Skocz do zawartości
  • 0

zapalnik cynk i bakelit - Ćwiczebny ?


Landszaft

Pytanie

witam . kolega znalazł taki oto zapalnik . niestety praktycznie nic na nim nie pisze brak jakichkolwiek sygnatur , jedynie u góry mała cyferka 3. całość wykonana z cynku i bakelitu lub tekstolitu. Jakiej jest produkcji wydaje się że to niemiecki z uwagi że zastosowano tworzywo sztuczne" . Z uwagi że nie posiadał żadnego dużego materiału inicjującego wydaje się ćwiczebny ale może miał tylko zapał ogniowy? lub niewielki ładunek inicjujący jak w kapiszonie . może ktoś coś o nim napisać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam . kolega znalazł taki oto zapalnik . niestety praktycznie nic na nim nie pisze brak jakichkolwiek sygnatur , jedynie u góry mała cyferka 3. całość wykonana z cynku i bakelitu lub tekstolitu. Jakiej jest produkcji wydaje się że to niemiecki z uwagi że zastosowano tworzywo sztuczne" . Z uwagi że nie posiadał żadnego dużego materiału inicjującego wydaje się ćwiczebny ale może miał tylko zapał ogniowy? lub niewielki ładunek inicjujący jak w kapiszonie . może ktoś coś o nim napisać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znowu mam problem z rozpoznaniem typu zapalnika . zapał I wojenny przypomina ciut Dopp. Z. 96 . prawdopodobnie brak jeszcze co najmniej jednego pierścienia . Tyle że w dopp Z96 nie widzę części mosiężnej z kanałem ścieżki ogniowej a tu jest. Może mi ktoś powie czego są to resztki lub może ktoś ma rys schematu budowy tego cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie