Skocz do zawartości

Poszukiwacze wojennych skarbów - nowy cykl Discovery Channel


spetsnaz

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie wszystko za mocno reżyserowane...
A to przypadkowy chłop na pastwisku, akurat się w tym momencie pokazał...
A to nagle jak diabełek z pudełka czarni" poszukiwacze podjeżdżają...

PS Zaraz mnie Grzebiuszka przeczesze, ale zamiast określenia bunkier, mimo wszystko bardziej pasowała by mi nazwa schron...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle :) zdecydowanym plusem jest tematyka programu, która z pewnością będzie bliższa eksploratorom ze starego kontynentu niż poszukiwania skarbów w USA. Moim skromnym zdaniem za dużo jest ujęć w stylu pokoju zwierzeń z Big Brothera, a za mało mięsa" z roboty/pleneru oraz faktów historycznych dotyczących eksplorowanego terenu. Przebija typowo amerykański styl montażu znany z Poszukiwaczy skarbów" emitowanych na tej samej antenie. Mam przez to wrażenie, że chłopakom brakuje materiału i konieczne jest wprowadzanie tego typu narracji/dokrętek powstających w studio.
W kwestii przerw w emisji programu, czas reklamowy otoczenia programu wykorzystany niemal do maksimum 11:32m na 12 minut dozwolonych przez KRRiT. Odcinek podzielony trzema midbreakami na 10-minutowe części.Czas trwania każdego breaku reklamowego i autoporomocji stacji grubo ponad 5 minut, co przekłada się na potworną irytację widza i tracenie wątku programu.
Wyniki oglądalności premiery są obiecujące (113 tyś widzów).
Program był drugim najlepiej oglądanym programem z ramówki kanału w tym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program przyjmie może być interesujący dla angoli,ale dla nas poszukiwaczy znalezienie mausera,albo przkopywanie umocnień, i bunkrów niemieckich jest codziennością. Typowy program pseudohistoryczny,ale nie ma co sie spodziewać rewelacji po anglikach,wystarczy popatrzeć na ich produkcje tansmitowane na kanale Polsat Play w sobotni poranek,i południe.
Moim skromnym zdaniem,o niebo lepszym jest program, Poszukiwacze historii".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm właśnie zobaczyłem i mam mieszane uczucia. Generalnie tematyka ok. Wkurzają mnie bezsensowne gadki uczestników - ale widocznie tak musi być. Ale komentarze o złodziejach i czarnych poszukiwaczach, którzy chcą tylko wykopać i sprzedać a historię mają w nosie - poniżej krytyki.
Mam nadzieję, że odcinek w Polsce będzie bez takich głupich tekstów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oglądałem i średnio mi się podobało z gustami się nie dyskutuje i tyle . Co do reklamy naszego kraju to ok a jeśli chodzi o czarnych kopaczy to są i problem nie zniknie za każdym razem są doły w lasach . Wiem coś o tym tak samo było po emisji Było nie minęło na moim terenie i kilku publikacjach. Sam takowych spotkałem wykrywka z allegro made in p.r.c szpadle w dłonie i heja a las po tym wygląda jak by stado dzików przeszło i nasi nie obcy miejscowi a ze jest rynek i popyt na takie artefakty sami o tym piszemy . Tego bym się tego naj mniej obawiał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Festung

Kilka moich przemyśleń po wczorajszym oglądnięciu odcinka o poszukiwaniach na terenie bodajże Łotwy.

Odczucia mieszane" już po wstępnym fragmencie (zajawka ??)
- teksty o pińctytlionach" za odznakę itp. - może zgodne z rzeczywistością - ALE - wywołują niezdrową sensację ile to kasy" leży po lasach. Program będzie emitowany nie tylko w ej" części europy, gdzie miejscowi mniej więcej" znają realia legalności łażenia z wykrywkami. Już oczkami wyobraźni widzę łebka" GB czy innej Francji, jak kupi sobie sprzęcik i na łikend do PL czy Białorusi, pokopać kaskę" przyleci. (i texty wyświetlane na ekranie niestety tego nie rozwiążą - ilu jest np. analfabetów" na zachodzie??)
Druga kwestia - sposób poszukiwań - może kwestia ograniczeń czasowych odcinków, ale wygląda to mniej więcej tak - wpadła ekipa z łopatami i koparką, roz...dzieliła dziurę w ziemi, nic nie znaleźli i poszli dalej. (wypisz wymaluj działanie jak ielegalnych" ekip co to nawet dziur po sobie nie zasypują) - porównaj to sobie z odcinkami na history" ime team" (czy jakoś tak). Wiem - tam działają archeo (zawodowcy) a wy to pasjonaci (amatorzy) ale... należy dążyć do perfekcji, szczególnie jak a afisz się pchacie".
Nawet jak znaleźliście sztywnego" - nie zauważyłem żadnego nadzorcy z archeo, żadnej dokumentacji itp (może ich na Łotwie nie ma albo II wś mają gdzieś? nie wiem). To tak na szybko, temat fajny tylko Ugryźć" można było trochę lepiej, ale luczę że będzie lepiej. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program dupy nie urywa,widać nie obycie we wschodnich realiach wykopkowych,zapewne też stąd zbytnia ekscytacja i dziwne teorie tworzone na szybko w wykopie.Szczególnie Pan od znam się na tym" niech nabędzie trochę pokory,bo do kompromitacji swojego wizerunku speca" z każdym odcinkiem mu coraz bliżej.
Już pominę wiązanie MP44 z amunicją 7,92x57 itp,ale stwierdzenie,że to nie Rosjanin bo maszynka zbyt dobra,sprawił że zachłysnąłem się herbatą...Znaczy szkłem się golił z rozbitej butelki po spirytusie? Wychodzi pokutujący dalej na zachodzie bzdurny wizerunek skrajnie ubogiego czerwonoarmisty.

Ale i tak przyjemnie się ogląda.Szczególnie w porównaniu do Poszukiwaczy skarbów" amerykańskiego chłamu z wrzeszczącym debilem w roli głównej.Starzy wyjadacze pewno się nad tym uśmiechną z politowaniem,ale na szczęście dla Was 90% kopiących w Polsce to typowe przypadkowe oszołomy,którzy i tak nie wiele z tego wyłapią:)
Ja się tylko obawiam,że przez takie programy tylko przybędzie tych ostatnich...

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Golenia się szkłem od butelki bym nie wykluczał.Tym bardziej u Tych buraków.Z klasyfikacją amunicji to macie rację,ale lektor sam sobie tekstu nie pisze - ktoś to tlumaczy i podaje do przeczytania.Emocje? Hmmm sprawa naprawdę indywidualna.Sam mialem ciary jak wyjęli czaszkę z okopu w takim stanie.I to nie jest po łebkach bo w każdym odcinku jest info,że są to fragmenty dłuzszych prac ziemnych...Takie mam odczucia.Ponoć ma być odcinek na terenie Polski.Obstawiacie jakieś miejsce gdzie ekipa mogła się wybrać?pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też program o poszukiwaniach na Planete+ we czwartki o 22. W pierwszych dwóch odcinkach pokazano poszukiwania i odnalezienie dwówch spitfire jednego w Irlandii - neutralnej w czasie II WŚ oraz w Normandii. Pokazano też wrak transportowca z 30 -ma Shermanami i ubota. K.m. wydobyty ze spita w Irlandii zagadał" po ponad 70-ciu latach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadą do Polski, nałapią kleszczy i za 2-3 lata skończy się kozaczenie jak stara borelka przypili :)))

Zawsze się zastanawiam ile czasu musiałbym poświęcić na poszukiwania, żeby mieć z tego jakikolwiek grosz - przy założeniu czarnych" intencji. Fanty od święta, a stany zachowania zwykle pozwalają jedynie na radość z samego znalezienia, bo fant mierny. Taka jest rzeczywistość. Ładne rzeczy trafiają tylko profesjonaliści i to mający dużo czasu. Na przypał to można, ale złapać wspomnianą borelkę, a nie podreperować budżet".

Przeliczając na pieniądze, to na dobrą sprawę w życiu nie znalazłem niczego, co byłoby warte więcej niż czas i środki zużyte na organizację wypadu. Za to emocje i wspomnienia pozostały bezcenne.

Ale z drugiej strony, moja żona przez 10 lat zapracowała na 1 średnią krajową - kojarzę 3 jej fanty warte w sumie te 3 koła. Łał, faktycznie, sposób na życie!

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie