Skocz do zawartości

czyszczenie żeliwnej misy


szrek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przy użyciu magnesu wyciagnalem z rzeczki ogromna zeliwna mise, ktora sluzyla do picia wody ze zrodla. Jest ona pokryta gruba warstwa wszystkiego. Mlotkiem obstukalem troche tego syfu, lecz nie chce dotykac miejsca, w ktorym moze byc jakis herb lub zdobienie. W jaki sposob cos takiego wyczyscic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to grube żeliwo i jako tako się trzyma polecam szczotkę mosiężną - najlepiej zamontowaną na wiertarce ja tak czyściłem fragmenty pierwszowojennych piecyków. Najpierw delikatnie obstukaj małym młotkiem potem parę[naście] minut na wiertarce. na koniec szczoteczką wetrzyj smar. Będzie lepiej wyglądało no i oczywiście smar konserwuje.

p.s. Uważaj przy stukaniu i wkręcaniu w imadło. Żeliwo jest kruche!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje kiedyś czyścić zeliwny garnek dla znajomego, zrobilismy to metodą piaskowania i nawet pieczęć odlewni sie pokazała takze to chyba najlepsza metoda. I na pewno nie młotkiem stukać, to najszybsza droga do pokaleczenia przedmiotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Niczym wcześniej malować nie trzeba. Jak po piaskowaniu chcesz malować, to najpierw wygładź szczotkowaniem, potem nanieś farbę podkładową w sprayu. Potem farba docelowa, też najlepiej nakładana natryskowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie