Skocz do zawartości

Pozwolenie na broń? Dla kogo i dlaczego? Mity propagandy! Cz. I


adrian950

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziąc w internecie,podziwiając naszych zagranicznych kolegów przypomniałem sobie jak działa nasze POlsze prawo, a jak działa to w normalnych krajach
W maksymalnym stopniu chciałbym oddalić temat od Polityki, lecz każdy myślący/oczytany obywatel wie, że polityka w naszej Wiślanej ojczyźnie oddziałuje na każdą sfere naszego życia, w największy możliwy sposób, dostosowując prawo pod własny komfort

Szanuje w pełni tutejszy zakaz Politykowania" dlatego, też proszę jak w najmniejszym stopniu zbaczać na ten rejon w tym temacie, Chciałbym poznać wasze zdanie na temat artykułu, do którego wrzucam link

Mnie osobiście artykuł w zupełności nie zaskoczył, Wręcz się tylko upewniłem

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pozwolenie-na-bron-dla-kogo-dlaczego-mity-propagandy-2013-09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niech odpowiedzią, dla mnie będzie stwierdzenie wysokiej rangi rednecka, że Jedyną przeciwwagą dla złego faceta z bronią, jest dobry facet z bronią"...
Powiedział to po ostatniej strzelaninie w szkole...

A jeśli uważasz, że nie miał racji, proponuję przeczytać przemówienie Obamy... a zwłaszcza zwrócić uwagę na liczby, które podał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz.... Liczba zabójstw w miastach gdzie broń jest dozwolona jest mniejsza.... bo wiedzo że do nich też bedo strzelać... A w miastach bez broni większa bo debile z bronio latajo tam bo tam sie nie bronio....

A to że liczba napadów z bronią spadła o 39% nie jest takie super jak pomyślisz że przed było powiedzmy 400 napadów w mieście na dobe a teraz jest ylko" 240... Oj normalnie drzwi zostawiajo otwarte teraz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jeszcze wyraźniej widoczne jest to w Europie. Trzy największe strzelaniny w ostatnich dekadach były w państwach, w których posiadanie broni jest zabronione np. Norwegii"

Niech ktoś bardziej obeznany się wypowie, ale z tym zakazem posiadania broni w Norwegii to coś mi tu nie pasuje, tam raczej dosyć liberalnie było jeśli chodzi o posiadanie broni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśliwskiej, której przypada 1 zarejestrowany egzemplarz na 3 Norwegów...

Dwa- do 1990 roku nie było wymogu rejestracji broni. Dziś policja ma prawo i do konfiskaty niezarejestrowanej, i do wycofania zgody na posiadanie. I nikt nie wie, ile tej sprzed 1990 tak naprawdę jest wśród ludzi.

Brevik ylko" wymusił badania lekarskie, czy ty aby z główką w porządku, że chcesz do łosi czy na strzelnicy się zabawiać.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:48 05-10-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem zwolennikiem uwolnienia przepisów na broń palna ale... po latach zmądrzałem i jestem na NIE. Dlaczego? Oto świeżutki przykład z mojego powiatu: jakiś debil zabił dzięcioła z wiatrówki: http://lukow24.pl/informacje/lokalne/42923/49-latek_zastrzelil_dzieciola_z_wiatrowki/

Nie chcę Dzikiego Zachodu w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostoja... dzięcioł zacny ptak, ale dla przykładu

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-11-latek-zastrzelil-kolezanke-z-powodu-klotni-o-psy/kekell


Już kiedyś była dyskusja o dostępie do broni w USA i w naszej socjalistycznej Ojczyźnie...
Pamiętam, że byłem ubawiony jak norka, gdy jeden z Użytkowników przekonywał mnie, że w USA wcale tak dużo przestępstw z użyciem broni palnej się nie popełnia...

Dwa- nie bez powodu powstała moda na wykorzystanie policjantów do popełnienia samobójstwa... A, że dobrzy biali chłopcy nie lubią czarnych złych chłopców, to do kłopotów droga bliska- Baltimore, Boston, Waszyngton, Nowy Jork...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ptaków zostało zatłuczonych z procy?
Debile znajdą się wszędzie. W naszej socjalistycznej ojczyźnie większość przestępstw z użyciem broni odbywa się z nielegalnie posiadanych gunów. Oczywiście, że wśród posiadaczy broni (legalnych) też znajdą się czuby np. popełniający rozszerzone samobójstwa. (policjant w Kuźni Raciborskiej). Każdy zdrowy na umyśle, nie karany (tu trzeba by było zawęzić za co), pełnoletni obywatel powinien mieć możliwość posiadania broni. Oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu - coś a la patent strzelecki.
A na pytanie czy chciałbym by mój sąsiad posiadał broń (padało takie coś z ust emerytowanego Sokołowskiego) odpowiem, że tak. Bo wiem, jak zadzwonię do sąsiada po pomoc to przyjdzie odpowiednio przygotowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka budzący skrajne emocje. O czym Wy w ogóle piszecie, skoro w naszym POpapranym kraju nawet zardzewiałego mausera z wykopek nie możesz mieć, bo to broń.... znajdziesz sam zamek od broni....dowalą Ci, nie ważne że ratujesz to przed zębem korozji, nie ważne, że taki ogryzek największe zagrożenie spowoduje gdy się nim zadrapiesz :) albo nabijesz guza....A my tu o posiadaniu broni, moje zdanie po co mi broń ? wolę łuk bloczkowy...pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, nie wiem o czym jest ta dyskusja. W Polsce prawo o dostępie do broni nie jest wcale takie złe. Oczywiscie pewne konkrety wymagaja doprecyzowania, aby nie dochodziło do błędnych interpretacji przez WPA. Ja nie jestem za niczym nie ograniczonym dostępem do broni, bo to będzie rodzić patologie.Ale w tej chwili jeśli jesteś zdrowy i nie karany, przy odrobinie wysiłku i kasy bez problemu dostajesz pozwolenie na broń do celów sportowych lub kolekcjonerskich, zależy co cię interesuje.Mimo,że nie jestem za powszechnym dostępem do broni,przytaczanie przykładów jak to ktoś kogoś ustrzelił z wiatrówki uważam za idiotyczne.Broń używana w przestępstwach pochodzi z nielegalnych zródeł, nie słyszałem o innym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresik bardzo ładnie pokazujący zależność - im więcej posiadaczy broni, tym więcej trupów.

U nas problem leży nie w (nie)możliwości, tylko obecnie w kompletnym braku jakiegokolwiek przeszkolenia zdecydowanej większości społeczeństwa w posługiwaniu się tym narzędziem.
I świadomości skutków użycia. A przede wszystkim wiedzy, że umiejętność jej użycia w stresie i sytuacji kryzysowej - napad, wymaga dobrego przygotowania zarówno strzeleckiego, jak i psychicznego. Nikt NORMALNY ot tak nie strzeli do innego człowieka. Popytajcie sobie policjantów, którzy musieli użyć broni, zołnierzy po misjach na temat traumy jaką później przeszli, bądź przechodzą.
Jużnie mówiąc o fakcie, że posiadanie powinno zobowiązuje do regularnego treningu. I to nie statycznego, ale i dynamicznego. Samo celne strzelanie do tarczy to tylko początek. I dużo za mało do samoobrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to monopol Panie jest. Biegły sądowy powinien w opinii napisać, że tak i owszem jest to lufa/zamek ale nie da się z tego czegoś qqu zrobić. A mądry sąd uwzględnić. A jeszcze mądrzejszy prokurator nie kierować wniosku do mądrego sądu - bo szkoda na to czasu i pieniędzy.
Ale w systemie nadal myślenie - samiec Twój wróg!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie