Skocz do zawartości

3 kopiejki 1857 jak wyczyścić?


tominml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas majówki na spacerze mój wujek znalazł monetkę, jak się okazało miał farta..3 kopiejki 1857 to bardzo rzadki rocznik...podobno ciotka krzyczała żeby nie schylał się po śmieci:) Stan taki sobie ale zawsze to rzadkość. Mam ją teraz u siebie żeby ją podczyścić.Myślicie, że nie zaszkodzę jej za bardzo perhydrolem? a może jakiś inny sposób byłby mądrzejszy? Elektrolizy nie biorę pod uwagę. będę wdzięczny za pomoc i radę, pozdrawiam

ps. człowiek śmiga latami z piszczałką i nie może trafić podobnej monetki a tu na spacerku wyskakuje....nie ma sprawiedliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepskie foty z tego co widac jest czytelna ja bym zostawil jak jest bo mozesz znoszczyc zadnych kwaskow elektroliz szorowania itp bo straci wartosc dla powaznych osob ew wygotowac w destyloeanej wodzie z szarym mydlem to usuniesz drobne zabrudzenia tylko nie przesaadz mozesz potem oliwka nadmarowac i tyle domowym sposobem czasami lepiej nie czyscic zbytnio zeby puzniej nie plakac;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie