Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tomek1974

Kolekcja

Recommended Posts

Fart jak diabli. Kolega przywozi mi na podwórko rolnika, który wyrywał pniaki z łąki. Rolnik wywala z kipy samochodu to ustrojstwo, wykopał wczoraj razem z pniem. Mówi, że dziadek opowiadał, że trzy czołgi tam bagno wciągnęło, co i rusz coś wyłazi i na złom, ale dziś dowiedział się o mnie i to mi sprezentował plus zgoda na kompletną eksplorację :)
Idzie do ID

Pięknie mi się potwierdza z raportami Armii Czerwonej - krótki fragment:

Z końcem dnia Korpus miał na stanie w gotowości: IS 122 -15; ISU 122-29; SU100-19; SU85-10; SU76-15; T-34-3.

Straty za dzień 20 stycznia: spłonęło IS122 -6; ISU122-3; SU100-2

Uszkodzone: IS122-5; ISU 122-7; SU100-4.
Rozbijając zasłony przeciwnika w rejonach xxxx, xxx, xxxx i odbijając kontrataki wyprowadzone ze xxxxx formacje korpusu szybko zdobywały teren i już o koło godziny 1500 21 stycznia xx Brygada czołgów wbiła się w xxxx i zawiązała walki uliczne. Wychodząca na zachód od miasta xx Brygada Zmot. Przechwyciła kolumnę przeciwnika, która wychodziła z xxxx w kierunku zachodnim. W wyniku zawiązanej walki kolumnę rozgromiono i w większości wybito. Około godziny 1900 21 stycznia xx Brygada wspólnie z xx Brygadą Zmot w całości zajęły xxxxx. Formacje natychmiast wyszły z miasta w rejon xxx, xxx, xxx. W gotowości do ataku na xxxx."

Raporty te z mapami pięknie oddają miejsca walk, straty w ludziach i sprzęcie, tym bardziej nigdzie nie publikowane :)

Wczoraj wyszedłem na spacer do lasku z moim pieskiem w mojej wsi :) Moją uwagę przykuło coś ciekawego.....nie nie czacha :)

• Create New...

Important Information