Skocz do zawartości

Muzeum II Wojny do przeróbki"


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno wystawa stała nie jest własnościa Muzeum bo prawa autorskie ma dyrektor. Czy to prawda? Jeżeli tak to za co dostawał wynagrodzenie? Jakie są zasdy kożystania z mieszkań wybudowanych przy Muzeum? Jakiś cennik?
Jak ktoś wie cokolwiek na ten temat to proszę o info. Szutnik błagam nie spamuj politecznie, jak masz wiedzę to napisz jak nie to poczytaj newsweeka lub gw i nie spamuj tu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik.S , jak widzę pojęcie praw autorskich nie jest Ci za bardzo znane, za to świetnie jesteś zorientowany kto , ile i za co powinien zarabiać ;) Nie próbuj również wpływać na to co powinienem czytać. Jak widzisz nie robię Ci zarzutów z lansowanych przez Ciebie tez rodem z gadzinówek jedynie słusznej opcji. Dla złagodzenia i poprawy języka polecam http://www.youtube.com/watch?v=p5mnDjaYw6U.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szutnik widzę, że moje pytanie Cię przerosło. Dużo tekstu a brak odpowiedzi. Z jakiej gadzinówki zaczerpnąłem wiadomości co do praw autorskich wystawy i mieszkań przy Muzeum. Ano TVN24, sam dyrektor Muzeum informował, że sfotografowano centymetr po centymetrze wystawę i jakiekolwiek zmiany będą wiązały się z naruszeniem jego praw autorskich. Stąd moje pytanie.
Co do muzyki. Już jeden poseł szedł tą drogą. Zacytuję Kwaśniewskiego Szutnik nie idzcie ta drogą". Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd ponownie wstrzymał łączenie MIIWŚ!

Nagły zwrot akcji w konflikcie Ministerstwa Kultury z dyrekcją Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wojewódzki sąd administracyjny ponownie wstrzymał połączenie tej placówki z Muzeum Westerplatte.

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21315501,sad-ponownie-wstrzymal-laczenie-miiws.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
No jasne że bez ministra! Nie będzie minister uświetniał swoją osobą otwarcia jakiegoś żałosnego muzeum, przed którym nie stoi JESZCZE tablica Imieniem Lecha Kaczyńskiego" (jak przed terminalem LPG), która by mogła zrównoważyć skazę tego zbrodniarza Tuska, który o budowie muzeum zdecydował.
Najpierw zrobimy woltę z dyrekcją, postawimy naszego człowieka który zatrudni swoją rodzinę bliższą i dalszą, i dopiero wtedy zacznie się dezynfekcja śladów po twórcach. Żeby objazdówki autokarowe z Lichenia miały jeszcze jedną stację do zaliczenia.
A że muzeum jest słabe, to minister wie i bez chodzenia. Skoro biuro informacyjne Partii wydało taką interpretację, to inaczej być nie może. Z resztą od kiedy to eunuchy mają prawo do własnego zdania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jestem komunistą i złodziejem. Jakby dobrze pogrzebać to by się i pewnie jakiś krewny w wehrmachcie znalazł nie wspominając o NKWD a orientacja seksualna zawsze jest niejednoznaczna. Poza tym jestem nieźle wykształcony, nieźle sytuowany, niewierzący a nawet niepraktykujący, delikatnie mówiąc nie doceniam zdobyczy Dobrej Zmiany, więc diagnoza jest jednoznaczna - NAJGORSZY MOŻLIWY SORT :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyrok, w nocy nominacja i już dziś asz człowiek" jest na pozycji.

Kazik, a pani Pawłowicz jest profesorem, nie ona jedna z resztą :)
Myślę, że nie łączy nas nic poza wspólnym językiem.

Czuję się zobowiązany do wyjaśnienia swojej reakcji.
Nie widzę sensu wcinać się w gniazdo os, bo przecież to jasne jak słońce, że środowisko miłośników historii wychowanych na 4 pancernych" zdominowane jest przez zwolenników naszej nowej rzeczywistości, z którymi mi nie po drodze.
Ale tak sobie poczytałem stary wątek o Katyniu, teraz niniejszy, jak po raz kolejny zobaczyłem podgolonego sąsiada przymuła-narodowca wytaczającego swojego Passata z powstańczą kotwicą na klapie, od razu wróciły różne refleksje.
Otóż moi mili panowie naszła mnie taka myśl, że od czasu rozbiorów wszystkie ruchy wolnościowe i reformatorskie to dzieło inteligencji, która obecnie jest grupa pogardzaną i wrogiem władzy (poza wyjątkami w stylu Pawłowicz i Kazik z tego wątku). Wszystkie powstania wliczając w to ostatnie Warszawskie, to inteligencja. Z pomocą reszty ludności oczywiście. W Katyniu nie ginęły pastuchy, spawacze i kopacze rowów, ale oficerowie przedwojenni którzy praktycznie w 100% byli przedstawicieli inteligencji, często jej elity. W Krakowie Hitlerowcy aresztowali i wymordowali uniwersytecką inteligencję. Nie sklepikarzy, szewców i rolników. Następnie już po wojnie władza ludowa nadal ścigała i znikała" ważnych AK-owców oraz przedwojennych oficerów którzy mieli pecha zostać w naszym pięknym kraju. Oczywiście były wyjątki, niektórzy AK-owcy którzy się przechrzcili na komunizm opływali w dostatki, dostawali wille na warszawskim Żoliborzu i Mokotowie itp. Władza ludowa też nie składała się z przypadkowych przymułów, tylko się nimi posługiwała i dopuszczała do niższych szczebli. Do skutecznego siania terroru potrzebni są inteligentni psychopaci a nie byle kto.
W kolejnym akcie czyszczenia społeczeństwa z inteligencji w roku 68, wręczono pozostałym nielicznym polskim Żydom bilety w jedną stronę i przejęto ich nieruchomości i wszystko co nie zmieściło się do walizki. Powtórzyła się historia jak przy transportach dom Oświęcimia.
Do epizodów historycznych czasów dzisiejszych sięgał nie będę, bo nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że dziś władza posługująca i wysługująca się łatwo sterowalnymi ludźmi mało wykształconymi i podatnymi na indoktrynację, ZNOWU walczy z polską inteligencją jednocześnie zawłaszczając sobie jej, nazwijmy to, patriotyczne zasługi z przeszłości. Symbolem tego jest właśnie sąsiad z mojej ulicy. Nie wiem czy gimnazjum skończył, niekoniecznie. Ale ma poglądy" i oczywiście czci bohaterów Polski Walczącej jednocześnie opluwając ich dzisiejsze rodziny, czyli prawdziwych spadkobierców ich idei.
Nie mam pewności skąd to się bierze, co w takim małozwojnym móżdżku się kotłuje, ale przecież w końcu mnóstwo z prawdziwych Polaków-katolików obsmarowując Żydów nie pamięta że Chrystus też był 100% Żydem jak i cała jego rodzina a chrześcijaństwo powstało jako sekta religijna na bazie wiary wyznawanej przez Żydów i zawiera tylko drobne modyfikacje wiary żydowskiej.
Skoro więc taka jest świadomość czy raczej NIEświadomość, to czy można się dziwić, że dzisiejszych inteligenckich potomków przedwojennych oficerów oficjalnie czczonych, w tym tych pomordowanych na wschodzie oraz AK-owców, stawia się na pozycji wroga, am gdzie wcześniej stało ZOMO". czy można się dziwić że tak jak za PRL niższe warstwy społeczeństwa postanowiły nie tylko przejąc władzę ale także selektywnie zawłaszczyć sobie dokonania poprzedników? Chyba nie.
Może kogoś skłonię do cichej refleksji, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi i kto z tego korzysta. Bo na pewno nie frajer-suweren, któremu rzucono kość do obgryzienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczyk znasz to Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie...". Taka była i jest większość inteligencji III RP. Masz może wykształcenie ale nie wiedzę. Jeżeli piszesz, że inteligencja III RP to potomkowie inteligencji II RP i żołnierzy AK to znaczy że wagarowałeś. Intencja przedwojenna została prawie całkowicie zlikwidowana przez II wojnę i bandytów lewacki po wojnie. Powstała NOWA INTELIGENCJA chłopo-robotnicza. Rozumiem, że do takiej należysz :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kaziu, mój dziadek rodzony od strony matki, zawodowy przedwojenny oficer (jak się pewnie domyślasz nie betoniarz-zbrojarz), tylko dlatego nie zginął w Katyniu, że kilka tygodni wcześniej został służbowo przeniesiony z rejonów później zajętych przez ZSRR.
Mój ojciec zaś przed wojną kończył gimnazjum w Warszawie a w czasie wojny robił maturę. Jak się zapewne domyślasz też nie pochodził z rodziny parobków wiejskich choćby dlatego, że nie byłoby ich stać na wykształcenie dzieci. Już nie mówiąc o w ogóle widzeniu takiej potrzeby.
Zarówno dziadek jaki i ojciec wojnę jakoś jednak przeżyli, przeżyły ich rodziny, dzieci, które potem miały własne dzieci i tak dalej. I nie oni jedni, jakich ludzi było mnóstwo. Zasady, wychowanie i kręgosłup dziedziczy się do tej pory i moje dzieci też takowe mają wpojone, przez co niestety czują swoją inność wśród potomków moherowego suwerena".
Według tego rodzinnego kodeksu obecna władza to dżuma, syfilis, cholera, rak i ósma plaga w jednym. Pełna niedobitków po PRL, karierowiczów bez zasad i wszelkich ludzkich szczurów skrywających się pod płaszczykiem prawicy a nawet kościoła, sprowadzających patriotyzm do poziomu z którego wprost pochodzą, czyli zera.
Świat nie jest czarno-biały ani zero-jedynkowy. W każdym środowisku są ludzie i eunuchy które dla kariery lub odrobiny grosza wejdą jakiemuś prezesowi w d.pę bez wazeliny i wykonają każdy rozkaz. To nie jest tak, że przedwojenna inteligencja jest wyłącznym nośnikiem wszystkiego co dobre a inteligencja socjalistyczna wszystkiego co przegniłe. Weźmy np takich braci K., tych co obaj żyją. Jeden człowiek i jedna menda bez żadnych zahamowań. Choć z jednej matki i jednego ojca, z jednego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczykiewicz (2065 / 17)

Ja wychowałem się na 4 pancernych, ale historię znam i myślę, że dobrze. Nie daję sobie wciskać, że 1 AWP była najbardziej bohaterską formacją, podobnie jak nie przekonuje mnie, że wszyscy wyklęci byli święci.
Chyba zaliczam się do inteligencji III RP (przynajmniej doktorat zrobiłem przed 2007, czyli początkiem IV RP (nie bardzo potrafię ustalić, czy już się skończyła, czy nadal trwa). Niestety mój dziadek - przed wojną kawalerzysta, późniejszy dowódca oddziału partyzanckiego i powojenny więzień ludowej władzy był wiejskim parobkiem", później kowalem (wcześniej we dworze, później we własnej kuźni). Ale chyba kręgosłup moralny itd., itp. skądś się u mnie wziął. Poza tym, także pisząc, staram się dbać o poprawność wypowiedzi - ortograficzną i interpunkcyjną (wiem, że nie jest to łatwe, zwłaszcza, gdy piszę przy pomocy smartfona, ale jednak się staram). Może popracuj nad sobą i swoimi problemami, a później dawaj innym przykład jako wzór moralny, intelektualny etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie