Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sonicsquad

Puszka z materiałem radioaktywnym we Wrocławiu

Recommended Posts

Groźne znalezisko na wrocławskim osiedlu Maślice. Robotnicy koszący trawę znaleźli w zaroślach niewielką puszkę z rosyjskimi napisami i symbolem promieniotwórczości. Radziecka puszka leżała w pobliżu nieczynnego wysypiska śmieci w rejonie ulicy Koziej i Brodzkiej. Wstępne badania przeprowadzone przez strażaków wykazały rzeczywiście niewielkie promieniowanie radioaktywne w odległości kilku centymetrów od znalezionego pojemnika.

Znalezisko ma wielkość puszki po napoju o pojemności 0,33 litra. Wzbudziło zainteresowanie pracowników koszących trawę, bo dostrzegli na pojemniku cyrylicę, a także symbol, którym oznaczane są materiały radioaktywne. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków i inne wrocławskie służby. Po przeprowadzeniu pomiarów i potwierdzeniu radioaktywności, dowodzący akcją zarządził kwarantannę dla ratowników, którzy mieli bezpośredni kontakt ze znaleziskiem. Nie mogą oni opuszczać terenu akcji. Miejsce w okolicach ulicy Koziej odgrodzono taśmą, wydzielając teren o długości i szerokości około 200 metrów. Nie są tam wpuszczani przypadkowi ludzie. Służby potwierdzają, że znaleziona puszka to typowy pojemnik do transportu materiałów radioaktywnych stosowany m.in. w dawnym Związku Radzieckim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/8178947,puszka-z-materialem-radioaktywnym-we-wroclawiu,id,t.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Phi... Jak sowieci nie mogą się doliczyć kilkudziesięciu głowic jądrowych, to co tam jakaś mała śmieszna puszeczka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dowodzący akcją zarządził kwarantannę dla ratowników, którzy mieli bezpośredni kontakt ze znaleziskiem. Nie mogą oni opuszczać terenu akcji..... czy to kara za działanie czy dziwna forma zabezpieczenia chyba powinni zostać zabrani na badania.... no ch.yba ze to nie było radioaktywne a biologiczne!

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information