Skocz do zawartości

Ustawa dekomunizacyjna.


Rekomendowane odpowiedzi

Yeti @ bjar_1

Ja tam widzę różnicę pomiędzy wykonywaniem rozkazu, wydanego przez jakąś nieludzką władzę, a SPONTANICZNYM mordowaniem swoich sąsiadów i to w taki sposób, aby ci sąsiedzi jeszcze dodatkowo przez wiele godzin umierali w MĘCZARNIACH.

Jeżeli tego nie widzicie, to sorry, ale macie BANDEROWSKĄ cipę na oczach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gdybym wierzył, że ma to sens, to próbował bym wytłumaczyć...

Nie wierzę, ale spróbuję...

Poza tym, że w każdym narodzie istnieje spora grupa kanalii, które do wszystkiego są zdolne, masz po drodze rozkaz, jaki wydał lokalny banderowski watażka lub ktoś wyżej... Masz po drodze popa, który zachęca-zmusza-czasami uczestniczy... Masz po drodze alternatywę- ty kogoś, albo twój sąsiad ciebie i rodzinę... Masz też ludzi, którzy nie będąc seryjnymi mordercami ze skrzywioną psychiką, wierzyli w celowość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj- Tobie też nie powinienem odpisać...

Zauważ Panie Rysiu, że już pisałem czemu, wg mnie, ten wątek powinien być poświęcony.
Tyle, że mamy tutaj kolejny kliniczny przykład wypisywania bzdur, które później gdzieś mogą się na świecie pokazać, że musi prawda bo na Odkrywcy podali :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti
Akurat pod tym co napisałeś to i ja mogę się podpisać [cyt]:

Poza tym, że w każdym narodzie istnieje spora grupa kanalii, które do wszystkiego są zdolne, masz po drodze rozkaz, jaki wydał lokalny banderowski watażka lub ktoś wyżej... Masz po drodze popa, który zachęca-zmusza-czasami uczestniczy... Masz po drodze alternatywę- ty kogoś, albo twój sąsiad ciebie i rodzinę... Masz też ludzi, którzy nie będąc seryjnymi mordercami ze skrzywioną psychiką, wierzyli w celowość..."

Tyle tylko, że to i tak nie tłumaczy wyjątkowego, nawet jak na tamte czasy, okrucięstwa Ukraińców wobec swoich sąsiadów - Polaków. Aby takich okrutnych zbrodni dokonywać, to trzeba mieć jeszcze coś w genach - pewnie po Tamerlanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- nie przejmuj się...
Wszelkiej maści niemiecka swołocz, w liczbie paru milionów też ylko" rozkazy wykonywali...
W zasadzie, to im też współczuć powinniśmy...
A może i podziwiać, że miast machać siekierami, szukać po stodołach pił, sprawdzać czy woda w studni aby nie za zimna, potrafili na skalę przemysłową interes uruchomić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi Grubemu Rychowi:

Osobiście uważam, że ta cała dekomunizacja" po przeszło ćwierć wieku po tym, jak komuna" oddała władzę, to czysty idiotyzm z wyraźną nutą kretynizmu...

Historii nie da się zmienić, bo była jaka była! Ale jak koniecznie chcecie to zrobić, to zacznijcie od siebie - czyli SPALCIE te wszystkie Wasze świadectwa, dyplomy ukończenia wyższych uczelni, te tytuły naukowe jakie ewentualnie macie od PRL-u, to wtedy będzie głupio, ale przynajmniej UCZCIWIE!

Ad. Dla mnie Sowieci, Hitlerowcy i Ukraińcy , którzy mordowali moich rodaków to jedna tak samo oceniana przeze mnie grupa - to wrogowie Polski, więc i moi."

Tyle tylko, że Twój PiS twierdzi inaczej
http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/jak-prawo-i-sprawiedliwosc-oszukalo-i-zdradzilo-kresowian

Ad. Na dodatek za chwilę piszesz, że ,,Sowieci to nie etniczni Rosjanie" - co to jest jak nie wybielanie Rosjan ?

Kłamiesz!!! Bo ja napisałem [cyt.] "Co by złego o Sowietach nie powiedzieć, a można wiele, tyle tylko, że należy pamiętać o tym, że w ich najwyższych władzach zasiadali w większości jednak nie etniczni Rosjanie...

Jeżeli nie widzisz różnicy, to jesteś niepełnosprawny i wymagasz specjalnej troski...

Ad. "Za Katyń przeprosił jedynie w pijanym widzie (chyba) Jelcyn, pozostali wodzowie Imperium , tego sowieckiego i tego rosyjskiego , a z nimi większa część ludu , nie. I co więcej i wcześniej i obecnie i władze i lud ( przynajmniej znaczna jego część) negują fakt iż była to sowiecka zbrodnia .

Znowu kłamiesz!!! Bo za Katyń przeprosił również Putin i jak to On - zrobił to zupełnie na trzeźwo. O emisji naszego filmu "Katyń w ichniej telewizji już nie wspominając...

Ad. "Nie wiem czemu , choć nie jesteś w tym idiotycznym twierdzeniu osamotniony, uważasz że Polska nie odbudowała by się i nie rozwijała by się bez rządów moskiewskich pachołków . Ja twierdzę, że gdyby nie ,,sowiecka pomoc Polska byłaby dziś na poziomie Szwecji, Holandii czy Finlandii i to zarówno gospodarczo jak i kulturowo czy mentalnie"

Też tak myślałem w czasach PRL-u, ale 27 lat wolności" udowodniło mi, że bardzo głupi i naiwny byłem. Dopiero teraz widać, że bylibyśmy co najwyżej na poziomie Albanii.
Czyli taki przeciętny Kowalski by zasuwał od świtu do nocy za kilka zeta na plantacji jakiegoś paniska, albo innego złodzieja i jeszcze schodząc z pola by tego łaskawcę obowiązkowo całował po rękach, a jak nie to pod most...

P.S.
Nie bardzo wiem po co nam ta wojna z Rosją na pomniki? Tym bardziej, że Rosja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, czego nie można powiedzieć o innych naszych sąsiadach.
A ponieważ Rosjanie są przewrażliwieni na tym punkcie, to pewnie się nam zrewanżują. Na ten przykład z naszym projektem pomnika w Smoleńsku - zresztą pomnika naszej bylejakości, czyli złamania podczas jednego lotu wszystkich możliwych procedur, jakie obowiązują w lotnictwie i to nawet w Afryce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans !
Zaprawdę powiadam Ci godnie zastępujesz na tym forum Jacka 1962 ( tak temu błyskotliwemu a upajającemu się swoja pisaniną ,,mędrcowi było). Wypisujesz największe brednie aby chyba sobie ( bo raczej nikogo innego do swoich ,,wizji" nie przekonasz) poprawić samopoczucie i udowodnić , że mimo poniesionych klęsk życiowych , jeszcze się do czegoś nadajesz .

Temat dotyczy dekomunizacji przestrzeni publicznej, a Ty piszesz o Ukraińcach, o PiS, o Amerykanach złych, o złych ludziach co się w Polsce do władzy dorwali po 1989 roku, o złych Sowietach, co to nie byli etnicznymi Rosjanami , o złych kapitalistach .... napisz jeszcze o swoich problemach z prostatą i o tym kto za to winę ponosi ( wiem, wiem na pewno nie etniczni Rosjanie) i będzie pełen obraz twojej nędzy człowieczej i rozpaczy intelektualnej.

Na dodatek ciągle prezentujesz tu cechy mentalnego niewolnika sowieckiego - każesz być wdzięcznym za to , że przyszło nam żyć w syfie zwanym PRL - em, a jak się odważamy ten PRL krytykować i opluwać ( co mu się słusznie należy) to każesz nam robić rzeczy , jak sam piszesz, głupie - czekam kiedy dojdziesz do tego, ze jak mi się rzeczony PRL nie podoba to powinienem popełnić samobójstwo, bo tak będzie uczciwie ( bo skoro żyłem w syfie zrobionym przez innych to powinienem ten syf pokochać a nie próbować go sprzątać a juz broń Boże źle się o nim i o jego twórcach wyrażać)

Popiskujesz jak dziecko w piaskownicy które złości się gdy inne dzieci nie chcą go słuchać ,wrzeszczysz dokładnie tak jak dzieciak ,,kłamiesz i jak dzieciak próbujesz obrażać , a argumentacja typu ,,nie ważne co Ty myślisz, ważne co myśli partia , którą popierasz świadczy i o tym, co powyżej i o tym że nie jesteś zdolny do dokonywania samodzielnych ocen" .

Napisałeś Co by złego o Sowietach nie powiedzieć, a można wiele, tyle tylko, że należy pamiętać o tym, że w ich najwyższych władzach zasiadali w większości jednak nie etniczni Rosjanie..."

To co to znaczy - czy nie to, że sowieckie zbrodnie to wina tych ,,nie etnicznych i jaki to ma związek z tematem wątku ? Wytłumacz jeśli potrafisz .

Piszesz, ze Putin przeprosił.... hm to Wałęsa się przyznał do współpracy - takie same to były przeprosiny , jak i przyznanie . Gwoli przypomnienia proponuje byś przemówienie Putina w Katyniu przeczytał osobie, której ufasz ( o ile taka jest ) i poprosił by Ci wytłumaczyła, co Putin powiedział i że Polaków przeprosił jedynie za ofiary ,,wielkiej czystki" - bo , że sam do tego dojdziesz juz nie wierzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i nie wiem czemu czujesz się zniesmaczony. Może dlatego ,że jesteś delikatnym humanistą o wysublimowanym poczuciu smaku, a może dlatego że ja jako niepełnosprawny wymagam specjalnej troski.

Nie, nie wiem co Cię tak wzburzyło - jak możesz napisz, jak obrzydzenie Ci nie pozwala - nie pisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANATYZM JEST GORSZY OD FASZYZMU!
To wie pewnie każdy, a Ty Gruby Rycho jesteś właśnie podręcznikowym [aby nie powiedzieć klinicznym] przykładem FANATYKA. A taki nie potrafi dyskutować na argumenty, bo jego argumenty", to bełkotliwe obrażanie innych.

A jeżeli chodzi o Twój eferat" na mój temat, to trochę się mylisz, bo ja w wolnej" Polsce potrafiłem się jakoś odnaleźć. Oczywiście kosztowało mnie to bardzo dużo pracy i zdrowia, ale jakoś sobie poradziłem. Czego nie można powiedzieć o tych, których widzę z okna - jak jeden za drugim maszerują grzebać w śmietniku, a nie są to tylko menele. A to co mnie wku... najbardziej, to to, że muszę pracować do śmierci na takich DARMOZJADÓW, jak ten cały nasz Dżejms Błąd", który po 15 latach wygłupów" dostał wielotysięczną emeryturę!

Odnośnie tej całej dekomunizacji" to zdania nie zmienię - będzie kosztowała w skali kraju miliony, których zresztą brakuję na wszystko, a za przeproszeniem gówno ona obchodzi 90% obywateli.

Odnośnie PRL-u to i ja go serdecznie wtedy nienawidziłem, ale jak widzę z perspektywy lat, to co zrobiono z Polską po 89 roku, to zaczynam zmieniać zdanie.

A po 89 roku kolejne ekipy ZNISZCZYŁY wszystko, co się tylko dało zniszczyć w tym kraju:

tysiące fabryk i przedsiębiorstw [plan Sachsa]
kilka milionów miejsc pracy
służbę zdrowia
system emerytalny
polską bankowość
szkolnictwo zawodowe
budownictwo spółdzielcze i komunalne
armię
kodeks pracy
więzi społeczne
poczucie bezpieczeństwa socjalnego

Można tak jeszcze długo wymieniać...

A w zamian mamy kilkumilionową emigrację z kraju, wyścig szczurów w korporacjach, jedne z najdroższych na świecie autostrad, trochę hipermarketów i zachodnich montowni, no i możliwość wzięcia kredytu w zachodnich bankach na lichwiarski procent zresztą.

No i mamy jeszcze sojusz" z Amerykanami, którzy nas traktują gorzej niż trędowatych i nawet wiz dla polaczków" nie zniosą. Ale bardzo chętnie by nas wmanewrowali w jakąś wojenkę z Rosją, ale tak, aby ta wojenka koniecznie odbyła się na naszym terytorium, a nie u nich.
I oczywiście bardzo chętnie by nam jeszcze broń sprzedali - nie muszę wspominać, że po mocno zawyżonej cenie, ale za to bez offsetu i dostępu do nowych technologi...

I chyba tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrubyRycho, ponieważ nie jestem delikatnym humanistą o wysublimowanym poczuciu smaku, odpowiem ci w kilku żołnierskich słowach : zamiast przedstawiać argumenty o potrzebie ustawy dekomunizacyjnej, atakujesz balansa ad personam. Znaczy to, żadnymi argumentami uzasadniającymi wprowadzenie tej ustawy nie dysponujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Byl narodowcem, wiec to niepoprawnie politycznie teraz, pisk i zgrzytanie poprawnych inaczej. Z zyciorysu wynika ze ktokolwiek chcialby rzadzic Lodzia poza Polakami postapilby tak samo ale ze akurat trafilo na Zydow to awantura, ot cala prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Wierchuszka polskich myśliwych może spać spokojnie. Szaleństwo dekomunizacji szczęśliwie ominie Polski Związek Łowiecki. Dzięki zmianie w przepisach, szef tej organizacji zachowa stanowisko.

Obejmując tekę ministra środowiska Henryk Kowalczyk miał trzy główne zadania: zażegnanie konfliktu wokół Puszczy Białowieskiej, walkę z wirusem ASF oraz przeprowadzenie dekomunizacji w Polskim Związku Łowieckim. Już teraz wiadomo, że trzecie zadanie nie zostanie wykonane. Zmieniły się bowiem pryncypia. Okazuje się, że najważniejsze nie jest już utrącenie ze stanowisk osób, które współpracowały ze służbami Polski Ludowej, a ochrona przedstawicieli grup nacisku przyjaznych rządowi.

Kiedy projekt ustawy zakładającej dekomunizację PZŁ trafił do prac komisji, a jego zapisami zainteresowały się media, wśród luminarzy polskiego myślistwa zapanował popłoch. W dokumencie znalazł się bowiem zapis zakazujący zasiadania w organach PZŁ osobie urodzonej przed 1 sierpnia 1972 roku, która była „pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa lub współpracowała z tymi organami”. Dla dwóch najważniejszych ludzi w związku – szefa PZŁ Lecha Blocha oraz kierującego Naczelną Radą Łowiecką Andrzeja Gduli oznaczało to koniec kariery.

Lobby zadziałało jednak wyjątkowo sprawnie. Jerzy Gosiewski, poseł PiS, poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską, że na wniosek prawnika PZŁ z ustawy zniknęła część ostatniego zdania: „lub współpracowała z tymi organami” i w takim właśnie kształcie projekt został przyjęty we wtorek przez większość sejmową. Oznacza to, że Lech Bloch i Andrzej Gdula mogą nadal cieszyć się stanowiskiem i prestiżem w środowisku polskich myśliwych.

http://strajk.eu/pis-rezygnuje-z-dekomunizacji-ale-tylko-w-polskim-zwiazku-lowieckim/


Źródło powyższego może być zaskakujące, ale wartość merytoryczną można w projektach sprawdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie