Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kadam

Zdradzone ideały. Wspomnienia asa Luftwaffe

Recommended Posts

Nie czytałem.
Ale okładkę zaprojektował imbecyl :( Razi zestawienie tematu lotnictwa myśliwskiego z umundurowaniem Służby Pracy Rzeszy.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest po prostu zdjęcie autora w mundurze RAD, zapewne z okresu jego służby w tej organizacji. Jeżeli książka to memuary, zapewne wspomniał i o tym. Dla mnie ferowanie tak kategorycznych opinii o czyjejś zdolności intelektualnej, to właśnie mądrośc inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugi Rudel. Przeczytałem kilkadziesiąt stron, trochę drętwo i nijako. Facet polotu do pisania nie miał. Nawet tłumacz nie pomógł. Co do okładki Dunczyk ma rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwa razy miałem to w ręce w księgarni i zastanawiałem się czy brać bo to samo wydawnictwo co polecana tu Gwiazda Afryki". Widzę że dobrze zrobiłem nie kupując, drugiego Rudla bym nie zdzierżył.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jednej strony dobrze, że w oryginalnej formie są dostępne słabe ale jednak, wspomnienia nazistowskich pilotów. Najpierw służyli w HJ, potem uniesieni naukami Hitlera ruszyli do walki z podludźmi. W sumie jest to jakiś dokument z epoki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pardon, ale dla mnie imbecylem jest ten, kto wspomnienia pilota ozdabia jego wizerunkiem w mundurze RAD. Okładka ma kojarzyć się z treścią książki, ma ją symbolizować i stanowić odzwierciedlenie całości. Spojrzałem, myślę O, wspomnienia faceta z RAD-u!" Nie, to wspomnienia pilota...

Biografia Boba wskazuje na jego służbę (jak niemal każdego młodziana) w RAD przez całe" 3 miesiące w 1936.
http://de.metapedia.org/wiki/Bob,_Hans-Ekkehard
Jak te 3 miesiące z życia 18-latka mają się do faktu bycia pilotem myśliwskim i późniejszym asem?

Po prostu, projektant znalazł wyraźne zdjęcie bohatera w ładnym mundurze", graficznie wyglądało to dobrze, więc utworzył absolutnie bezsensowny kolaż, nie zastanawiając się nad tym co tworzy. Swastyka jest, mundur niemiecki, więc alles in Ordnung, nicht wahr?

Swoją drogą w Niemczech taka okładka by nie przeszła, wiecie dlaczego ;-) Ach, ci zakłamani Niemcy, retuszujący fotografie z czasów gdy ich dziadowie należeli do egzotycznej nacji azistów".

I jakoś na zachodzie nie mieli problemu z zaprojektowaniem okładki do tej książki:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51AZYEDDGRL._SX311_BO1,204,203,200_.jpg
http://www.warrelics.eu/forum/attachments/photos-papers-propaganda-third-reich/377987d1343822630-hans-ekkehard-bob-photo.jpg

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information