Skocz do zawartości

kleszcze coraz grozniejsze VOL 2


zakrywcaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No,przyniosłem ostatnio dwa z lasu. Oba jak zwykle na nie zdechły. Nie wiem czy tak śmierdzę czy też mam krew do kitu...
Dla odmiany komary mnie uwielbiają. Ze mną można spać na bagnach i mieć pewność, że żaden komar nie zainteresuje się nikim innym jak tylko mną.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak się wgryzie to jak najszybciej usunąć peseta lub karta bankomatową chadzac po lesie z wykrywką prawdopodobienstwo ukaszenie wzrasta o 500% bo sama dokładna penetracja terenu powoduje ze chcąc nie chcąc i tak się natniemy a w dodatku trącamy gałązkami liśćmi na ktorych siedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
pol - metoda Clia według lekarzy jest metodą niedokładną - oznacza się przeciwciała, które uaktywniają się po ukłuciu przez kleszcza. Dlatego też, gdy poziom antyciał jest powyżej normy - zaleca się powtórzenie badania metodą Western Blot.
Badanie Western Blot można wykonać za darmo, zgłaszając się do paradni chorób zakaźnych lub lepiej antropozoocenoz.
Z tym, że patrząc na mój przykład - przed badaniem nie należy przyjmować kuracji antybiotykami, ponieważ wynik jest zaniżony.
Życzę darz dół i zero kleszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Michał-dokładnie tak!
Od czterech lat nie miałem kleszcza na sobie. Dodatkowo nad sobą co godzinę/dwie rozpylam jakiegoś OFF-a czy innego biedronka (nie wiem czy działa, ale od góry też mnie nic nie atakuje.
Kiedyś, za radą kajakarzy, stosowałem do nacierania szyi i twarzy olejki spożywcze waniliowe, ale często interesowały się mną podejrzanie długo np. szerszenie.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj zastosowałem PESS Muszka Plus na odzież. Żaden komar mnie nie ugryzł, choć spryskałem się tylko od pasa w dół. Żadnego kleszcza nie zdjąłem z nogawek. Na leśne muchy nie działa - siadały bez problemu na spodnie ale akurat one nie są problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Kto z kolegów orientuje się jak długo działa permetryna? Wyczytałem że dwa prania ale jak to ma się do czasu trzeba pryskać każdorazowo przed wyjściem do lasu czy substancja trzyma tydzień, miesiąc a może sezon? Czy roztworem powiedzmy 1% należy spryskać tylko mgiełką czy odzież ma być tym mokra?

pozdrawiam groszek37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie