Jump to content

Kolejne zgłoszenie- Włodarz


Recommended Posts

Temat się chyba pojawił, ale w natłoku skarbów i zgłoszeń nie mogę go znaleźć...


Są już wyniki pierwszych badań georadarem w kompleksie góry Włodarz w Górach Sowich. Przypomnijmy, że natrafiono tam na nieznane dotychczas niemieckie tunele w górze Włodarz pod Walimiem. To obiekty kompleksu Riese, który był jednym z największych projektów budowlanych nazistowskich Niemiec.

Oficjalne zgłoszenie w tej sprawie złożył Krzysztof Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Riese. Wczoraj zakończono badania weryfikacyjne prowadzone przy użyciu georadaru. Są pierwsze zdjęcia z georadaru, które potwierdzają istnienie dużych, nieodkrytych dotychczas przestrzeni we Włodarzu. Z kategorii


Badania weryfikacyjne z georadarem trwały około tygodnia. Jak informuje Krzysztof Szpakowski, w dalszej kolejności zostaną wytypowane miejsca pod odwierty i znalezione przestrzenie zostaną sprawdzone przy pomocy kamery inspekcyjnej wpuszczonej do środka. Wcześniej jednak musi się zebrać sztab kryzysowy, na którego czele stoi starosta wałbrzyski. Krzysztof Szpakowski pokazuje na razie jeden obraz z georadaru, na którym widać puste przestrzenie w kompleksie Włodarz. Informuje, że więcej informacji przedstawi na konferencji prasowej zaplanowanej na połowę października. Przypomnijmy, że Krzysztof Szpakowski oficjalnego zgłoszenia swoich znalezisk dokonał na początku września. Chodzi o dwa tunele kolejowe oraz nieznane pomieszczenia w kompleksie Riese.

- Chodzi o tunele wiodące od nieistniejącej już stacji kolejowej w Walimiu w kierunku Włodarza oraz zgłoszenie dotyczące natomiast tzw. bloku A w kompleksie Riese. Znalazca wyjaśnia, że kompleks Riese, według obecnych ustaleń miał mieć powierzchnię około 200 km2. Tymczasem do dziś udało się odkryć około 10 proc. powierzchni „podziemnego miasta”. Blok A ma być jednym z nieznanych elementów gigantycznego systemu podziemi. Krzysztof Szpakowski wyjaśnił, że dokonane przez niego odkrycie jest efektem trwających kilkadziesiąt lat prac poszukiwawczych, które poparte zostały uzyskanymi dokumentami oraz relacjami świadków.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8189215,nowe-podziemia-kolo-walbrzycha-badania-to-potwierdzaja-zobacz,id,t.html
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information