Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
Jacek Dąbrowski

Saper nr burtowy 411

Recommended Posts

cytata Jak wieść gminna niesie w dniu 18 listopada 2015 r. Mazowiecki WKZ przy pomocy KPP Białobrzegi po 19 latach odzyskał dla zbiorów publicznych transporter Sd.Kfz. 251/7 o numerze burtowym "411. Pojazd ten został wydobyty w dniu 30.08.1996 r. z rzeki Pilicy koło miejscowości Wyśmierzyce.
Na razie nie znamy szczegółów odzyskania pojazdu, ani jego nowych zdjęć, ale będziemy informować o nowych ustaleniach.

P.S. To już drugi transporter (po Sd.Kfz. 251/1 z Muzeum Wojska Polskiego) odzyskany w tym roku dla zbiorów publicznych dzięki staraniom Fundacji Thesaurus."
Czy Ktos wreszcie może klienta przebadać?
http://www.facebook.com/Fundacja-Thesaurus-262907580458580/?fref=ts
Pozdrawiam

Z kolegami ustalili my że za takie bohaterskie czyny trza by pomnika pryszczatemu postawić. Albo miesięcznice obchodzić (marsz , te sprawy , panienki , gorzała).
Yetti , padła propozycja abyś zajął się ściepą na pomnik aMy zrobimy marsza.
Pozdrawiam

sorry, że nie w głównym nurcie, ale ja sapera w MWP obejrzę, jeśli będzie taka okazja, oczywiście ze wstrętem i obrzydzeniem, juści :)

Nie ma bata...
Po pierwsze primo- to Twój kolega...
Po drugie primo- to po Twojej linii partyjnej te marsze...
Po trzecie primo- to Ty pamiętasz Gomułkę, ja się już na przełom z Tow. Edwardem załapałem...

A po czwarte primo- przyjdzie Patron i Ci do rzyci nakopie...

Chwilowo do odzysku ode mnie to jest tylko surowiec wtórny w postaci stłuczki szklanej kolorowej lub makulatuty zadrukowanej :-) :-)

Na razie nie znamy szczegółów odzyskania pojazdu, ani jego nowych zdjęć, ale będziemy informować o nowych ustaleniach."

Na razie, to jest jak w radzieckim dowcipie o rowerach w Moskwie :))

kol.J.Dąbrowski apeluję o więcej umiaru. Kolega zachowuje się tak, jakby sraw odrzucił oświadczyny i teraz kolega na nim się mści. Szklanka zimnej wody może pomóc, przecież jest więcej chłopców w naszym pueblo, sorry ja odpadam :)

Kolego Les05 nie odwracaj sraw-a ogonem. Miałes w innym poscie dać zdjęcia z wydobycia Tygrysa na Mazowszu. A tam cisza jak po smierci organisty. A co do oswiadczyn to niestety nasz kolega Adam Z mnie wyprzedził. :D
Pozdrawiam

Dobrze jest czytać, ale jeszcze lepiej jest czytać ze zrozumieniem. Kilka dni temu pytałem kol. czy widział zdjęcia z wydobycia, i tyle. Przypuszczałem, w swej naiwności, że kol. widział i coś o nich napisze. Bo, że zdjęcia miały być wydrukowane, to pisałem. A że nie poszły do druku, można się tylko domyślać powodów. Sprawa wcześniej czy później zostanie wyjaśniona i zdjęcia wypłyną.

Nowe oświadczenie mojego funfla".
Fundacja Thesaurus
28 grudnia o 22:21 ·

Prostując wieść gminną możemy już dzisiaj wyjawić, że w dniu 13 listopada 2015 r. Mazowiecki WKZ wydał decyzję o przekazaniu transportera, a w dniu 18 listopada 2015 r. KPP Białobrzegi dokonało zajęcia transportera Sd.Kfz. 251/7 o numerze burtowym "411 u panów Kęszyckich oraz jego przekazania konserwatorowi.
Dłuuugo to trwało, ale wreszcie... "
Tak więc na ten Nowy Rok życzę Sobie i Wam Wszystkim pooglądania Sapera" . :D W Muzeum Państwowym.
Pozdrawiam