Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest taka, że ktoś kto u nas napisze niepochlebnie o naszej historii, nawet zmyślając, zostaje z automatu autorytetem moralnym mainstreamu i opozycji totalnej. 

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Jak cię interesuje historia prawdziwa to napisz do putina by nie rozpowszechniał bredni.

Każdy kraj, a szczególnie Polska i Rosja ma swoją narrację historyczną - my robimy za wiecznie pokrzywdzonych, a oni są dumni z tego, że pokonali niemieckich nazistów. Jaki mieliśmy interes w tym, aby próbować na arenie międzynarodowej udowadniać, że Rosja była równie zła jak Niemcy, a może nawet jeszcze gorsza? Czy z takiej polityki coś nam przybyło? Myślę, że wizerunkowo to nawet żeśmy stracili, bo Putin wyciągnął w ripoście nasz antysemityzm, a to zawsze pada na podatny grunt, szczególnie w USA i Izraelu. A świat i tak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Związek Sowiecki miał decydujący wpływ na pokonanie III Rzeszy i tego nie zmienimy, bo miał.

Do tego dochodzi to nasze zacietrzewienie, które powoduje, że między sobą traktujemy się jak wrogów - kto ma inne zdanie, to zdrajca, człowiek Putina, albo inny żyd lub mason. To dlatego ukraińska diaspora rządzi w Kanadzie, a liczna polska diaspora w USA nie ma nic do gadania, bo jest wiecznie skłócona ze sobą. Myślę, że to nasze zacietrzewienie było jednym z ważniejszych powodów naszych klęsk w ciągu ostatnich kilkuset lat. Tyle tylko, że historia nas niczego nie nauczyła, bo nasza wersja historii lansowana od XIX wieku, jest w wersji mistyczno-romantycznej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównać stopień kolaboracji z Niemcami, dajmy na to sowieckich obywateli narodowości rosyjskiej, to wypadamy bardzo cienko z naszym Goralenvolk. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie porównywał BŚ do rona i innych hiwi na usługach Niemców, których razem było ze dwa miliony z czego większość to Rosjanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tyr napisał:

Jeśli porównać stopień kolaboracji z Niemcami, dajmy na to sowieckich obywateli narodowości rosyjskiej, to wypadamy bardzo cienko z naszym Goralenvolk. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie porównywał BŚ do rona i innych hiwi na usługach Niemców, których razem było ze dwa miliony z czego większość to Rosjanie...

To jest temat dla historyków, a nie polityków. Politycy powinni dbać o interes własnego kraju, a nie toczyć wojnę na historię. Wystarczy, że mamy na karku USA i Izrael z gigantycznymi, finansowymi roszczeniami wobec Polski. Do tego mamy jeszcze Niemcy, które średnio są nam przychylne, a z drugiej strony UPAinę, która rości sobie pretensje do prawie 1/4 naszego terytorium - mało?

Czy musimy w swojej głupocie na siłę szukać sobie dodatkowych wrogów? Tak się składa, że Rosja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, ani finansowych, nie jest też zainteresowana przejęciem naszych najnowszych technologii zbijania palet drewnianych. Czy koniecznie musimy ustawiać sobie ją jako jeszcze jednego wroga? Przecież nawet Amerykanie mają tam u nich swoje fabryki [np. Ford]. Czy koniecznie musimy od lat starać się obalić Łukaszenkę, zamiast prowadzić jakąś sensowną politykę wobec Białorusi i na tym zarabiać? Czasem odnoszę wrażenie, że jesteśmy jak ta ćma lecąca w kierunku ognia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Jeden z powodów klęski III Rzeszy na Wschodzie, to stosunek do tambylców...

To dotyczy również Polaków, bo nieprawdą jest, że w okupowanej Polsce nie powstał rząd kolaboracyjny, bo Polacy nie chcieli. Nie powstał, bo Hitler nie był zainteresowany, bo chętni z naszej strony byli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś indziej taką politykę wstydu jaką z zewnątrz i wewnątrz próbują nam wpajać? To dopiero jest podział Polaków... Putin nie od dziś gra razem z żydami i jedynie przeciwstawianie się ich narracji może nam przynieś jakieś korzyści. Myślisz, że jak łykniesz wszystko i potulnie będziesz wysłuchiwał bredni na własny temat to coś zyskasz. Putin rzucił gównem w nadziei, że się przyklei ale na razie to sam się obryzgał... 

Konkrety z tymi chętnymi? Nazwiska, liczby itp itd...  

Edytowane przez Tyr
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, balans napisał:

Czy koniecznie musimy od lat starać się obalić Łukaszenkę, zamiast prowadzić jakąś sensowną politykę wobec Białorusi i na tym zarabiać?

Czy zawsze najważniejsza jest kasa? Czy nie lepiej rano przy goleniu spojrzeć z czystym sumieniem na swoje oblicze? 

No ale skoro ktoś widzi tylko kasę i zyski ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brodkasz napisał:

Czy zawsze najważniejsza jest kasa? Czy nie lepiej rano przy goleniu spojrzeć z czystym sumieniem na swoje oblicze? 

No ale skoro ktoś widzi tylko kasę i zyski ....

A jaki mamy interes w obaleniu Łukaszenki? Przyjdzie inny na jego miejsce i przyłączy Białoruś do Rosji. Pomijam tu względy moralne, czyli jakim prawem ingerujemy w wewnętrzne sprawy innego kraju? Nie wystarczy, że robimy już za okupanta Iraku, a wcześniej wzięliśmy udział w bandyckim napadzie na ten suwerenny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tyr napisał:

A widzisz gdzieś indziej taką politykę wstydu jaką z zewnątrz i wewnątrz próbują nam wpajać? To dopiero jest podział Polaków... Putin nie od dziś gra razem z żydami i jedynie przeciwstawianie się ich narracji może nam przynieś jakieś korzyści. Myślisz, że jak łykniesz wszystko i potulnie będziesz wysłuchiwał bredni na własny temat to coś zyskasz. Putin rzucił gównem w nadziei, że się przyklei ale na razie to sam się obryzgał...  

W tym miejscu chciałem przypomnieć, że "politykę wstydu" w stosunku do naszego kraju, prowadzą od lat Żydzi, szczególnie ci amerykańscy, którzy własnym rodakom w czasie II WŚ. nie pomogli, a nawet zaszkodzili. Z Rosją był długo spokój, ale to my [zapewne aby przypodobać się Wielkiemu Wujowi?] zaczęliśmy z nimi wojnę na historię. A to "gówno" o którym piszesz, to raczej nas bardziej ochlapało niż Rosję, bo Putin wyjechał nam zarówno z Zaolziem, jak i wpisał się w narrację robiącą z nas antysemitów. A wracając do Zaolzia, to wystarczy wspomnieć o tym, jaką prasę na Zachodzie mieliśmy wtedy po tym udziale w rozbiorze Czechosłowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans- ale zainteresowanych z polskiej strony było raptem kilku i bardziej zaliczanych do politycznej menażerii. Znajmy umiar...

I tak i nie, bo po klęsce Francji, a więc po upadku naszych nadziei na przegraną Niemiec, zapewne byłoby więcej chętnych. Tym bardziej, że jeszcze przed wojną Ribbentrop podczas rozmów z nami na temat Gdańska powiedział, że "Morze Czarne to też morze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" zapewne byłoby więcej chętnych"

Zapewne czyni wielką różnicę... Takie gdybanie- podobne, do tego, co Moskwa dziś robi. W sposób mocno profesjonalny- przy zestawieniu, że żołnierze AK mordowali (?) Żydów i Ukraińców, nawet nie można napisać, że całkowicie kłamią. Jakby nie było, Ukraińców a i owszem, a przy okazji się ogryzek do Kijowa rzuca, niech też coś z tego mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

brodkasz... z Łukaszenką też bym się nie rozpędzał. Jak na razie, to znacząca część Białorusinów jest zadowolona i tak naprawdę udaje mu się lawirować już całkiem sporo lat, między Zachodem a Wschodem. Niejedna była republika i jej mieszkańcy by tak chcieli.

Z Łukaszenką to był cytat z Balansa, mi osobiście chodziło tylko o to że oprócz kasy i zysków istnieją również jakieś zasady. W końcu czymś różnimy się od zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, balans napisał:

że "politykę wstydu" w stosunku do naszego kraju, prowadzą od lat Żydzi

A ja odkąd tu jestem na "O" czyli od 2007 pamiętam, że ty tu wiedziesz prym w deprecjonowaniu dokonań Polski i Jej historii. Musi żyd jesteś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, brodkasz napisał:

Z Łukaszenką to był cytat z Balansa, mi osobiście chodziło tylko o to że oprócz kasy i zysków istnieją również jakieś zasady. W końcu czymś różnimy się od zwierząt.

Kraj, który robi laskę [słowa byłego ministra] nie ma żadnego moralnego prawa, aby pouczać innych jak mają żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Kraj, który robi laskę [słowa byłego ministra] nie ma żadnego moralnego prawa, aby pouczać innych jak mają żyć.

A Ty dalej swoje. Naprawdę nie rozumiesz o co mi chodzi, miałem Cię za bardziej inteligentnego. Żeby było jasne dla wszystkich ( dla Ciebie Balans też) to był tylko cytat, może nie właściwie użyty, ale tylko cytat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tyr napisał:

 

A ja odkąd tu jestem na "O" czyli od 2007 pamiętam, że ty tu wiedziesz prym w deprecjonowaniu dokonań Polski i Jej historii. Musi żyd jesteś;)

Byłem przed chwilą w łazience i na wszelki wypadek sprawdziłem - nie, nie jestem żydem, a po mieczu to nawet herbowym jestem. Acz to żaden powód do dumy, bo szlachta Polskę doprowadziła do upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, balans napisał:

Byłem przed chwilą w łazience i na wszelki wypadek sprawdziłem - nie, nie jestem żydem, a po mieczu to nawet herbowym jestem. Acz to żaden powód do dumy, bo szlachta Polskę doprowadziła do upadku.

W pewnym sensie masz rację... Ta co latała na skargi do carów i lizała im tyłki...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tyr napisał:

W pewnym sensie masz rację... Ta co latała na skargi do carów i lizała im tyłki...

Moi przodkowie to z Galicji, do carów nie latali.

W odróżnieniu zresztą od ultra katolickiej i konserwatywnej Targowicy...

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Zamkniemy ohydną gębę, którą otwierają niektórzy działacze za granicą po to, aby osiągnąć bieżące cele polityczne. Zamkniemy tę gębę za pomocą prawdy historycznej – powiedział Władimir Putin. https://dorzeczy.pl/swiat/126781/putin-zamkniemy-ohydna-gebe-tym-ktorzy-probuja-przeinaczyc-historie.html

"Śliczna gęba" przechodzi już samego siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie