Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Bolex

Polska czyli Lechistan lub Panstwo lecha

Recommended Posts

witam
pisze watek gdysz naogladalem sie filmikow(link na dole) tego pana , ktory twierdzi ze Polska historia liczy znacznie wiecej niz 10 wiekow z groszami , autor stara sie wszystko potwierdzac jakimis tam odnosnikami z ksiazek , ale ja wiem ze glupota poparta faktami moze byc fascynujaca i trudna do rozroznienia co prawda a co nie , wiec pytanie do znawcow tematu i ludzi ktozy siedza w tym po uszy jak to bylo z Panstwem Lecha i do jakich podstawowych zaklaman dopuszcza sie ten czlowiek w swych opowiadaniach , dodam ze jultuber ten utozsamia sie z innymi praktykami religijnymi ,i by nie padly stwierdzenia ze cos propanuje ,gdysz jestem Polakiem katolikiem , malym patiota ktory segreguje szlo , plastik a nawet papier....;
Nigdy nie slyszalem by ktos znalazl cos w ziemi co mialo by pochodzenie z tej niepotwierdzonej zapszeszlej historii ,
i tym smiem twierdzic ze owa nie istniala

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.youtube.com/user/rationalatheist100


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:49 01-08-2015

Share this post


Link to post
Share on other sites
Historia Polski powinna być liczona na jakieś trzy pokolenia przed Mieszkiem Pierwszym. Co prawda genealogia Długosza nie znajduje żadnego potwierdzenia ( co nie znaczy że ją wymyślił) niemniej Mieszko rządził państwem nieźle już zorganizowanym i rozległym - zaś uchwytna archeologicznie ekspansja państwa Piastów sięga co najmniej roku 900.
Tak więc musiał mieć jakichś poprzedników którzy przygotowali mu grunt na wiek wcześniej.Natomiast co było przed Piastami ? Być może jakieś federacje, nawet ponadplemienne - jak te znane z terenów na zachód od Odry, ale nie na tyle trwałe i zorganizowane by nazwać je państwami .
A neopogańskich mitomanów w internecie jest dostatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj trochę było o tych sprawach

http://odkrywca.pl/przodkowie-slowian-mogli-byc-w-europie-4-tys-lat-temu,714310.html#714310

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem z naszą historią jest taki ze brak źródeł pisanych. Rzymianie nie opisali tych terenów zbyt dokładnie, zajęci podbojami na zachodzie Europy. Do tego dostatek drzew czyli łatwego w pozyskaniu i obróbce budulca, powodował że wznoszone konstrukcji nie były trwałe. Zresztą Europa zachodnia żyła podobnie, dopiero Rzymianie nauczyli ich wykorzystania kamienia na masową skalę i innych rzemiosł.Nie znaczy to oczywiście że centrum i wschód Europy to barbarzyńska czerń.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information