Skocz do zawartości

Będą kary za polskie obozy"


Rekomendowane odpowiedzi

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Berczyński nie pojawił się na amerykańskich  uroczystościach z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ale to nie wszystko. Jak donoszą źródła gazety, Berczyński rzadko wychodzi z domu i nie pokazuje się nawet znajomym. Nikt nie wie dlaczego.

Kluczowe jest...... 

Nikt nie wie niczego/dlaczego.

Może już zaczął atomówke rzeźbić. 

Edytowane przez toska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje Gazeta Wyborcza, toska nie pojawił się na amerykańskich  uroczystościach z okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ale to nie wszystko. Jak donoszą źródła gazety, toska rzadko wychodzi z domu i nie pokazuje się nawet znajomym. Nikt nie wie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz les jak to mówią.... 

Jak się zaczeło w rondelku zupę gotować to się tego nie zostawia bo gówno wyjdzie. 

Facet spieprzył bo

1.Nie będzie firmował swoim nazwiskiem bredni Antka. 

2.Przestraszył się odpowiedzialności za

, to ja zerżnołem caracale, i tego że to jemu teraz,, miłość,, za to zrobić ktoś może. 

Zwłaszcza jak się wybór narodu zmieni. 

Opceje podane do wyboru. 

........ 

Odnośnie źródła wiem że masz alergie na GW ale to nie moja wina szukałem info o nim na twoich portalach ale nawet jednej małej wzmianki o nim nie ma..... Tak że wiesz...... Kolejny do szafy. 

Edytowane przez toska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne efekty pracy panów Grossa, Grabowskiego, Kwaśniewskiego, Komorowskiego i im podobnych. Okazuje się, że Irena Sendlerowa walczyła z polską nazistowską okupacją i w USA kręcą o tym film. 

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ambasador-rp-w-izraelu-zlozyl-protest-chodzi-o-okreslenie-polska-nazistowska-okupacja-aa-UBam-rG96-SvFW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 11:47, Spirit of Warsaw napisał:

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika - aktualizacja 14.10.2019

https://www.tvp.info/44843656/sad-wydal-europejski-nakaz-aresztowania-wobec-stefana-michnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Izraelski dziennik „Haaretz” jest oburzony słowami ocalałego z Holocaustu Edwarda Mosberga.

Przypomnijmy, że ocalony z Holokaustu Edward Mosberg wezwał szefa izraelskiego MSZ Israela Katza do przeprosin za słowa o genetycznym antysemityzmie Polaków. Chodzi o wypowiedź z lutego 2019 r. Mosberg zapowiada, że nie przyjedzie do Izraela, zanim Katz nie przeprosi.

– 93 letni Edward Mosberg zestawił Polaków i Żydów, którzy kolaborowali z nazistami, podczas gdy historycy odrzucają takie porównania — oburza się „Haaretz”.

Autor tekstu, Ofer Aderet, krytykuje poniższą wypowiedź byłego więźnia obozu zagłady Auschwitz:

– Byli dobrzy Polacy i źli Polacy. Tak samo byli z Żydami. Byli dobrzy Żydzi i źli Żydzi. I jako Żyd wstydzę wstydzę się za tych Żydów, którzy kolaborowali z Niemcami i proszę, aby polski naród wstydził się za Polaków, którzy byli kolaborantami.

Mimo wyważonej wypowiedzi Edwarda Mosberga, dziennikarz „Haaretz” twierdzi, że nie można zestawiać kolaborantów polskich i żydowskich.

http://telewizjarepublika.pl/prawda-boli-izraelski-dziennik-quothaaretzquot-oburzony-slowami-ocalalego-z-holocaustu-o-kolaborantach-wsrod-zydow,87625.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, les05 napisał:

Nikt rozsądny nie twierdzi, że w czasie wojny nie było w Polsce zdrajców, kolaborantów, szmalcowników itp kanalii. Byli, ale stanowili margines, niewielką grupkę upadłych ludzi.

Z mojego podwórka. W mieście powiatowym Końskie, w połowie 1943 roku bylo 64 agentów i szpicli Gestapo, rozpracowanych przez AK i czekających na kulkę (większość ją wkońcu dostała). Ładny mi margines. 64 agentów i donosicieli w małym miasteczku (znani z imienia i nazwiska, są kwity)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doliczysz, że w powiecie to jeszcze mniej wyjdzie coś kole 0,0035. Normalnie powszechna kolaboracja...  Bjar ty z Końskich z dziada pradziada? Trzeba książkę  na temat masowej kolaboracjo mieszkańców Końskich  popełnić. Tylko od razu najlepiej w jidisz i angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w czasie okupacji Gestapo miało co najmniej 1000 agentów. Miedzy innymi działała dla Gestapo jakaś grupa żydowska, uchodząca za groźną. Wśród agentów zapewne byli volksdeutsche i Ukraińcy, których wtedy w Krakowie było wyjątkowo dużo. Ale nie brakowało też Polaków. Do tego istną plagą były donosy, często anonimowe, wysyłane pocztą, tak że nawet na poczcie powstała specjalna komórka AK, która miała za zadanie je przechwytywać. Takie były realia okupacyjne i nie ma sensu udawać, że tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

les- w GG mieszkało c.a. 9 mln osób. Nawet nie patrząc na liczby typu 500 tys kolaborantów, to kilka procent nie jest marginesem.

Napisałem, że w Końskich agenci stanowili 0,0064% ludności i to był margines.

A skąd ty wziąłeś 500 tys. kolaborantów, to nie wiem. W GG mieszkało kilka milionów ludzi więcej niż te 9 mln., w tym kilka milionów stanowili Żydzi, Ukraińcy, Volksdeutsche i Niemcy, ich do współpracy nie trzeba było długo namawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie