Skocz do zawartości

Jak zachować miedziowanie na stalowej łusce?


predi888

Rekomendowane odpowiedzi

Czyściłem elką ostatnio łuskę od shf 18. Po kiku godzinach pływania i czyszczeniu szczotą mosiężną, wyszło spod płytkie rdzy sporo miedziowania.
Nie wiem czy dalej elektrolizować czy może smarować jakimś fosolem?

Co zrobić żeby miedziowanie zachowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
@predi888, po operacji czyszczenia możesz w łatwy sposób poprawić powłokę miedziowania, tym preparatem z linku poniżej.
http://allegro.pl/miedziowanie-miedz-w-plynie-do-olowiu-stali-i5549738913.html
Koniecznie zobacz filmik z tej aukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby się nową łuskę zrobić z kawałka żelastwa?
Nie ośmieszaj się wypowiadając się w tym dziale. Nie odpowiadasz na pytania, a podpowiadasz jak sprawić, by coś, co jest oryginalne, przestało takie być.
może zmień forum na jakieś motoryzacyjne lub inne o remontach, bo to jest KONSERWACJA.
Ręce opadają, jak się ktoś taki dorwie do klawiatury.
Pozwolę sobie ciebie zacytować: piszesz, żeby zaistnieć, czy masz coś w temacie sensownego do powiedzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze viator01, a co dla ciebie jest oryginałem ?
Może wykopek w takim stanie w jakim został wykopany, a może w stanie po renowacji (czyszczeniu itp), a może stan wyjścia z hali produkcyjnej, a może... Mogę tak bez końca.
Widzę, że kolega, to taka alfa & omega" który, nie możesz znieść tego, że ktoś inny nie podziela jego zdania.
Może zmień forum takie dla snobów, bo to jest KONSERWACJA.

W dobrym tonie, jest również nie poprawiać innych na forum co do pisowni, gdy sam walisz byki" bo dobrze wiesz, że nie ma możliwości edycji.
Małe sprostowanie dla tych, dla których ten post jest niezrozumiały:
W jednym z tematów raczyłem mieć inne zdanie niż viator01
http://odkrywca.pl/bagnet,744197.html#744197
więc z tamtego tematu, swoje żale przeniósł do tego, wyskakując jak viator01 z konopi.
Pamiętaj drogi chłopcze, że po kropce piszemy dużą literą i proszę nie katuj tej klawiatury, bo ręce opadają.
Post wpisuje się w retorykę, którą posługuje się @viator01
Bardzo przepraszam wszystkich, którzy myślą inaczej lub czują się obrażeni. Jednak nie będę grzeczny, gdy bez przyczyny ktoś próbuje ciebie poniżyć, upokorzyć, wyszydzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum mamy starać się pisać po polsku. Pisanie ą zamiast om, to chyba poważny błąd - zdecydowanie bardziej niż nie wciśniecie klawisza shift.
A wypowiedź moja tutaj nie była żadnym odwetem. Wprowadzasz ludzi w błąd, bo, jak zauważył Vis, łuski te były mosiądzowane, a ty proponujesz miedziowanie. Nie myl też renowacji z konserwacją. Tutaj pytanie dotyczyło konserwacji takiej, by jak najwięcej zachować, a nie renowacji, czyli co zrobić, by powłokę odnowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie