Skocz do zawartości

Rozważania po zmianie sprzętu na XP Deus


XII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem!

W tym temacie prosiłbym o podzielenie się istotnymi informacjami wszystkich tych którzy zmienili swoje dotychczasowe zabawki" na XP Deus.

1. Obowiązkowo proszę napisać z jakiego modelu sprzętu zmieniliście właśnie na XP Deusa (która wersja?) i jakimi kryteriami sugerowaliście się przy jego wyborze.

2. Czy Deus spełnił Wasze oczekiwania i jakie trudności mieliście po przesiadce (od strony technicznej, obsługi, manualnej, itp.).

3. Jakie są Wasze pierwsze wrażenia zaraz po wyjęciu Deusa z pudełka i jak wrażenia zmieniały się z czasem (na + czy na -).

4. Czego brakuje Wam w Deusie, a co mieliście w poprzednim sprzęcie?

5. Co cenicie w Deusie czego nie mieliście w poprzednim sprzęcie?

6. i na koniec - Było warto? :)

Nie mam pojęcia czy temat ma rację bytu. nigdzie podobnego nie znalazłem. Myślę, że temat może być przydatny dla tych którzy myślą o zmianie :)

Zachęcam do wypowiedzi.
Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 10:45 22-10-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Deusa 2.0 z cewką 9 cali , wcześniej miałem sporo innych wykrywaczy , wykrywacz spełnił moje oczekiwania względem: ergonomii , jakości wykonania , design-u i prostocie logiczności menu - jest łatwy do zrozumienia . Mimo rozbudowanych opcji i wyświetlacza miałem i mam wykrywacze głębsze i skuteczniejsze w polu niż deus a dodatkowo tańsze nawet 3 razy a uzyskanie wysokiej skuteczności opiera się na dwóch czy trzech pokrętłach . Czy bym do niego wrócił ? jeśli priorytetem ma być wysoka wydajność w terenie to bym nie wrócił - ale jeśli chciał bym mieć wykrywacz wyjątkowy pod względem ergonomii , stabilny i przyjemny w użytkowania ( co jest również ważną rzeczą ) to bym wrócił do deusa. To co napisałem to moja subiektywna opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Prymek" pisze o GM4 , może i jest szybki ,głębszy ale czy taki skuteczniejszy to wszystko zależy w jakich warunkach się szuka. Na plaży po 10 minutach z GM4 byłby koniec kopania ,zrywki dają sygnał podobny prawie do wszystkich monet ,a w deusie można to wyeliminować patrząc na wyświetlacz . Przesiadłem się z Argo na Deusa, który jest lżejszy i łatwiejszy w transporcie. Deus bardziej czuły na drobinki czyli drobnicowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania od wykrywacza i pracuje w innym terenie , jedni szukają na plażach drudzy nie , jedni potrzebują i używają id - drudzy nie . Oczywiście dla GMP czy GM4 pull tab-y to przekleństwo . Każda opinia na każdym forum jest subiektywna ( co napisałem w pierwszym poście ) a najlepszym sposobem jest zakup wykrywacza i wyrobienie sobie własnej opinii. Przed Deusem miałem około 18 wykrywaczy i intensywnie je użytkowałem , nie porównuję deusa do wykrywaczy z cewkami większymi , wolę GMP czy GM4 z cewkami 9 cali bo w tym co robię są bardziej skuteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję usystematyzować wątek, czyli:

- wypunktować poruszoną problematykę w pierwszym poście XII
- odpowiedzi udzielać zgodnie z punktami, każde inne będą kasowane - żeby temat się nie rozmydlał, żeby nie było udowadniania że te święta są ważniejsze od tamtych - czyli ogólne: żeby syfu nie było.

co autor wątku na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki - wprowadzam zmiany.

udzielamy odpowiedzi, z życzeniem autora wątku, TYLKO i w zakresie punktów z pierwszego wpisu.

Proszę o trzymanie się tematu a przepychanki słowno-muzyczne lecą do kosza.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 10:46 22-10-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tak ucichło w temacie? Czyżby ci co mają Deusa to byłby ich pierwszy wykrywacz? Czy nie ma zadowolonych posiadaczy Deusa po zmianie lub zmiana była nie do końca trafna i wstyd pisać??

Zachęcam do udzielania wyczerpujących wypowiedzi wg tematu ;)

Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie do końca zamieniłem, bo tereskę 705 mam cały czas ;)
Przed kupnem deusa przygotowałem się teoretycznie poprzez lekturę forów i wizualizacje na jutubie, więc wydaje mi się, że po kilku godzinach spędzonych z wykrywką z grubsza ją ogarnąłem. Fantastyczną sprawą jest ergonomia xpeka, leciutki, świetnie wyważony, dla mojego kontuzjowanego po białasie barku to prostu rewelacja. Do tego składa się tak, że można zmieścić go w kieszeni.
Od razu wskoczyłem na głęboką wodę i zacząłem łazić po lesie na wyśrubowanych ustawieniach, po dobrym (ręcznym) dostrojeniu do gruntu wykrywka jest dość stabilna, zasięgi ma przyzwoite. Przydatną sprawą jest możliwość wyboru częstotliwości i ułożenia sprzętu pod konkretne warunki i cele poszukiwań. Z początku myślałem, że sonda 9 jest nieco za mała, ale w praktyce wygląda, że jest ok. Słabszą stroną jest identyfikacja - gdy przedmiot jest nieco głebiej, wywala się identyfikacja cyfrowa i pozostaje tylko dźwięk...Ogólnie fajna wykrywka, muszę jeszcze z nią połazić, szczególnie po polach, aby móc napisać coś więcej, ale to tak kilka słow na gorąco, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie