Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Fotkę którą umieścił sonicsquad 2015-09-09 18:51:48 trudno porównać do stanu dzisiejszego, bo słupy nie są oryginalne (widać po kształcie) i na pewno nie stoją w tych samych miejscach. Stawia się nowe słupy (obok? lub w pobliżu?), wiesza się nowa linie, podłącza a potem likwiduje starą sieć.
Jak na powojenne zdjęcie to brak tam wielu szczegółów, mi to wygląda na fotkę przedwojenną. Zanim mnie obrzucicie równem, to wyjaśniam że nie mieszkam w tamtej okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tego zdjęcia z unelem". Według mnie jest to niestety fotomontaż - tło zdjęcia wokół wjazdu jest szczególnie rozmazane - sam obiekt wydaje się za mocno odcinać od otoczenia - a także w tym miejscu jest była bocznica odchodząca w kierunku zamku Książ - więc i terenu na tunel w tamtym miejscu za dużo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wojsko wyceniło już prace to:
- służbom znana jest dokładna lokalizacja
- rekonesans wykazał zaminowanie terenu
- osoby biorące udział w rekonesansie widziały pociąg i oceniły stopień zaminowania.
Czy przypadkiem nie można domagać się od wojewody w ramach Ustawy o informacji publicznej o wskazanie miejsca ukrycia pociągu oraz wszystkich pozostałych informacji związanych z tematem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 70 latach mechanizmy ewentualnych min uległy korozji i nie są sprawne.Ładunki nadal są niebezpieczne ale to już można usunąć jak większość znalezisk na budowie.Rozminowanie to raczej nadzór nad pracą koparki i ewentualnie uprzątnięcie podejrzanego złomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie