Skocz do zawartości

Muzeum II Wojny do przeróbki"


Rekomendowane odpowiedzi

Jedburgh_Ops -a to kocham czas. On zawsze robi porządek i usuwa wszelkie śmieci cywilizacyjne" - Właśnie to się robi w tym muzeum i chwała władzom za to, że się za to w końcu wzięły.
Jedburgh_Ops - Jesteś sierotą po PZPR-PO-PSL-SLD-KOD-Nowoczesnej? Może jeszcze zacytujesz klasyka i wspomnisz o ręce podniesionej...
Kazik.S - Masz rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Norman Davies i Timothy Snyder ..."

Kazik.S (162 / 33) 2018-01-15 13:29:13

Próbowałeś coś z ich książek przeczytać?
Nawet, jeśli nie dasz rady, to przynajmniej u Daviesa, w większości, są obrazki- zachęcam.

PS Ciekawe, że nie przeszkadza władzy, że Musiał to azylant z Niemiec, który studiował w Niemczech i Anglii.

Dla odmiany Chodakiewicz, całą swoją karierę akademicką wiązał z amerykańskimi uczelniami...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:10 15-01-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się z nami nie zgadza ten jest debil, ogląda tylko obrazki, jest ciemny,i po co się wypowiada na tym forum? Powinien słuchać szutnika i czlowiekasniegu no ewentualnie brzeczyszczykiewicza. To jest nasza demokracja i obce głosy są nam niepotrzebne - niedemokratyczne. Gratuluję dobrego samopoczucia i współczuję głupoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak (?) nie potrafisz (?) czytać ze zrozumieniem.
Spróbuję jeszcze raz- przywoływanie Daviesa czy Snydera, jak ukrytych opcji niemieckich czy innych, jest pokazem dokumentnej ignorancji.

Dla przykładu, dla sporej części historyków i czytelników, Powstanie 44 jest jedną z kilku najlepszych pozycji dotyczących PW, w towarzystwie np Kirchmayera czy Bartoszewskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stosunek zdrowej tkanki społecznej wobec pisowskiego bydła to najlepiej widać, że szumowina pisowska nie ma z czego poskładać nowej KRS, bo nie ma kolaborantów z tym bydłem. Do dziś nie zgłosił się ani jeden (!) kandydat do KRS, aby w ogóle można było kogokolwiek rozpatrywać na taki urząd.

I na szczęście z historykami jest identycznie - z wyjątkiem kilku (do policzenia na palcach jednej ręki) nacjonalistycznych oszołomów, którzy przez jakiś przypadek i niedopatrzenie dostali dyplom historyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia jak czytam to co piszą koledzy z jedynie słusznej linii partii kierowanej z wysoka tzn.z drabinki.Głęboko uchylam kapelusza dla kol. o tak wysokiej wiedzy i kulturze osobistej jak np. Kol.Czlowieksniegu czy Jedburgh_Ops. Zastanawiam się ile tu jeszcze trzeba pokoleń żeby ciemnota była mniejszością ,żeby myślenie młodych ludzi na których RP powinna się opierać nie było sterowane z Torunia czy z drabinki. Po 1991 r. miałem nadzieję , że to koniec bydleczego ,chamstwa i tera Q ja !.Niestety. Mocno się przeliczyłem.Ja wiem ,że raczej nie doczekam czasu w którym usłyszymy że nowy Polski Rząd wyprostował to co straciliśmy z naszego wizerunku w oczach Europy i Świata przez te ostatnie dwa lata.
Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/miiws-zabrania-nauczycielom-historii-oprowadzania-klas-po-wystawie,artykuly,421916,1.html?src=HP_Section_2


Cytat:
„Przerabiamy kampanię polską 1939 r., to świetny moment na lekcję muzealną! Nic z tych rzeczy (…). Przemiły Pan z ochrony obiektu, prosił żeby nie gestykulować i nic nie opowiadać uczniom, ponieważ nie jestem upoważnionym przewodnikiem (Namierzył mnie monitoring). Na mój argument, że jestem historykiem, nauczycielem i przyszedłem przeprowadzić lekcję muzealną, powiedział że jeżeli nie przestanę opowiadać będę poproszony o opuszczenie placówki”.


To jest już Korea Północna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jedburgh, to nie jest nic dziwnego. Identyczną sytuację miała kolezanka na Wawelu kiedy opowiadała w Katedrze grupie znajomych o zabytakach i taka samą sytuację miałem ja sam -i co ciekawe jakiś pzrygłup straszył mnie policją- bo po Starym Miescie w Wawie oprowadzałem także grupe znajomych z zagranicy (w sumie 12 osób). Okazuje sie, że poobno oprowadzać moga tylko Ci co sa zrzeszeni... Przy czym temu delikwentowi na Starówce to sie kazalem delikatnie móiąc odczepic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie