarżył Polskę o spiskowanie z Hitlerem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1446376,swiatowe-media-pisza-o-oswiadczeniu-premiera-morawieckiego.html

Tak na szybko a prawie na całym świecie komentarze utrzymane są w stylu, że putin zmyśla...

To nie są komentarze, po prostu nasza agencja prasowa rozsyła do innych agencji prasowych oświadczenie Morawieckiego, a oni je zamieszczają i to wszystko. Tak ogólnie to my zostaliśmy ustawieni w narożniku i się właśnie tłumaczymy. Potrzebne nam to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

" W przypadku Polski Putin dał w tył zwrot i wycofał się na z góry upatrzone pozycje. Dostało się za to Litwinom i Ukraińcom. W tym wypadku nie musiał kłamać. "
 

Nie sądzę...

Bardziej zaczął część drugą czyli " "w 1945 roku koniec barbarzyńskim planom położył przede wszystkim Związek Radziecki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, les05 napisał:

Człowieku

no i otrzymałeś potwierdzenie sojuszu Polski z USA. Lojalność i wiarygodność również przejawia się w takich wydarzeniach.  

A kto z USA wybiera się na obchody do Polski? Bo do Izraela przyleciał sam wiceprezydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowieku

no i otrzymałeś potwierdzenie sojuszu Polski z USA. Lojalność i wiarygodność również przejawia się w takich wydarzeniach. "

Potwierdzenie sojuszu, że wspomniał, skąd i dlaczego się nazwa Auschwitz wzięła? Musi dość skromny ten sojusz. Zwłaszcza, gdy się popatrzy ile flag Rosji wisi obok flag Izraela, który akurat faktycznie mocno jest z USA powiązany.

Putin sobie zorganizował wraz z Netanjahu imprezę i rozegrał m.in. Warszawę, jak chciał. A to dopiero początek.

PS Potwierdzenie sojuszu, to słowa: " 6 mln ofiar Holocaustu to liczba zatrważająca. Ci, którzy szli doliną śmierci, odbudowali państwo Izrael i odbudowali naród żydowski. Jako prezydent USA, mówię z dumą: jesteśmy z wami od 1948 r. i będziemy dalej "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie? Ktoś przecież przyzwyczaił świat do stwierdzeń, brzydka panna na wydaniu, bardziej obawiałem się Polaków, posypywania głowy popiołem za holocaust, przepraszania, że istniejemy. Ciężko będzie teraz odzwyczaić szybko bezspadkowych roszczeniowców i ińsze tępe lewactwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

A kto z USA wybiera się na obchody do Polski? Bo do Izraela przyleciał sam wiceprezydent.

Zapominasz, że Izrael jest najważniejszym sojusznikiem USA, z różnych powodów. My tak ważni jeszcze nie jesteśmy. Ale ma to niewielkie znaczenie, wizyta 2 czy 3 rzędowego polityka jest mało ważna, gdy zrobi się cieplej, pogoda dopisze i plenery zdjęciowe będą lepsze, to i sam wódz wpadnie cyknąć sobie kilka fotek do kampanii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjar  nie daje ci do myślenia te prawie 2 mln Rosjan w Izraelu i zmiany jakie wprowadzają w polityce żydów. Dla nich USA zawsze była wrogiem i nadal jest. Izrael już nie będzie taki jak dawniej i Amerykanie o tym wiedzą. Nowi wszędzie wznoszą sowieckie pomniki a Rosjanie przyjeżdżający do Izraela czują się jak u siebie. To musi skończyć się źle dla sojuszu z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr, takafura, weźcie sobie i sprawdźcie, jak daleko zostały w tyle używane podczas Bagration lotniska sowieckie.Sowieci pod koniec tej operacji samym sobie nie byli w stanie zapewnić wystarczającej osłony powietrznej - myśliwiec ma nie tylko dolecieć nad cel i wrócić, on ma mieć jeszcze możliwość stoczenia walki powietrznej. Stąd te lotniska 100 km za linią frontu.

I proszę nie opowiadać mi komunałów, że jakby był rozkaz... Stalin już dużo wcześniej się nauczył, że wydanie rozkazu bez zapewnienia sił i środków do jego wypełnienia to tylko pewna utrata jednostek które spróbują mimo wszystko ten rozkaz wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, les05 napisał:

Zapominasz, że Izrael jest najważniejszym sojusznikiem USA, z różnych powodów. My tak ważni jeszcze nie jesteśmy. Ale ma to niewielkie znaczenie, wizyta 2 czy 3 rzędowego polityka jest mało ważna, gdy zrobi się cieplej, pogoda dopisze i plenery zdjęciowe będą lepsze, to i sam wódz wpadnie cyknąć sobie kilka fotek do kampanii.  

My nie jesteśmy żadnym sojusznikiem USA. Ba, my nawet wasalem tego hegemona nie jesteśmy, bo my robimy za lokaja. Co zresztą doskonale oddaje znane zdjęcie z podpisywania dokumentów przez Dudę w gabinecie Trumpa. Naszą rolą lokaja w tym układzie jest maksymalne osłabienie UE, którą Trump określił jako największego ekonomicznego i politycznego wroga USA [z Chinami ostatnio zmiękła mu rura]. Między innymi nasza rola polega na maksymalnym skłóceniu UE z Rosją. To, że na tym tracimy jako państwo grube miliardy nikogo tam nie interesuje, a nasi politycy i tak się wyżywią...

Jest jeszcze jedna kwestia, której nasz Wielki Wuj nie odpuści, a jest nią tzw. mienie bezspadkowe, czyli ustawa S.447. O czym dobitnie przypomniał nam w ubiegłym roku na tej chucpie przeciwko Iranowi, którą na ich polecenie musieliśmy zorganizować w Warszawie, niejaki Majtek Pompek. Jeżeli ktoś wierzy w sojusz z imperialistycznym państwem, które ze słabszymi zupełnie się nie liczy, to jest bardzo naiwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

 

Jak tam przykłady artykułów opisujących obłęd Putina?

" A pustkę po żydach w sowietach zapełnia islam... "

Nie wiem, co robiłeś na lekcjach historii i geografii, ale nie powinieneś się temu dziwić. Zwłaszcza patrząc na alkoholizm, narkomanię, HIV i podobne pustoszące rdzennych Rosjan.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Erih napisał:

Tyr, takafura, weźcie sobie i sprawdźcie, jak daleko zostały w tyle używane podczas Bagration lotniska sowieckie.Sowieci pod koniec tej operacji samym sobie nie byli w stanie zapewnić wystarczającej osłony powietrznej - myśliwiec ma nie tylko dolecieć nad cel i wrócić, on ma mieć jeszcze możliwość stoczenia walki powietrznej. Stąd te lotniska 100 km za linią frontu.

I proszę nie opowiadać mi komunałów, że jakby był rozkaz... Stalin już dużo wcześniej się nauczył, że wydanie rozkazu bez zapewnienia sił i środków do jego wypełnienia to tylko pewna utrata jednostek które spróbują mimo wszystko ten rozkaz wypełnić.

    Mi laikowi z historii wpojono tezę że Rosjanie prowokowali wybuch PW ( odezwy w radio i ulotki ), cieszyli się z jego wybuchu i mieli dobry pretekst aby poczekać na prawym brzegu Wisły na jego koniec. Dla mnie wszystko pasuje.

   Nie pasuje mi z kolei twierdzenie, że Sowieci nie zakazali lotów Aliantom ze zrzutami nad zdobytymi terytoriami ani to że udostępnili by lotnisko do międzylądowania. Wiele razy się z tym zarzutem wobec Sowietów spotkałem - w końcu Anglicy latali  ze zrzutami 1500 km z Włoch cały czas nad wrogim terytorium.

  Nie mam wiedzy o sytuacji lotnictwa jednych i drugich w czasie trwania PW i nie denerwuj się jak nie dowierzam nagłym problemom lotnictwa które miało 7-krotną przewagę w samolotach nad Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

Ad Vocem:

1. Zapodałeś link, ale chyba sam go nie przeczytałeś, bo pewnie byś zwrócił uwagę na to, co powiedziała niejaka Viera Jourova na temat roli żołnierzy sowieckich w przepędzeniu nazistów z Europy. Swoją drogą, to tak naprawdę w tej wojnie na historię, jaką zresztą zupełnie idiotycznie sami sprowokowaliśmy z Rosją, tracimy nie na tym, że koniecznie chcemy udowodnić rolę Paktu R-M w rozpętaniu wojny, ale na tym, że w rewanżu dorobiono nam gębę głównego antysemity obok Hitlera. Koszt/efekt tej wojenki, którą wywołaliśmy aby przypodobać się satrapie z za oceanu, może być dla nas w ostatecznym rozrachunku katastrofalny [vide S.447].

2. Jak się nie ma argumentów, to zapodaje się jakieś plakaciki z czasów Bieruta. A to tylko świadczy o tym, że jesteś typowym przedstawicielem Homo Sovieticus, bo tylko tacy mają mentalność niewolnika, który bez Pana nad sobą [obecnie USA] nie potrafi normalnie funkcjonować. Z przykrością muszę dodać, że taką samą mentalność ma 95% naszych "elit" politycznych i to od lewa do prawa. To dlatego ten kraj od kilku wieków jest dla jednych wycieraczką, a dla innych pośmiewiskiem. A ja już mam taki feler, że zawsze mówiłem to co myślałem, bez względu na konsekwencje.

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pamiętam żeby marudzący dziś marudzili gdy poprzednie władze uprawiały politykę wstydu i robili za chłopca do bicia ew. poklepywania po plecach w przypadku solidnego i szczerego kajania się przed żydami, Niemcami i sowietami. Ci trzej się przyzwyczaili a przyzwyczajenia trudno zmienić i dziś mamy pokłosie złotych żniw tamtego okresu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poprzednie władze"

Ale teraz pojechałeś- przypomnę, że poprzedni rząd także należał do przewodniej partii narodu...

A jeśli miałeś na myśli jeszcze wcześniejszy, to przypomnę, jaki był stosunek brata mniejszego do Żydów. Co mu niektórzy przypominają i wypominają. Zdjęciami L.K. w jarmułce potrafią dzieci straszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie