Skocz do zawartości

mam jakiegoś syfa na kompie- pomóżcie


sqr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na moim komputerku zagnieździł się jakiś syf,którego nie mogę usunąć. ESET oraz YAC nie radzą sobie. Problem wygląda następująco; niezależnie na jakiej jestem stronie, ten dziad wyróżnia pojedyncze słowa, po najechaniu na takie słowo kursorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz Firefoxa. Jak resetowałeś przeglądarkę? Uruchamiając ją z naciśniętym SHIFT'em? Jeśli nie, to zrób tak. A jeśli to nie pomoże, to możesz spróbować combofixem - nieźle sobie radzi z syfami zbieranymi przez przeglądarki. Ale najpierw RESET poprzez włączenie z przytrzymaniem SHIFT'a. Powinno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak kultury...
Ponownie zrobiłem reset przeglądarki i;
:) nie działa okno wyszukiwarki
:) straciłem zakładki
:) nie mogę dodawać nowych zakładek
:) nie zapisuje się historia przeglądania
:) reklamy nadal się wyświetlają
:) komputer działa jeszcze wolniej i jeszcze częściej się zawiesza :)masakra !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie daje możliwość robienia kopii zapasowej systemu. na jednym kompie miałem zrobioną i przywróciłem, pozbywając się syfów - warto raz na jakiś czas robić świeży" zrzut.

Niestety na drugim tego nie zrobiłem i przywróciłem system do momentu.... zakupu, czyli ze 4 lata wstecz. Nie muszę chyba pisać jaki... gul :)... mi skakał, jak moje zainstalowane programy poszły się wietrzyć"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqr, nie bądź taki wyrywny z tą ponowną instalacją SO. Wątpię aby to było coś poważnego. Najpierw należy sprawdzić, czy problem dotyczy tylko tej jednej przeglądarki czy wszystkich? Czy na IE, która jest elementem systemu też masz takie problemy?
Jeśli nie, to powtarzam - przytrzymując klawisz SHIFT należy dwuklinąć Firefoxa, tak aby pojawił się box z dwoma przyciskami - jeden z nich, to reset przeglądarki. Nie zawsze to wychodzi za pierwszym razem. Ten reset jest dużo bardziej konkretny niż wszelka grzebaka z poziomu uruchomionej przeglądarki.
Jeśli jednak i na IE występują takie babole, to faktycznie coś się już zagnieździło w systemie i wtedy gorzej, ale tragedii nie ma. Ściągnij z internetu Combofix'a, uruchom i postępuj zgodnie ze wskazaniami. Nie zdziw się jeśli Combofix wyłączy ci karty sieciowe - czasem tak się dzieje, ale to nie żadna tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie masz zainstalowanego w (Panel sterowania\\Wszystkie elementy Panelu sterowania\\Programy i funkcje) czegoś co odpowiada za replikację od nowa tego syfu. Dziwne programy, które nic Ci nie mówią sprawdź w necie. Jeśli znajdziesz to odinstaluj. Dalej w ustawieniach przeglądarki usuń wyszukiwarkę lbsearch" i ustaw np Google.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie